Krakių pagrindinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Krakių pagrindinė mokykla
Gyvenvietė: Krakiai
Adresas: Pauliankos g. 46
Įkurta: 1918 m.
Mokinių skaičius 71 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 13 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Emilija Bučienė

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Mažeikių rajono Krakių pagrindinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Mažeikių raj., Krakiuose, Pauliankos 46, vykdanti priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lietuvių kalba. Įstaigos kodas 190173490. Steigėjas Mažeikių rajono savivaldybės taryba.

Istorija

Krakių pradinė mokykla įkurta 1918 m. spalio 1 d. Krakių kaimo gyventojos Mortos Sidabrienės sodyboje, kur buvo viena klasė, virtuvė ir mokytojos kambarys aprūkusiomis sienomis. Mokykla buvo kilnojama iš vienos sodybos į kitą, finansavimas buvo menkas, mokymo priemonių buvo labai mažai. Mokytojų darbo ir gyvenimo sąlygos buvo sunkios, todėl mokytojai nuolat keitėsi. Mokinių skaičius buvo nepastovus, žiemos laikotarpiu padaugėdavo, o pavasarį ir rudenį sumažėdavo.

Po karo mokykla perkelta į suremontuotą malūno savininko Reingoldo Latčo namą. 1953 m. rugsėjo 1 d. Krakių pradinė mokykla reorganizuota į septynmetę mokyklą, 1954-1955 m. mokykla išaugo į pilną septynmetę, 1962 m. reorganizuota į aštuonmetę mokyklą. 1986 m. rugsėjo 1 d. mokykla reorganizuota į devynmetę. 1989 m. liepos 1 d. pastatyta nauja mokykla pagal individualų Žemės ūkio statybos projektavimo instituto architektų paruoštą projektą, kurio sąmatinė vertė daugiau kaip milijonas rublių. Tai buvo vienintelė tokio tipo mokykla tuometinėje Lietuvoje pastatyta su žiemos sodu, oranžerija, erdviais koridoriais, mokomaisiais kabinetais, biblioteka, valgykla ir sporto sale bei administracijos patalpomis.

Direktoriai

  • 1953 m. Algirdas Šlaustas;
  • 1954 m. Eugenija Budzinauskaitė - Jonuškienė;
  • 1958 m. Vytautas Gargasas;
  • 1982 m. Stefanija Jackevičienė;
  • 1998 m. Emilija Bučienė.


Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: