Kinijos transportas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Enciklopedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite; apie sutvarkymą galite pranešti specialiame Enciklopedijos projekte.

Dviračių transportas

Kinijoje yra apie 300 milijonų dviračių. Kai kuriuose miestuose yra padaryti specialūs dviračių takai. Dviračių taisyklos yra ant kiekvienos gatvės kampo. Dabar bandoma apriboti dviratininkų skaičių, nes dažnai susidaro didelės spūstys.

Automobiliai

Automobilių Kinijos miestuose nėra daug, nes valdžia labai riboja jų skaičių. Kinijoje sparčiai auga modernūs greitkeliai. Kol kas jie beveik tušti, bet Kinijoje kasmet sparčiai auga automobilių kiekis.

Žmonės, gyvenantys prie upių, transportui naudoja valtis, kuriomis patys keliauja ar gabena įvairius daiktus. Taip pat Kinijoje žmonės kaip transportą naudoja motociklus, motorolerius ir elektriniais akumuliatoriais varomus paspirtukus.

Viešasis transportas

Metro transportas Kinijoje yra labai pigus. Visuose didmiesčiuose yra nutiestas metro. Piko valandomis, metro yra nuolat perpildytas. Vos atsidarius metro traukinio durims, žmonės masiškai puola į vidų ir, grumdamiesi alkūnėmis veržiasi prie sėdimų vietų. Įlipantieji nelauks, kol kiti keleiviai išlips iš traukinio.

Miesto autobusai dažnai būna mažiau perpildyti negu metro. Priemiesčio autobusais kinai mėgsta vežti įvairias dėžes, gyvulius ir baldus, kuriuos įkrauti į autobusą padeda kiti keleiviai ir vairuotojas.

Rikša – tai triratė transporto priemonė, minama kojomis ir turinti „priekabą“ keleiviams sėdėti. Rikšos naudojamos kaip taksi nuvažiuoti trumpus atstumus. Dabar jos daugiausia naudojamos turistams vežioti arba jie gali nusifotografuoti prie rikšų.

Kinijoje populiarus ir keliavimas laivais: jais vietiniai žmonės keliauja todėl, kad jie yra dar pigesni už kitą viešąjį transportą.

Iš miesto į miestą patogiausia keliauti traukiniais, nes Kinijoje yra platus geležinkelių tinklas. Traukiniai yra nuolat perpildyti. Ypatingai perpildyti jie būna per didžiąsias šventes ir kinų Naujuosius Metus, nes norėdami atšvęsti su šeima, kinai keliauja į savo gimtąsias vietas.


Eismo taisyklės

Eismo taisyklių Kinijoje nėra. Pirmenybę turi tas, kuris yra didesnis ir turi garsesnį signalą, t. y. visų pirma - mašinos, po jų - motoroleriai, mopedai ir paspirtukai, vėliau dviračiai ir pėstieji. Tik raudona šviesoforo šviesa privers mašiną ar mopedą vairuojantį kiną sustoti ir praleisti žmogų per gatvę.

Įdomu: jeigu per perėją eina didelė žmonių minia, tuomet mašinos tiesiog lėtai, bet atkakliai braunasi per jų srautą. Mašinos, net nepristabdydamos, pėsčiuosius tiesiog aplenkia keliasdešimt centimetrų atstumu. Vairuotojai į užsieniečius kreipia ypatingą dėmesį, nes partrenkęs pėsčią užsienietį kinas automatiškai keliauja į kalėjimą.

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3402-0=3402 wiki spaudos ženklai).