Kylie Minogue

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Kylie Minogue
Kaili Minoug,
KylieSofia2008.jpeg
K. Minogue X turas 2008

Gimė 1968 m. gegužės 28 d. (51 m.)
Šablonas:Melburnas,

Tautybė {Australė}

Veikla
australų dainininkė, dainų autorė, aktorė bei dizainerė

Vikiteka Kylie MinogueVikiteka

Kylie Ann Minogue (Kaili An Minoug, g. 1968 m. gegužės 28 d.) – australų dainininkė ir aktorė.


 Crystal Clear app personal.png  Šį biografinį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Taip pat, jei norite, Tvarkos projekte galite parašyti, kad sutvarkėte šį straipsnį.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.

Būdama vienuolikos metų Kylie pirmą kartą stojo prieš kameras australų televizijos seriale "Skyways". Karjerą pradėjo vaidindama TV seriale „Salivanų šeima“, o labiausiai atlikėją išgarsino pagrindinė herojės Charlene vaidmuo seriale "Kaimynai". Šiame seriale Kylie vaidino kartu su Jasonu Donovanu, kuris vėliau tapo jos partneriu ne tik scenoje, bet ir gyvenime. Pirmoji jos daina – "Locomotion", Australijos topuose ši daina pirmoje vietoje laikėsi net septynias savaites. Po sėkmingo muzikinio debiuto ji pasirašė kontraktą su Stock, Aitken & Waterman dainų kūrėjais ir prodiuseriais, kurie jai padėjo išleisti pirmąjį albumą Kylie 1988 ir jos daina "I Should Be So Lucky" kelis mėnesius karaliavo Australijos ir Didžiosios Britanijos viršūnėse. 2005 m. dainininkei buvo diagnozuotas krūties vėžys, kurį ji įveikė ir po pusantrų metų gydymosi grįžo į sceną.

Turinys

Gyvenimas ir karjeros pradžia

Kylie – pirmasis tėvų Ronald Charles Minogue (buhalteris kilęs iš Airijos) ir Carol Ann (mergautinė – Jones) (buvusi balerina, kilusi iš Maesteg, Velso) vaikas. Jos jaunesnioji sesuo – Dannii Minogue, taip pat dainininkė bei realybės šou X Factor (X Faktorius) teisėja. Trečioji šeimos atžala – Brandanas, dirbantis žinių operatoriumi Australijos televizijoje. Minogue vaikai augo prie Surrey kalvų bei lankė Camberwell vidurinę mokyklą.

Tuomet, kai jaunėlė Dannii pradėjo dalyvauti vaikų televizijos laidoje Young Talent Time, Kylie gavo savo pirmajį vaidmenį seriale Sullivans po kurio sekė Skyways bei 1985 metais gautas rimtesnis vaidmuo seriale Handerson Kids. Po filmavimų Kylie sugrižo į vidurinę baigti mokslų. Prieš garsųjį vaidmenį seriale Kaimynai, Kylie sutiko suvaidinti dar keliuose epizodiniuose vaidmenyse serialuose Zoo Family (Ivonos epizodinis vaidmuo) bei Fame And Missfortune (pagrindinio herojaus Timo sesers Sam vaidmuo). Rimta Kylie karjera prasidėjo būtent nuo vaidmens populiariame australų seriale Neighbours (Kaimynai), kuriame ji atliko maištaujančios mechanikės Charlene Mithcell vaidmenį. Pirmoji serija su Kylie pasirodė 1986 balandį. Joje Charlene bandydama patekti i savo namus lipa pro langą ir ją pamatęs kaimynų berniukas Scott Robinson (vaidmenį atliko Jason Donovan) bando ją sulaikyti. Serialo eigoje tarp šių dviejų herojų užgimsta meilė, kuri baigiasi vestuvėmis. Pastaroji serija buvo rodoma 1987 metais ir pritraukė daugiau nei 20 milijonų žiūrovų visoje Didžioje Britanijoje. 1987 metais Kylie buvo įvertinta pirmuoju apdovanojimu: auksiniu Logie (Australijos Emmy) kaip populiariausia aktorė Viktorijos žemėje. Po šio 1988 metais sekė dar keturi įvertinimai.

1987-1992 SAW laikotarpis - muzikinės karjeros pradžia

1987 metais į Fitzroy futbolo klubo koncertą buvo pakviesti visi serialo Kaimynai aktoriai. Kylie Minogue kartu su kitais aktoriais bei John Waters atliko dainą I Got You Babe ir vieną solinę partiją Loco-Motion kurią kažkas įrašė ir išsiuntė į Mushrooms įrašų kompaiįją. Ir štai 1987 metų birželį Kylie jau keliauja įrašyti savo pirmojo singlo Locomotion, kuris viešai pasirodo jau tų pačių metų liepą. Septynias savaites ši nuotaikinga daina buvo numeris vienas Australijos muzikos topuose, o pardavimai siekė daugiau nei 200,000 kopijų atnešdami singlui geriausiai parduodamo per pastaruosius 10 metų titulą. 1988 metų pradžioje Minogue sulaukia pirmojo muzikinio ARIA įvertinimo už geriausiai parduotą singlą. Dainininkė gauna pasiūlymą keliauti į Angliją ir SAW įrašų studijoje įrašyti savo pirmąjį albumą. Antrasis singlas I Should Be So Lucky pasirodo 1987 metų gruodį ir šokteli į topų viršūnes Australijoje, Vokietijoje, Jungtinėse Karalystėse, Suomijoje, Šveicarijoje, Izraelyje ir Honkonge. Kylie gauna antrą ARIA apdovanojimą už geriausiai parduotą singlą.

Trečiasis Kylie singlas Got To Be Certain',' išleistas 1988 metų gegužės 2 dieną, tampa numeriu vienas Ausmralijos muzikos topuose. Iškarto po šio singlo išleidimo Kylie paskelbia, kad palieka serialą Kaimynai tam, kad testų muzikinę karjerą.

Liepos 4 dieną pasirodo pirmasis Kylie Minogue albumas pavadinimu Kylie patekęs į pirmą vietą Jungtinės Karalystės ir Australijos topuose. Albumas taip pat gauna apdovanojimus Amerikoje ir Singapūre. Toliau sekė tokie singlai kaip Loco-Motion, Je Ne Sais Pas Pourquoi, Especially For You duetu su tuo pačiu Kaimynų vaikinu Jason'u Donovan'u, It’s No Secret, kuris buvo išleistas tik Amerikoje ir užėmęs 37 vietą topuose, bei Turn It Into Love, išleistas Japonijoje bei užėmęs 1 vietą muzikos topuose.
1989 Kylie išleidžia antrajį savo studijinį albumą Enjoy Yourself, kuris tampa sėkmingu Australijoje, Jungtinėse Karalystėse, Europoje, Naujoje Zelandijoje ir Azijoje. Pirmasis albumo singlas Hand On Your Heart iškarto patenka į Didžiosios Britanijos muzikos topų viršūnes. Tais Pačiais metais dainininkė surengia pirmąjį savo mini turą pavadinimu Disco In Dream su kuriuo koncertuoja Japonijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Turas buvo skirtas tik jaunesnio amžiaus klausytojams.

Gruodžio mėnesį Minogue, kartu su kitais žymiais atlikėjais įrašo dainą Do They Know It‘s Christmas, skirtą nuo karo nuniokotai Etiopijai. Tais pačiais metais Kylie kartu su Amerikos aktoriumi Charlie Schlatter suvaidina romantiškoje dramoje The Delinquents (Nusikalteliai). Šis filmas Kylie atnešė daugiau nei 200.000 svarų pelną.

Rhythm of Love albumas pristatė sudėtingesnę ir brandesnę šokių muziką, o Kylie iš mielos kaimynų mergaitės tapo žavia moterimi. Tai puikiai atsispindėjo jos naujausiame video klipe Better The Devil You Know, kuris pasirodė balandžio 30, 1990 metais. Dainininkės romanas su skandalingu Michael Hutchence taip pat buvo vertinamas kaip jos įvaizdžio pasikeitimo dalis. Pats Michael Hutchence yra sakęs, kad daina Suicide Blonde buvo įkvėpta Kylie Minogue. Albumas Rhythm Of Love tapo populiariausiu tarp britų naktiniuose klubuose. Trečiajį albumą Kylie pažymėjo tokiais singlais kaip Step back In Time, What Do I Have To Do bei Shocked, kurio remixas buvo įrašytas kartu su Jazzi P.

Tais pačiais metais, vasario mėnesį, dainininkė pirmą kartą surengia koncertinį turą Australijoje, kurio metu aplanko ir Aziją.

Jos ketvirtas albumas Let’s Get To It, išleistas 1991 metais, lieka 15 vietoje britų albumų tope ir buvo pirmasis ganėtinai nesėkmingas albumas, kuris taip ir nepateko į albumų top 10. Albumo pirmasis singlas Word Is Out pakliuvo tik į 16 vietą. Po šio singlo sekė If You Where With Me Now irašytas kartu su Keith Washington, Give Me Just A Little More Time ir Finner Feelings. Pirmi du singlai pateko į 4 vietą Didžiosios Britanijos topuose išskyrus Finner Feelings, kuris pakilo tik iki 11 vietos.

Greatest Hits albumas buvo išleistas 1992 metais. Jis tapo numeris vienas Anglijoje ir liko 3 vietoje Australijoje. Singlai What Kind Of Fool (Heard All That Before) bei grupės Kool And The Gang perdainuota daina Celebration iškarto pateko į muzikos top 20. Tais pačiais metais Minogue pareiškia, kad palieka PWL įrašu kompaniją.

Diskografija

 • Kylie (1988)
 • Enjoy Yourself (1989)
 • Rhythm of Love (1990)
 • Let’s Get to It (1991)
 • Greatest Hits (1992)
 • Kylie Minogue (1994)
 • Impossible Princess (1998)
 • Light Years (2000)
 • Fever (2001)
 • Body Language (2003)
 • Ultimate Kylie (2005)
 • X (2007)
 • Aphrodite (2010)

Filmai

 • The Delinquents (1989)
 • Streetfighter (1994)
 • Hayride To Hell (1995)
 • Bio-Dome (1996)
 • Misfit (1996)
 • Diana & Me (1997)
 • Sample People (2000)
 • Cut (2000)
 • Moulin Rouge (2001)
 • The Magic Roundabout (2004)
 • White Diamond (2007)

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: