Kelno katedra

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Kelno katedra
Cologne Cathedral.jpg
Informacija
Vieta Kelnas, Šiaurės Reinas-Vestfalija, Vokietija
Statusas Pastatytas
Statybų pradžia 1248
Statybų pabaiga 1880
Stogas 157 m

Kelno katedra (vok. Kölner Dom) – gotikinė Kelno bažnyčia (katedra), statyta 12481437 m., 18421880 m. Baigta statyti 1880 m. spalio 15 d. Oficialus pavadinimas - šv. Petro ir Marijos katedra (vok. Hohe Domkirche St. Peter und Maria). Aukštis - 157 metrai. Tai yra antroji pagal aukštį (po Ulmo katedros) didžiausia bažnyčia Vokietijoje ir trečioji visame pasaulyje. Kelno katedra yra Kelno senamiestyje, šalia Kelno traukinių stoties.

XX a. 7 dešimtmetyje Kelno katedros šiaurinėje dalyje buvo suteiktos patalpos rengti Islamo pamaldas turkų imigrantams darbininkams Vokietijoje. Ramadano pabaigoje 1965 metais susirinko apie 400 musulmonų, melsdamiesi ir giedodami pasninko pabaigą. Tuometinė katedros administracija žiniasklaidai pabrėžė, kad patalpų suteikimas melstis kitatikiams Kelno bažnyčiose nesąs „neįprastas“ dalykas.[1][2]

Šaltiniai

  1. 40 Jahre Fremde Heimat, Materialsammlung, 40 Jahre Fremde Heimat, 2000.
  2. Bericht über die Ausstellung 40 Jahre Fremde Heimat in Köln, 15. Dezember 2001.

Nuorodos

Commons-logo.svg.png Vikiteka: Kelno katedra – vaizdinė ir garsinė medžiaga
Vikiteka


Kelno katedra yra Romos Katalikų bažnyčia, Kelnas pagal apaštalo Petro globoja. Iš Kelno arkivyskupijos Katedros iki 2009 m. parapijos bažnyčia, Katedros parapijos pabaigos, o nuo 2010 ji yra susijusi bažnyčia Katalikų bažnyčia Šv apaštalų. Nuo 1996 m. katedra yra UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Kelno katedra yra 157,38 metrų aukščio, atsižvelgiant į Ulmas Miunsteris yra antras aukščiausias bažnyčios pastatas Europoje ir trečiąją vietą pasaulyje. Katedros apie 250 metrų nuo Reino iki šiaurinio senovės romėnų miesto ribos, labai arti prie centrinės stoties, Hohencolernai tiltas, Ludwigo muziejuje ir Romos germanų muziejus ir yra katedra kalvos apie 17 m virš upės iki šiuolaikinio betono struktūrą, Katedros aikštė, apsupta . Turtas adresas Domkloster 4.

Kelno katedra yra viena iš didžiausių pasaulio katedrų gotikos stiliaus. Daugelis meno istorikų pamatyti tai unikali instrumentuotė visų juvelyrika ir dirbti vėlyvųjų viduramžių gotikos stiliaus architektūros komponentų suprato. Svarbu suprasti tai, kad Kelno katedra buvo pradėta, o viduramžiais (gotikos), tačiau po šimtmečius pastatas užšaldyti iki 19. Amžiuje (gotika). Būdingas dviejų bokštas priekyje, todėl daugiausia pramoninių 19. Dirbti Amžiuje, nors sukurti, siekiant patenkinti 1814 kvotų schemas, rodo, planuojamos Vakarų fasadas vaizdas. Viduramžių gotikos buvo gaminamas tik dviejų pagrindinių bažnyčių bokštus, kad pradurtas Dizainas: Strasbūro ir Freiburgo. Visiems kitiems panašiems bokštai, pavyzdžiui, Ulmas ar Regensburgo yra darbų gotikos atgimimo 19. Amžiuje.

Kelno katedra buvo priimtas 1996 m. pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Didžiulis plotas vakarų fasadas, kartu su dviem bokštais virš 7100 m² buvo pralenktas iki šių dienų niekur. Nuo 1880-1884 jis buvo aukščiausias pastatas pasaulyje. Jis taip pat yra populiariausias žvilgsnio Vokietija: 2001, penkių milijonų skaičiuojami 2004 m. šeši milijonai lankytojų iš viso pasaulio. 2005 m. popiežius Benediktas XVI aplankė. dėl Pasaulio jaunimo dienai 2005 m., katedra proga


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: