Kontraceptinis žiedas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

~ Kontraceptinis žiedaskontracepcijos priemonė: tai lankstus mažą hormonų kiekį turintis maždaug 5 cm skersmens žiedas, saugantis nuo neplanuoto pastojimo. Žiedas įdedamas į makštį vieną kartą per mėnesį: jis ten laikomas tris savaites. Visą šį laikotarpį kontraceptinis žiedas nuolat išskiria ypač mažą moteriškų lytinių hormonų kiekį, taip saugodamas nuo nepageidaujamo nėštumo. Po 21 dienos žiedas iš makšties ištraukiamas ir laukiama ateinant mėnesinių. Po šios pertraukos reikia įsidėti naują žiedą. Kontraceptiniame žiede yra dviejų rūšių moteriškųjų hormonų: estrogenų ir progestinų (tokių, kokių yra ir kontraceptinėse tabletėse). Šie hormonai stabdo kiaušinėlio brendimą kiaušidėse. Kontraceptinio žiedo veikimo principas iš esmės tapatus kontraceptinėms tabletėms ir turi panašų veiksmingumą.

Hormonus išsiskirti skatina kūno temperatūra. Per makšties sienelę jie patenka tiesiai į kraujotaką, aplenkdami skrandį bei kepenis. Idealaus naudojimo atveju jo kontracepcijos veiksmingumas yra apie 99 proc.

Naudojant kontraceptinį žiedą moters organizme hormonų pusiausvyra keičiasi mažiau nei naudojant oralinę kontracepciją, vartojamą kasdien ar keliskart per savaitę.[reikalingas šaltinis]

Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+2063-42=2021 wiki spaudos ženklai).