Kostas Sabonis

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Kostas Sabonis

Gimė 1891 m.
Mančiūnų k., Alovės apylinkėje, Alytaus apskr.
Mirė 1963 m. kovo 27 d. (~72 m.)
Chicagoje, IL-JAV

Sutuoktinis(-ė) Leokadija Simėnaitė (18931990)
Vaikai

Robertas, Ričardas


Veikla
vargonininkas, dainininkas, chorvedys.

Kostas Sabonis (1891 m. Mančiūnų k., Alovės apylinkėje, Alytaus apskr.1963 m. kovo 27 d. Chicagoje, IL-JAV) – vargonininkas, dainininkas, chorvedys.

Biografija

Vargonuoti mokėsi pas Fydą Alytuje, o sulaukęs 18 metų pradėjo vargonininkauti Ūdrijoje. 1909 atvykęs į JAV, vargonininkavo Šv. Vincento lietuvių parapijoje Pittsburghe, PA ir mokėsi dainuoti konservatorijoje pas prof. Wietzelj ir Barnesą. Koncertavo kaip solistas, vaidino operetėse, vadovavo parapijos ir Lietuvos Vyčių chorams.

Nuo 1920 vargonininkavo Šv. Jurgio ir Aušros Vartų lietuvių parapijose Čikagoje.

Nuo 1926 Dievo Apvaizdos ir Visų Šventųjų lietuvių parapijų Čikagoje vargonininkas. Visur buvo suorganizavęs ir chorus, kuriuos išmokė daug giesmių ir dainų, taip pat mišių ir mišparų. Chorai giedojo bažnyčiose, koncertavo ir dalyvavo įvairiuose tautiniuose renginiuose.

Nuo 1914 buvo ALRK Vargonininkų sąjungos narys, 1920 išrinktas Centro valdybos vicepirmininku. Jo žmona Leokadija Simėnaitė (18931990) buvo smuikininkė, vargonininkė ir pedagogė, nuo 1947 ALRK Vargonininkų sąjungos narė. Sūnūs Robertas ir Ričardas irgi muzikai – vargonininkai ir chorvedžiai, ALRK Vargonininkų sąjungos nariai, dukra Silva – pianistė. 1913 tėvas, motina ir duktė sudarė Sabonių trio ir su juo daug koncertavo.

Šaltinis

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: