Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Flag of Lithuania.svg
Kontroliuojanti organizacija
Lietuvos krepšinio federacija
Treneris
Kęstutis Kemzūra, nuo 2009
Pasaulio čempionatas
Dalyvauta: 3 (Pirmas kartas: 1998)

Geriausi rezultatai: 3 vieta, 2010

Europos čempionatas
Dalyvauta: 11 (Pirmas kartas: 1937)

Geriausi rezultatai: 1 vieta, 1937, 1939, 2003

Olimpinės žaidynės
Dalyvauta: 5 (Pirmas kartas: 1992)

Geriausi rezultatai: 3 vieta, 1992, 1996, 2000

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė – krepšinio komanda, tarptautinėse varžybose atstovaujanti Lietuvos valstybei. Dalyvavo 5 Olimpinėse žaidynėse ir 11 Europos čempionatuose.

Turinys

Istorija

Tarpukario laikotarpis (1920–1940)

Lietuvos krepšinio istorija prasideda nuo 1920 m. Iki ketvirtojo dešimtmečio vidurio jis nebuvo itin populiarus.

1935 m. į Kauną, į Pasaulio lietuvių kongresą, buvo atvykę žymūs JAV lietuvių krepšinio specialistai B.Budrikas, J.Knašas, Feliksas Kriaučiūnas ir Konstantinas Savickas. Pastarieji du liko Lietuvoje ir mokė šalies krepšininkus žaidimo paslapčių. Kai 1937 m. buvo sužaistos draugiškos rungtynės Latvija-Lietuva, jau pralaimėta tik 29:41. Buvo nuspręsta dalyvauti Antrosiose Europos vyrų krepšinio pirmenybėse, kurios turėjo vykti Rygoje 1937 m. Krepšininkus ruošė žaidžiantysis treneris F.Kriaučiūnas. Iki 1937 m. Lietuvos vyrų rinktinė nebuvo iškovojusi nei vienos tarptautinės pergalės, tad į Europos čempionatą Rygoje atvyko būdami autsaideriais. Tačiau tai nesutrukdė Lietuvos rinktinei pirmąkart tapti Europos čempionais.

Lietuva gavo teisę rengti III žemyno pirmenybes Kaune. 1939 m. pastatyta pirmoji Europoje specializuota krepšinio salė – Kauno halė ir tais pačiais metais Lietuvos vyrų rinktinė (žaidžiantis treneris ir kapitonas Pranas Lubinas) antrąkart laimėjo Europos čempionatą. 1938 m. Romoje moterų rinktinė tapo Europos vicečempionėmis.

Po Antrojo pasaulinio karo Lietuvą okupavo Tarybų Sąjunga, tad geriausi šalies krepšininkai buvo priversti atstovauti TSRS rinktinei.

Sovietinis laikotarpis (1940–1990)

TSRS okupavus Lietuvą krepšinio komandos nebegalėjo dalyvauti oficialiose FIBA rengiamose tarptautinėse varžybose. 1941 balandžio mėn. Kauno sporto halėje surengtos Pabaltijo šalių vyrų ir moterų krepšinio rinktinių varžybos. Lietuvos ir Latvijos rinktinių rungtynes žiūrėjo apie 6000 žiūrovų. Jas laimėjo Lietuvos rinktinė 38:33. Okupacijos laikotarpiu Lietuvos krepšinio komandos sėkmingai žaidė TSRS varžybose, geriausieji, patekę į TSRS rinktines, dalyvavo oficialiose tarptautinėse varžybose.

Lietuvos krepšininkai ir krepšininkės (suaugusieji), žaisdami TSRS rinktinėse oficialiose varžybose (1947-89), laimėjo 17 olimpinių (8 aukso, 6 sidabro, 3 bronzos), 17 pasaulio (atitinkamai 11, 5, 1) ir 51 Europos (36, 4, 11) vyrų ir moterų krepšinio čempionatų medalių.

Po Nepriklausomybės atgavimo (nuo 1990 m.)

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę Lietuvos krepšinis vėl tapo visateisiu pasaulio krepšinio nariu. 1990 m. spalio 16 d. oficialiai atkurta savarankiška Lietuvos krepšinio federacija (LKF), patvirtinti nauji jos įstatai. 1991 m. gruodžio 20 d. Springfilde (JAV) vykusiame FIBA kongrese, skirtame krepšinio 100‑mečio jubiliejui (dalyvavo beveik 200 pasaulio šalių ir teritorijų, FIBA krepšinio vadovai), pirmą kartą skambėjo lietuvių kalba: LKF prezidentas S. Stonkus pristatė kongresui Lietuvos krepšinį ir perdavė šalies krepšininkų, trenerių, krepšinio aistruolių ir LKF pageidavimą sugrąžinti Lietuvos krepšiniui visateisio FIBA nario statusą. Po neilgo FIBA kongreso posėdžio FIBA prez. Dž. Kilianas (George Kilian) paskelbė kongreso sprendimą atkurti LKF narystę ir pakvietė dalyvauti visose FIBA varžybose, renginiuose.

Į pasaulio krepšinį Lietuva grįžo 1992 m., kai Barselonos olimpiadoje buvo iškovoti bronzos medaliai. Po metų Vroclave įvyko nelauktas smūgis – Lietuvos rinktinė nusileido baltarusiams ir nepateko į 1993 m. Europos čempionatą.

1995 Europos čempionatas susiklostė sėkmingai – lietuviai vedami Arvydo Sabonio ir Šarūno Marčiulionio nužygiavo iki finalo, ir tik ten, po dramatiškos ir kontroversiškai vertintos kovos nusileido Jugoslavijai.

1996 m. Atlantos olimpiadoje Lietuva vėl suklupo prie serbiško barjero – šįkart pusfinalyje. Kovoje dėl trečios vietos įveikę australus lietuviai antrą kartą iš eilės tapo bronziniais olimpiados prizininkais. Atlantos olimpiada buvo paskutinis turnyras, kai krepšinio aistruoliai galėjo gėrėtis magišku Sabo (A. Sabonio) ir Šaro (Š. Marčiulionio) tandemu. Traumų persekiojamas Š. Marčiulionis po šio turnyro pasitraukė iš rinktinės ir greitai baigė karjerą.

Kartų kaita paveikė rinktinės rezultatus – iki pat 2000 m. vyrų komandai nepavyko iškovoti rimtų trofėjų. Tik moterų krepšinio rinktinė 1997 m. iškovojo Europos čempionių vardus. 2000 m. Sidnėjaus olimpiadoje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vėl priminė apie save. Dėl traumų rinktinei negalėjo atstovauti trys geriausi šalies krepšininkai – A. Sabonis, Ž. Ilgauskas ir A. Karnišovas, tačiau sumaniai J. Kazlausko vadovaujama komanda vėl iškovojo bronzos medalius ir pusfinalyje patampė nervus iš NBA žaidėjų sudarytai JAV rinktinei. Kelią į finalą amerikiečiams atvėrė pergalė vos 2 taškų skirtumu.

2001 m. įvyko fiasko. Lietuvos rinktinė į Europos čempionatą Turkijoje atvyko panašios sudėties, tačiau nepasiekė net ketvirtfinalio. Pralaimėjimas aštuntfinalyje latviams užkirto kelią į 2002 m. Pasaulio čempionatą.

2003 m. atnaujinta Lietuvos rinktinė, vedama Šarūno Jasikevičiaus, Arvydo Macijausko, Ramūno Šiškausko, Sauliaus Štombergo ir kitų, po 64 metų vėl tapo Europos krepšinio čempione.

2004 m. Atėnų olimpiadą Lietuva pradėjo galingai – grupėje užėmė pirmą vietą, o ketvirtfinalyje įveikė Kiniją. Tačiau pusfinalio barjeras pasirodė neįveikiamas. Italijos rinktinė sustabdė lietuvių žygį, o rungtynėse dėl trečios vietos grupės varžybose įveikta JAV rinktinė pasirodė stipresnė.

2005 m. Europos čempionate Lietuvai neatstovavo dauguma geriausių krepšininkų. Nepaisant to, lietuviai pralaimėjo tik vienas varžybas, tačiau jos buvo ketvirtfinalyje, todėl buvo užimta tik penktoji vieta.

2006 m. Europos čempionatas. Žaidžia Lietuvos ir Vokietijos rinktinės

Į 2006 m. Pasaulio krepšinio čempionatą Lietuva važiavo kaip viena iš favoričių, komandos sudėtis palyginti su 2005 m. atrodė daug pajėgesnė. Tačiau šalies rinktinė savo grupėje užėmusi tik trečiąją vietą iškrito jau ketvirtfinalyje, kuriame beviltiškai pralaimėjo vėliau čempione tapusiai Ispanijai. Kovoje dėl 5-8 vietų lietuviai pralaimėjo Turkijai ir nugalėjo vokiečius. Čempionate buvo užimta 7-a vieta. Iškart po planetos pirmenybių rinktinės trenerio postą paliko Antanas Sireika.

Bronzos medalių laimėtojų sutiktuvės Vilniuje

2007 m. Europos vyrų krepšinio čempionate Ispanijoje lietuviai po 7 pergalių serijos suklupo, pusfinalyje nusileisdami Rusijos rinktinei, rezultatu 74-86. Tačiau kovoje dėl 3-4 vietų lietuviai, vadovaujami R. Butauto, įveikė Graikijos rinktinę ir laimėjo bronzos medalius, rezultatu 78-69. Pergalė užtikrino Lietuvos ekipai vietą 2008 m. Pekino Olimpinėse žaidynėse, kuriose kovoje dėl bronzos medalių Lietuva nusileido Argentinos krepšinio rinktinei.

2008 m. Pekino Olimpinėse žaidynėse Lietuvos rinktinė grupės varžybas pradėjo pergalėmis prieš Argentiną, Iraną, Rusiją ir Kroatiją, tačiau paskutinėse rungtynėse triuškinamai pralaimėta Australijai (75-106). Su 4 pergalėmis ir vienu pralaimėjimu Lietuvos krepšininkai grupėje užėmė pirmąją vietą. Ketvirtfinalyje be vargo įveikta Kinijos rinktinė (94-68), tačiau pusfinalyje po labai atkaklios kovos nusileista Ispanijai (91-86). Kovoje dėl trečiosios vietos teko susitikti su Argentina, tačiau antra olimpiadą iš eilės nepavyko iškovoti bronzos medalių, pralaimėta 87-75.

2009 m. Europos čempionate Lenkijoje Lietuvos rinktinei atsisakė padėti tokios žvaigždės kaip Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas, Darius Songaila, Arvydas Macijauskas, Rimantas Kaukėnas ir Žydrūnas Ilgauskas. Su didelėmis netektimis, bei įžaidėjo pozicijos žaidėjų stygiumi lietuviai pradėjo turnyrą nesėkme prieš Turkiją, pralaimėdami 76-84. Toliau, apmaudžiai pralaimėjo lenkams, ir vos išplėšė pergalę prieš bulgarus. Užėmus trečią vietą grupėje, rinktinė pateko į kitą etapą, tačiau vėl startavo nesėkmingai, pralaimėdami 23 taškų skirtumu Slovėnijos rinktinei. Sekančiose rungtynėse pralaimėjimas Ispanijai (84-70) sugadino lietuviams šansą patekti į ketvirtfinalį. Paskutiniąsias rungtynes su Serbijos ekipa lietuviai taip pat pralaimėjo, bei užėmė vos dvylikta vieta. Po šio rinktinės fiasko, trenerio postą paliko Ramūnas Butautas.

Lietuvos rinktinė, nepatekusi į 2009 m. Lenkijoje vykusio Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalį, automatiškai neįgijo teisės vykti į 2010 m. Turkijoje vyksiantį Pasaulio krepšinio čempionatą. Tačiau 2009 m. gruodžio 12 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė gavo vardinį kvietimą į 2010 m. pasaulio krepšinio čempionatą Turkijoje. Vardiniai kvietimai taip pat buvo suteikti Vokietijai, Rusijai bei Libanui. Naujuoju rinktinės vyr. treneriu buvo išrinktas Kęstutis Kemzūra.

Bronzos medalių laimėtojai 2010 m. pasaulio čempionate Turkijoje

2010 m. pasaulio krepšinio čempionatą Turkijoje grupės varžybose Lietuvos rinktinė įveikė visus penkis savo varžovus (Naujoji Zelandija, Kanada, Ispanija, Prancūzija ir Libanas), bei užėmė pirmąją vietą grupėje. Aštuntfinalyje susitiko su Kinijos rinktine, kuria nugalėjo 78-67. Ketvirtfinalyje sutriuškinta (104-85) Argentinos rinktinė. Pusfinalyje teko kautis su galingąja, bet didžiausių savo žvaigždžių neturėjusią JAV komanda, po garbingos kovos pralaimėta 89-74. Amerikiečių rinktinėje nesustabdomas buvo Kevin Durant (Oklahoma Sičio Thunder), kuris į Lietuvos krepšį įmetė net 38 taškus, bei pagerino Pasaulio čempionato rezultatyvumo rekordą, kuris anksčiau priklausė jo tautiečiui Carmelo Anthony (35 tšk.). Kovoje dėl bronzos, be vargo 99-88 įveikta Serbija. Šiose rungtynėse nesustabdomas buvo Lietuvos rinktinės lyderis Linas Kleiza, kuris pelnė 33 taškus, bei pateko į simbolinį čempionato penketuką.

Eurobasket 2011

Po 72 metų pertraukos į Lietuvą grįžusį Europos krepšinio čempionatą lietuviai pradėjo sėkmingai - pirmame čempionato etape įveiktos Didžiosios Britanijos, Lenkijos, bei Turkijos rinktinės. Ketvirtosiose rungtynėse nepavyko pasipriešint čempionato favoritams ispanams, nusileista rezultatu 79–91. Grupės varžybas pavyko užbaigti triuškinančia pergale (69–98) prieš grupės autsaiderius portugalus. Su keturiomis pergalėmis ir vienu pralaimėjimu grupėje užimta antroji vieta. Antrąjį etapą E grupėje Lietuva pradėjo pergale prieš Serbija (90-100), tačiau sekančiose rungtynėse pralaimėta Prancūzijai (67-73). Paskutinėse, bei lemiamose rungtynėse, po sunkios kovos 84–75 įveikta Vokietija, bei iškovota vieta ketvirtfinalyje. E grupėje užėmus trečiąja vietą, ketvirtfinalyje teko susitikti su čempionato sensacija tapusia Makedonija. Po ypač permainingos kovos pilnutėlėje Kauno "Žalgirio" arenoje patirtas fiasko - pralaimėta 67–65. Kovoje dėl 5-8 vietų įveikta Slovėnija (77-80), bei gauta teisė dalyvauti 2012 m. Londono olimpinių žaidynių atrankiniame turnyre. Paskutinėse čempionato varžybose nugalėta Graikija (73–69), bei užimta 5 vieta. Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Mantas Kalnietis (vid. 11 tšk.) ir Rimantas Kaukėnas (vid. 10,9 tšk.), pagal naudingumo balus pirmavo Simas Jasaitis (vid. 10 naudingumo balų).

Laimėjimai

Vasaros olimpinėse žaidynėse užėmė 3 vietą 1992, 1996 ir 2000.

Europos čempionate užėmė 1 vietą 1937, 1939 ir 2003; užėmė 2 vietą 1995, 3 vietą 2007.

Pasaulio čempionate užėmė 3 vietą 2010 m.

Dalyvavimas oficialiuose turnyruose:

Metai Varžybos I vieta II vieta III vieta Pergalės Pralaimėjimai Lietuvos rinktinės vieta Rinktinė, užkirtusi Lietuvai kelią aukso link
1937 Europos pirmenybės Lietuva Italija Prancūzija 5 0 I
1939 Europos pirmenybės Lietuva Latvija Lenkija 7 0 I
1992 Olimpinės žaidynės JAV Kroatija Lietuva 6 2 III JAV
1993 Europos pirmenybės Vokietija Rusija Kroatija Neįveikė atrankos Baltarusija
1994 Pasaulio pirmenybės JAV Rusija Kroatija Lietuva nedalyvavo
1995 Europos pirmenybės Jugoslavija Lietuva Kroatija 7 2 II Jugoslavija
1996 Olimpinės žaidynės JAV Jugoslavija Lietuva 5 3 III Jugoslavija
1997 Europos pirmenybės Jugoslavija Italija Rusija 4 3 VI Jugoslavija
1998 Pasaulio pirmenybės Jugoslavija Rusija JAV 5 4 VII Rusija
1999 Europos pirmenybės Italija Ispanija Jugoslavija 7 2 V Ispanija
2000 Olimpinės žaidynės JAV Prancūzija Lietuva 5 3 III JAV
2001 Europos pirmenybės Jugoslavija Turkija Ispanija 2 2 IX–XII Latvija
2002 Pasaulio pirmenybės Jugoslavija Argentina Vokietija Lietuva nedalyvavo
2003 Europos pirmenybės Lietuva Ispanija Italija 6 0 I
2004 Olimpinės žaidynės Argentina Italija JAV 6 2 IV Italija
2005 Europos pirmenybės Graikija Vokietija Prancūzija 5 1 V Prancūzija
2006 Pasaulio pirmenybės Ispanija Graikija JAV 5 4 VII Ispanija
2007 Europos pirmenybės Rusija Ispanija Lietuva 8 1 III Rusija
2008 Olimpinės žaidynės JAV Ispanija Argentina 5 3 IV Ispanija
2009 Europos pirmenybės Ispanija Serbija Graikija 1 5 XII Ispanija
2010 Pasaulio pirmenybės JAV Turkija Lietuva 8 1 III JAV
2011 Europos pirmenybės Ispanija Prancūzija Rusija 8 3 V Makedonija

Pasiekimai olimpinėse žaidynėse

Pasiekimai Pasaulio krepšinio čempionatuose

Pasiekimai Europos krepšinio čempionatuose

Š. Jasikevičius, vienas iš Lietuvos rinktinės lyderių, 2007 m. Europos čempionato bronzos medalių laimėtojų pagerbime

Garsiausi žaidėjai

Rimas Kurtinaitis – vienas žymiausių Lietuvos krepšininkų, krepšinio treneris

Treneriai

Dabartinė rinktinės sudėtis

Lietuvos rinktinės sudėtis 2011 m. Europos krepšinio čempionate Lietuvoje:

Nr. Pozicija Vardas ir Pavardė Gim. metai Dabartinis klubas
4 AG Rimantas Kaukėnas 1977 Italija Sienos Montepaschi
5 ĮŽ/AG Mantas Kalnietis 1986 Lietuva Kauno Žalgiris
6 AG/ĮŽ Tomas Delininkaitis 1982 Lietuva Kauno Žalgiris
7 AG/LK Martynas Pocius 1986 Ispanija Madrido „Real“
8 SK Paulius Jankūnas 1984 Lietuva Kauno Žalgiris
9 SK Darius Songaila 1978 Turkija Stambulo „Galatasaray Café Crown“
10 LK/AG Simas Jasaitis 1982 Turkija Ankaros Turk Telekom
11 CP Jonas Valančiūnas 1992 Lietuva Vilniaus Lietuvos Rytas
12 SK/CP Kšyštofas Lavrinovičius 1979 Italija Sienos Montepaschi
13 ĮŽ Šarūnas Jasikevičius 1976 Turkija Stambulo Fenerbahçe
14 CP Marijonas Petravičius 1979 Turkija Stambulo Beşiktaş
15 CP Robertas Javtokas (K) 1980 Lietuva Kauno Žalgiris

Buvusių rinktinių sudėtys

Paminklas krepšiniui esantis Vilniuje prie Siemens arenos

1937 m. EuroBasket: užimta 1 vieta tarp 8 komandų

Arturas Andrulis, Leonas Baltrūnas, Pranas Talzunas, Leopoldas Kepalas, Feliksas Kriaučiūnas, Pranas Mažeika, Eugenijus Nikolskis, Leonas Petrauskas, Zenonas Puzinauskas, Stasys Sačkus, Juozas Žukas, Česlovas Daukša (Treneris: Feliksas Kriaučiūnas)

1939 m. EuroBasket: užimta 1 vieta tarp 8 komandų

Pranas Lubinas, Mykolas Ruzgys, Leonas Baltrūnas, Artūras Andrulis, Jurgis Jurgėla, Pranas Mažeika, Vytautas Norkus, Vytautas Budriūnas, Zenonas Puzinauskas, Feliksas Kriaučiūnas, Vytautas Lesčinskas, Eugenijus Nikolskis, Leonas Petrauskas, Mindaugas Šliūpas (Treneris: Pranas Lubinas)

1992 m. Olimpinės žaidynės: užimta 3 vieta tarp 12 komandų

Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Valdemaras Chomičius, Rimas Kurtinaitis, Sergėjus Jovaiša, Artūras Karnišovas, Gintaras Einikis, Arūnas Visockas, Darius Dimavičius, Romanas Brazdauskis, Gintaras Krapikas, Alvydas Pazdrazdis (Treneris: Vladas Garastas)

1993 m. EuroBasket: nepateko

1994 m. Pasaulio čempionatas: nedalyvavo

1995 m. EuroBasket: užimta 2 vieta tarp 14 komandų

Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Artūras Karnišovas, Rimas Kurtinaitis, Valdemaras Chomičius, Gintaras Einikis, Arūnas Visockas, Gintaras Krapikas, Saulius Štombergas, Mindaugas Timinskas, Darius Lukminas, Gvidonas Markevičius (Treneris: Vladas Garastas)

1996 m. Olimpinės žaidynės: užimta 3 vieta tarp 12 komandų

Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Artūras Karnišovas, Rimas Kurtinaitis, Saulius Štombergas, Gintaras Einikis, Darius Lukminas, Rytis Vaišvila, Tomas Pačėsas, Eurelijus Žukauskas, , Gintaras Einikis, Virginijus Praškevičius, Dainius Adomaitis, Darius Maskoliūnas, Kęstutis Šeštokas, Andrius Jurkūnas, Darius Lukminas, Šarūnas Jasikevičius, Mindaugas Timinskas, Eurelijus Žukauskas (Treneris: Vladas Garastas)

1998 m. Pasaulio čempionatas: užimta 7 vieta tarp 16 komandų

Artūras Karnišovas, Saulius Štombergas, Gintaras Einikis, Virginijus Praškevičius, Tomas Masiulis, Mindaugas Žukauskas, Dainius Adomaitis, Darius Maskoliūnas, Darius Lukminas, Šarūnas Jasikevičius, Eurelijus Žukauskas, Tomas Pačėsas (Treneris: Jonas Kazlauskas)

1999 m. EuroBasket: užimta 5 vieta tarp 16 komandų

Arvydas Sabonis, Artūras Karnišovas, Saulius Štombergas, Šarūnas Jasikevičius, Gintaras Einikis, Eurelijus Žukauskas, Virginijus Praškevičius, Mindaugas Žukauskas, Tomas Masiulis, Dainius Adomaitis, Darius Maskoliūnas, Kęstutis Marčiulionis (Treneris: Jonas Kazlauskas)

2000 m. Olimpinės žaidynės: užimta 3 vieta tarp 12 komandų

Šarūnas Jasikevičius, Saulius Štombergas, Mindaugas Timinskas, Gintaras Einikis, Ramūnas Šiškauskas, Darius Songaila, Eurelijus Žukauskas, Tomas Masiulis, Dainius Adomaitis, Darius Maskoliūnas, Andrius Giedraitis, Kęstutis Marčiulionis (Treneris: Jonas Kazlauskas)

2001 m. EuroBasket: užimta 12 vieta tarp 16 komandų

Šarūnas Jasikevičius, Saulius Štombergas, Ramūnas Šiškauskas, Darius Songaila, Gintaras Einikis, Mindaugas Žukauskas, Mindaugas Timinskas, Eurelijus Žukauskas, Rimantas Kaukėnas, Robertas Javtokas, Donatas Slanina, Andrius Jurkūnas (Treneris: Jonas Kazlauskas)

2002 m. Pasaulio čempionatas: nepateko

2003 m. EuroBasket: užimta 1 vieta tarp 16 komandų

Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas, Saulius Štombergas, Darius Songaila, Eurelijus Žukauskas, Mindaugas Žukauskas, Donatas Slanina, Kšyštof Lavrinovič, Virginijus Praškevičius, Dainius Šalenga, Giedrius Gustas (Treneris: Antanas Sireika)

2004 m. Olimpinės žaidynės: finished 4 vieta atarp 12 komandų

Šarūnas Jasikevičius, Arvydas Macijauskas, Saulius Štombergas, Ramūnas Šiškauskas, Darius Songaila, Eurelijus Žukauskas, Kšyštof Lavrinovič, Dainius Šalenga, Robertas Javtokas, Mindaugas Žukauskas, Donatas Slanina, Vidas Ginevičius (Treneris: Antanas Sireika)

2005 m. EuroBasket: užimta 5 vieta tarp 16 komandų

Ramūnas Šiškauskas, Robertas Javtokas, Mindaugas Žukauskas, Simas Jasaitis, Kšyštof Lavrinovič, Darjuš Lavrinovič, Vidas Ginevičius, Paulius Jankūnas, Simonas Serapinas, Giedrius Gustas, Darius Šilinskis, Mindaugas Lukauskis (Treneris: Antanas Sireika)

2006 m. Pasaulio čempionatas: užimta 7 vieta tarp 24 komandų

Arvydas Macijauskas, Darius Songaila, Robertas Javtokas, Simas Jasaitis, Mindaugas Žukauskas, Darjuš Lavrinovič, Kšyštof Lavrinovič, Linas Kleiza, Paulius Jankūnas, Giedrius Gustas, Tomas Delininkaitis, Mantas Kalnietis (Treneris: Antanas Sireika)

2007 m. EuroBasket: užimta 3 vieta tarp 16 komandų

Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Darius Songaila, Kšyštof Lavrinovič, Darjuš Lavrinovič, Linas Kleiza, Robertas Javtokas, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, Giedrius Gustas (Treneris: Ramūnas Butautas)

2008 m. Olimpinės žaidynės: užimta 4 vieta tarp 12 komandų

Šarūnas Jasikevičius, Ramūnas Šiškauskas, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Kšyštof Lavrinovič, Darjuš Lavrinovič, Linas Kleiza, Robertas Javtokas, Jonas Mačiulis, Mindaugas Lukauskis, Marius Prekevičius, Marijonas Petravičius (Treneris: Ramūnas Butautas)

2009 m. Eurobasket: užimta 11 vieta tarp 16 komandų

Marijonas Petravičius, Linas Kleiza, Simas Jasaitis, Robertas Javtokas, Tomas Delininkaitis, Artūras Jomantas, Kšyštof Lavrinovič, Darjuš Lavrinovič, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Mindaugas Lukauskis, Andrius Mažutis (Treneris: Ramūnas Butautas)

2010 m. Pasaulio čempionatas: užimta 3 vieta tarp 24 komandų

Linas Kleiza, Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Jonas Mačiulis, Simas Jasaitis, Tomas Delininkaitis, Paulius Jankūnas, Martynas Gecevičius, Tadas Klimavičius, Robertas Javtokas, Martynas Andriuškevičius, Renaldas Seibutis (Treneris: Kęstutis Kemzūra)

2011 m. EuroBasket: užimta 5 vieta tarp 24 komandų

Rimantas Kaukėnas, Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Simas Jasaitis, Tomas Delininkaitis, Paulius Jankūnas, Kšyštof Lavrinovič, Jonas Valančiūnas, Robertas Javtokas, Šarūnas Jasikevičius, Darius Songaila, Marijonas Petravičius (Treneris: Kęstutis Kemzūra)

Šaltiniai


Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: