Linkuvos gimnazijos šimtmečio renginiai

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

    Linkuvos gimnazijos ŠIMTMEČIO RENGINIAI

    Linkuvos gimnazijos šimtmečio paminėjimo šventė vyks spalio 26–27 dienomis.

    Gimnazijos šimtmečio šventė „Tešviečia gimnazijos žiburys“

    Linkuvos gimnazijos šimtmečio šventės skelbimas

    Programa:

    Renginių pradžia 9:00 valandą.

    Sveikinimai

    Siunčiu nuoširdžius sveikinimus visam buvusiam ir esamam mokyklos kolektyvui bei mokiniams, Linkuvos Gimnazijos 100-ečio proga.

    Linkiu, jog kiekvienas mokytojas ir mokinys visuomet prisimintų mokyklą geromis, pozityviomis mintimis, vertintų patirtį bei žinias, kurias įgijo mokykloje.

    Mokiniams mokykla – tai gyvenimo kelionės pradžia, kur formuojamas charakteris, vertybes, kaupiamos žinios, tad linkiu visiems mokiniams ir toliau semtis žinių, vertinti ir branginti mokyklą.

    O mokytojai turi tokią nuostabią galimybę vesti mokinius gyvenimo keliu, ir dalintis savo jau įgyta patirtimi. Tad kiekvienam mokytojui linkiu kantrybės, išminties, nuoširdumo, gerumo mokinant mokinius su meile ir entuziazmu, nes kiekvienas mokytojas perteikia ne tik žinias, bet vertybes ir pavyzdį.


    Sveikina Ieva Kurmytė Linkuvos gimnazijos 87 laida


    Cquote2.png

    Sveika šimtamete senute, bet vis amžinai jauna Mokykla. Kiek kartų peržengė Tavo slenkstį, buvai pirmas laiptelis į didžiąją mokyklą – gyvenimą.

    Mes, 1955-jų metų XXXI laidos abiturientai, prisimename, kaip aidint karo šūviams, grasinant trėmimais skambėjo lietuviška daina su Petru Garšva, kuris statė net operetes. Kaip mažoms širdelėms diegė Tėvynės meilę Apolinaras Radžius. Kaip literatūros pamokose būti žmonėmis stengėsi išugdyti Valerija Vilnonytė, kaip istorijos vingiais vedė Juozas Skrupskelis, kietą matematikos lukštą mokė perkąsti Petras Skaringa, paskutinėje klasėje rusų kalbos gramatikos pagrindus kalė į galveles Bronius Vilimas arba ne vienam tarsi motina buvo senutė Leokadija Liutkevičienė. Tai mūsų jaunystė, mūsų praeitis. neišdavėm Tavęs, Mokykla, radome savo vietą gyvenime, kas penkeri metai susieidavom į bendrą būrį.

    Mes didžiuojamės, kad mūsų gretose išaugo didelis Lietuvos ąžuolas architektas profesorius, pasaulio paveldo ekspertas, 500-jų Linkuvos metinių organizacinio komiteto narys Jurgis Bučas. Tik neaišku, dėl kokių priežasčių monografijoje „Linkuva“ skirsnyje „Įsimintinos asmenybės“ liko nepastebėtas. Juk pagal jo formuluotę Neringa, „tas mažytis pajūrio perlas“ įtrauktas į pasaulio paveldą.

    Grubius medinius suolus pakeitė grakštūs staleliai, pati atjaunėjai, tavo koridoriuose netvyro baimė ir netikrumas, o aidi linksmas jaunatviškas šėlsmas.

    100-mečio jubiliejaus proga norim palinkėti būti Tau Mokykla, tuo Jono Biliūno kalnu, kurio žiburys viliotų naujas kartas tiesos ir ieškojimų keliais, kad, anot Justino Marcinkevičiaus, žmogiškumas – „avinėlis tas mažytis turėtų kur ir kaip ganytis“


    Sveikina Zita Šilkaitė, Linkuvos gimnazijos 31 laida

    Cquote1.png
    Cquote2.png

    Ačiū tau, kad tada nuteikei mus tolimesniam mokymuisi, o sunkus ir komplikuotas mūsų jaunystės laikas mokė mus atkaklumo ir užsispyrimo. Mes neištižome, neišsigandome įvairių sunkumų, siekėme mokslo, o paskui dirbome Lietuvos naudai.


    Sveikina Birutė Dombraitė-Usonienė, Linkuvos gimnazijos 22 laida

    Cquote1.png


    Šaltiniai

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 71% (+4087-21=4066 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 30% (+1723-6=1717 wiki spaudos ženklai).