Kviečiame visus registruotis, įsijungti, dalyvauti iniciatyvose ir paremti ELIP.

Ledynmetis (filmas)

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Ledynmetis
IceAge.png
Pavadinimas Ice Age
Kilmės šalis JAV
Režisierius Chris Wedge
Carlos Saldanha
Žanras Komedija
Trukmė 81 min
Kalba anglų
Premjera 2002
IMDb įrašas
Ledynmetis (ang Ice age) – 2002 JAV kompiuterinės animacijos komedija. Filmą sukūrė Blue Sky Studios, išleido 20th Century Fox. Režisavo Carlos Saldanha ir Chris Wedge, scenarijaus autorius Michael J. Wilson ir Michael Berg, muzika kūrė David Newman. Visame pasaulyje uždirbo 378 mln. dolerių. Filmas turi tesinį, pavadinimu „Ledynmetis: Eros pabaiga“ ir „Ledynmetis 3“.

Pagrindiniai veikėjai

Visi filmo metu kalbėję veikėjai – priešistoriniai gyvūnai, taip pat filmo metu buvo nekalbėję priešistoriniai žmonės. Filme gyvūnai mokėjo kalbėti ir gerai suprato vieni kitus. Pagrindiniai veikėjai ir juos įgarsinę žmonės:

Veiksmas

DĖMESIO: Žemiau atskleidžiamos kūrinio detalės

Priešistorinės plėšrios katės užpuolė žmonių stovyklą. Jos organizuotai mėgino pagrobti žmonių kūdikį, tačiau šį išgelbėjo motina paaukojusi savo gyvybę. Atsitiktinai kūdikis atsiduria mamuto Manfredo ir tinginio Sido globoje. Jie nusprendžia kūdikį sugrąžinti žmonėms, tačiau žmonės išvyko, kadangi prasideda ledynmetis. Visi gyvūnai traukia į šiltesnius kraštus kartu su jais ir medžiotojai žmonės. Prie mamuto ir tinginio prisideda smilodonas Diegas, kuris apsimetė rodąs kelią, bet iš tikrųjų ketino nuvesti į gaujos pasalą ir pagaliau užmušti kūdikį.

Kelionės metu neįtikėtina trijulė patiria įvairių nuotykių ir susidraugauja. Galiausiai netoli kelionės tikslo Diego prisipažįsta savo buvusius piktus kėslus. Draugams pavyksta įveikti pasalą ir grąžinti kūdikį žmonėms.

Filmo metu kelis kartu pasirodo voverė-žiurkė, kuri mėgina kaupti atsargas, tačiau nesėkmingai ir ganėtinai komiškai.

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: