Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba
STT logo.jpg
STT emblema
Valstybė: Lietuvos vėliava Lietuva
Įkurta: 1997 m. vasario 18 d.
Pavaldumas: Lietuvos Seimui ir Prezidentui
Centrinė būstinė: A. Jakšto g. 6, Vilnius
Metinis biudžetas: 17,1 mln. Lt (2010 m.) [1]
Vadovybė
Vadovas: Žimantas Pacevičius
Svetainė
www.stt.lt

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (LR STT, STT) - Lietuvos Respublikos institucija, kurios tikslas - kovoti su korupcija.

Istorija

STT buvo įkurta 1997 m. vasario 18 d. prie Vidaus reikalų ministerijos. Darbuotojų kolektyvas buvo suformuotas iš žmonių, turėjusių darbo kitose teisėsaugos institucijose patirtį, aukštąjį teisinį išsilavinimą turėjusių specialistų.

1997 m. rugsėjį buvo įkurti teritoriniai STT skyriai Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, dabar performuoti į valdybas.

2000 m. gegužės 2 d. buvo priimtas įstatymas (įsigaliojęs 2000 m. birželio 1 d.), pagal kurį STT tapo pavaldi tik Seimui ir Prezidentui. STT pavesta užsiimti ir korupcijos prevencija, nes iki tol STT vykdė tik baudžiamąjį persekiojimą.

2002 m. liepos mėn. buvo įsteigta STT Korupcijos prevencijos valdyba, kurios funkcijos - teisės aktų antikorupcinis vertinimas, Nacionalinės kovos su korupcija programos priemonių įgyvendinimo monitoringas, korupcijos tikimybės vertinimo metodikų rengimas, galimų korupcijos apraiškų analizė, antikorupcinis visuomenės švietimas ir informavimas.

2002 m. lapkritį įsteigtas STT Administracinių procedūrų poskyris, kuris vėliau perorganizuotas į Pareiškimų nagrinėjimo skyrių. Šis padalinys nagrinėja prašymus ir skundus, gautus tiesiogiai iš asmenų ir atsiųstus paštu, ir įvairių institucijų paklausimus.

Veikla

STT, siekdama mažinti korupciją, vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais ir tarptautinėmis sutartimis, atskleidžia korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, dalyvauja formuojant valstybės kovos su korupcija politiką, vykdo korupcijos prevenciją, koordinuoja valstybės ir savivaldybės institucijų ar įstaigų, įmonių antikorupcinę veiklą, skatina visuomenę nesitaikstyti su korupcija ir aktyviai su ja kovoti. Pagrindinės veiklos sritys:

Vadovai

Nuorodos

Šaltiniai



Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+4121-0=4121 wiki spaudos ženklai).