Lina Alekseriūnienė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Lina Alekseriūnienė
LG Lina Alekseriūnienė 2017.JPG

Gimė 1969 m. sausio 23 d. (50 m.)
Pakruojo rajone.

Veikla
Linkuvos gimnazijos kūno kultūros mokytoja

Alma mater 2004 m. Lietuvos kūno kultūros akademija

Lina Alekseriūnienė (g. 1969 m. sausio 23 d. Pakruojo raj.) − Linkuvos gimnazijos kūno kultūros mokytoja.

Turinys

Biografija

Gimė1969 m. sausio 23 d. Pakruojo rajone.

2004 m. Lietuvos kūno kultūros akademijoje sporto edukologijos fakultete baigė kūno kultūros studijų programą. Įgijusi sporto bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir mokytojo profesinę kvalifikaciją pradėjo dirbti kūno kultūros mokytoja Pašvitinio pagrindinėje mokykloje.

2005 m. pradėjo dirbti Linkuvos gimnazijoje kūno kultūros mokytoja. 2009 m. suteikiama kūno kultūros mokytojo metodininko kvalifikacinė kategorija.

Linkuvos gimnazijoje kaip auklėtoja išleido 2011 m. 87-ąją abiturientų laidą.

Šeimoje užaugino sūnų.

Konkursas „Krepšinio žinovas“ Stanislovui Stonkui atminti

Joniškio savivaldybės administracijos salėje vyko krepšinio šventė, skirta Lietuvos krepšinio 95-mečiui ir 80 metų sukakčiai, kai Lietuvos krepšininkai pirmą kartą tapo Europos krepšinio čempionais, paminėti. Taip pat vyko II „Krepšinio žinovo“ konkursas, skirtas buvusio šalies Krepšinio federacijos prezidento, profesoriaus, Lietuvos kūno kultūros instituto rektoriaus, sporto žurnalisto, daugelio knygų apie krepšinį autoriaus Stanislovo Stonkaus atminimui pagerbti. Linkuvos gimnazijos mokiniai dalyvavo ne tik šiame, bet ir prieš 4 metus vykusiame I – ąjame „Krepšinio žinovo“ finaliniame konkurse. Be konkurso S. Stonkui atminti įvyko Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėjo ir direktoriaus Leono Karaliūno knygos ir dokumentinio filmo „Pirmieji čempionai“ pristatymas. Šventėje dalyvavo šalies Krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, 2003 m. Europos krepšinio čempionų Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Sireika ir kiti garbingi svečiai. Konkurso dalyvių atsakymus vertino sporto klubo „Krepšinio legendos“ sudaryta komisija, iš kurių vienas narių - laidos „Krepšinio pasaulyje“ žurnalistas ir krepšinio istorijos puoselėtojas Vidas Mačiulis. Renginį vedė Joniškio garbės pilietis, Lietuvos žurnalistas, redaktorius, fotografas, radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, skaitovas, renginių vedėjas Juozas Šalkauskas. Beje, šis radijo žmogus yra gimęs Pakruojo rajone, Kalpokų kaime.

Brendonas Knizikevičius ir Paulius Pašakarnis, Arvydas Sabonis, mokytoja Lina

Konkurse dalyvavo 23 mokiniai iš Joniškio, Pasvalio, Akmenės, Kelmės, Kauno ir mes – Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos atstovai. „Krepšinio žinovo“ konkurso nugalėtoju tapo joniškietis, kuris teisingiausiai atsakė į 30 klausimų krepšinio tematika. O mūsų gimnazistai: Brendonas Knizikevičius ir Paulius Pašakarnis tapo 5 ir 7 vietų laimėtojais. Jiems įteikti padėkos raštai, Leono Karaliūno knygos „Pirmieji čempionai“. Brendonas apdovanotas nemokamu vardiniu kvietimu dviem asmenims į 2017 m. Lietuvos krepšinio lygos finalo rungtynes ir kompaktine plokštele „Atėjo Sabas“.

Stebint dokumentinio filmo „Pirmieji čempionai“ premjerą, pagilinome žinias apie 1937 metų II Europos krepšinio čempionate Rygoje iškovotą įspūdingą lietuvių krepšininkų pergalę bei čempionų sutikimą ir pagerbimą tarpinėse geležinkelio stotelėse link Kauno.

Ir, sutinkant su legendinio NBA krepšininko M. Jordano posakiu, kad „Galiu susitaikyti su pralaimėjimu, bet su nepabandymu – niekada“, aktyviau domėsimės Lietuvos krepšinio istorija ir, lauksime kito – III – iojo „Krepšinio žinovo“ konkurso, kuriame būtinai dalyvausime.

Kūno kultūros mokytoja Lina Alekseriūnienė

Kaip išsaugoti kilnius santykius tarp trenerio ir auklėtinio? (2017 m.)

Lietuvos mokinių rašinių konkurse, kurį tradiciškai rengia Lietuvos sporto muziejus, LTOK Kauno apskrities taryba, Lietuvos mokinių neformalaus ugdymo centras ir Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija, aktyviai dalyvauja ir mūsų gimnazijos mokiniai, kurių rašiniai yra įvertinami, kaip vieni iš geriausių.

Iš kairės į dešinę: Aurėja Dzevečkaitė (7b kl.), Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė Birutė Statkevičienė, Lina Alekseriūnienė (darbų vadovė, kūno kultūros mokytoja), Eglė Mickeliūnaitė (7b kl.) ir Austėja Makarevičiūtė (2 ga kl.).

Šiais metais konkurso tikslas – papasakoti savo požiūrį į santykių tarp trenerio ir auklėtinio puoselėjimą, išsaugojimą, pateikti savo asmeninę patirtį ar istoriją pasakotą draugo ar girdėtą iš aplinkinių sudomino 7b klasės moki-nes Eglę Mickeliūnaitę, Aurėją Dzevečkaitę ir Austėją Makarevičiūtę iš 2ga klasės. Mergaitės savo rašiniuose dėstė mintis, kaip trenerio ir auklėtinio santykiai lemia rezultatus. Svarbiausia, kilnių santykių palaikymas, pagarba vienas kitam ir aplinkiniams. Mergaitės projektavo ir kūrė rašinių priedus – vaizdines pateiktis, nes už juos buvo skiriami aukštesni konkursiniai balai. Įdėtas darbas nenuvylė – konkurso vertinimo komisija palankiai įvertino rašinius ir pakvietė į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją.

Lietuvos sporto muziejuje vykusios mokslinės – praktinės konferencijos metu organizacinės komisijos pirmininkas, sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas pasveikino susirinkusiuosius ir pasidžiaugė aktyviu mokinių dalyvavimu ir savitų požiūrių išreiškimą į taip svarbų šiuolaikiniame sportiniame gyvenime reiškinį – auklėtinio ir trenerio kilnius santykius. Rašinių vertinimo komisijos nariai: Monrealio olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas Vytautas Butkus, Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė Birutė Statkevičienė, buvę Lietuvos ir daugelio Europos, pasaulio čempionatų dalyviai skaitė mokinių darbus ir vertino juos. Pagrindinį pranešimą perskaitė Lietuvos sporto universiteto docentė Elena Puišienė, pasisakė vertinimo komisijos nariai bei visų keturių amžiaus grupių nugalėtojai, tarp kurių ir Aurėja Dzevečkaitė, kurios rašinys ir vaizdinė pateiktis įvertinti I vieta.

Kūno kultūros ir sporto departamento prie LRV skyriaus vedėja Rasa Kučinskienė įteikė padėkas Lietuvos mokykloms bei mokytojams, aktyviai dalyvavusiems šiuose konkursuose, kuris šįmet buvo vienuoliktasis. Visiems konkurso dalyviams, jiems talkinusiems mokytojams, mokyklų vadovams bei vertinimo komisijos nariams buvo ne tik padėkota, bet ir Organizacinės komisijos vardu įteiktos dovanėlės ir vardinės padėkos.

Iš kairės į dešinę: Mokytoja Lina Alekseriūnienė, Aurėja Dzevečkaitė, Lietuvos sporto universiteto docentė Elena Puišienė, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas, Kūno kultūros ir sporto departamento prie LRV skyriaus vedėja Rasa Kučinskienė, Eglė Mickeliūnaitė ir Austėja Makarevičiūtė.

Nuoširdžiai dėkoju mergaitėms už dalyvavimą konkurse ir gražiai parašytus rašinius. Nuoširdus AČIŪ gimnazijos direktoriui Vaclovui už teigiamą požiūrį į kūno kultūrą ir sportą bei kasmetinio dalyvavimo apdovanojimų ceremonijose užtikrinimą. Ačiū visiems, prisidėjusiems filmuojant konkursinius priedus.

Kūno kultūros mokytoja Lina Alekseriūnienė

Veiklos atspindžiai

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: