Lietuvos ATS/1994

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Lietuvos administracinis-teritorinis suskirstymas 1994 m. buvo reformuotas.

1989 m. Lietuvos administracinius-teritorinius vienetus sudarė respublikinio pavaldumo miestai, miesto tipo gyvenvietės, rajonai ir apylinkės. 1994 m. priimtas LR teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymas, kuriuo buvo nustatyti teritorijos administraciniai vienetai – apskritys ir savivaldybės. Respublikinio pavaldumo miestams suteiktas atskirų savivaldybių statusas. Vadovaujantis šiuo įstatymu, pirmajame teritorijos administracinių vienetų reformos etape buvo įsteigtos 56 savivaldybės ir 10 apskričių: Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus.

Pokyčiai

Data Teisės aktas Adm. subjektas Pokyčiai
1994-05-17 LR įstatymas Nr. I-463 Varėnos rajonas
  1. Priskirti Varėnos rajono Varėnos miesto 292,77 ha ploto žemės sklypus šio rajono Varėnos apylinkei ir vadinti priskiriamą teritoriją Senąja Varėna.
  2. Priskirti Varėnos rajono Varėnos apylinkės du 0,76 ha ploto žemės sklypus Varėnos miestui.
1994-07-19 LR teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymas Nr. I-558 Lietuvos Respublika Nustatyti administraciniai vienetai – apskritys ir savivaldybės. Pirmajame reformos etape įsteigtos 56 savivaldybės ir 10 apskričių: Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus. Respublikinio pavaldumo miestams suteiktas atskirų savivaldybių statusas. Įsteigta Visagino miesto savivaldybė.

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: