Lietuvos universitetų rektorių konferencija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Lietuvos universitetų rektorių konferencija, lot. Conventus rectorum universitatum Lituaniae, 1995-1998 m. Lietuvos aukštųjų mokyklų rektorių konferencijaLietuvos visuomeninė organizacija, kurią sudaro šalies universitetinių aukštųjų mokyklų rektoriai. Įkurta 1995 m. LURK biuro adresas: Gedimino pr. 3, Vilnius.

Turinys

Veikla

Pagrindiniai tikslai – skatinti mokslo, studijų, kultūros ir ūkio raidą, aukštųjų mokyklų tarpusavio bendradarbiavimą, t.p. bendradarbiavimą su valstybinės valdžios ir vietos savivaldos institucijomis, tarpt, ryšius. Teikia siūlymus studijų, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros politikos klausimais, dėl aukštojo mokslo (studijų, aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų perkvalifikavimo, mokslininkų rengimo, universitetų mokslinio ir kūrybinio darbo) valstybės politikos, palaiko ryšius su užsienio ir tarptautinėmis organizacijomis (Europos universitetų asociacija ir Baltijos universitetų rektorių konferencija).

Lietuvos universitetų rektorių konferencijos veiklą reglamentuoja 2000 m. Aukštojo mokslo įstatymas, 2002 m. Mokslo ir studijų įstatymas ir kt. įstatymai, 1988 m. Didžioji universitetų chartija ir 2003 m. priimtas statutas . Aukščiausia institucija – narių posėdis, renkantis prezidiumą, prezidentą ir viceprezidentą, generalinį sekretorių ir kanclerį. Veikia sekretoriatas – nuolat veikianti konferencijos vykdomoji institucija, komitetai: Administracinių ir ekonominių klausimų, Informacinių technologijų, Mokslo, Studijų, Tarptautinių ryšių, Teisės klausimų ir Viešųjų ryšių.[1]

Nariai

Prezidentai

Šaltiniai

  1. Lietuvos universitetų rektorių konferencija. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XIII (Leo-Magazyn). V.: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008, 343 psl. ISBN 978-5-420-01654-1.

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: