Linkuvos gimnazijos 50 laida

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
<--
Linkuvos Karolio Požėlos vidurinė mokykla
-->
Linkuvos Karolio Požėlos vidurinė mokykla
Gyvenvietė: Linkuva
Įkurta: 1918 m.
Metai: 1973–1974 m.m.
Mokyklos direktorė(-ius) Jonas Klikūnas
Laida: 50-oji laida
Abiturientų skaičius 48

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Linkuvos gimnazijos 50-oji laidaLinkuvos Karolio Požėlos vidurinės mokyklos 1973–1974 m. mokslo metų abiturientų laida.

Turinys

Abiturientai

Mokyklą baigė 48 abiturientai, jų auklėtojai Irena Liutkevičiūtė ir Anna Rumbauskienė. [1]

Irenos Liutkevičiūtės auklėtiniai:

Annos Rumbauskienės auklėtiniai:

Tradicinis spektaklis

Pastatė tradicinį spektaklį Irenos Liutkevičiūtės „Pasaka – ne pasaka“, kurio režisierės bei klasės vadovės buvo Irena Liutkevičiūtė ir A. Rumbauskienė.

Žemesnėse klasėse

Cquote2.png

1963 m. pirma klasė

I eilė: R.Usevičiūtė, A.Beleckaitė, E.Tumaitytė, A.Juodzevičiūtė, E.Tumėnaitė, G.Grigonytė, S.Mikailaitė, I.Matulionytė, D.Rakauskaitė, H.Filipavičius, J.Mališauskas, R.Bučas.

II eilė: E.Pranculevičiūtė, I.Petrikytė, než. I.Dičpetrytė, D.Rukaitė, V.Šiurnaitė, G.Zubrickaitė, nž. I.Krupėninaitė, V.Piuraitė, L.Krasauskaitė, R.Bučas, A.Garšva.

III eilė: R.Bezusparis, V.Bajelis, mokytoja Stasė Senulienė, P.Gaigalas, R.Gasiūnas, A.Krasauskas, A.Puronas


Vida

Cquote1.png

Paskutinis skambutis

Sportas

Cquote2.png

Labai myliu ir gerbiu savo Linkuvos K.Požėlos vidurinę mokyklą, kurią baigiau 1974 metais. Mokykla, greit švęsianti 100 metų jubiliejų, turėjo savo nepakartojamą veidą, savo aurą, stiprias tradicijas ir, svarbiausia, mokytojus, kurie buvo asmenybės ir ugdė mus, perteikdami ne tik žinias, bet ir amžinuosius gyvenimo orientyrus, mums iki šiol. svarbius. Tikrąsias gyvenimo pamokas išmokome ne tik sėdėdami kukliai išvaizdžiame mokyklos suole, bet ir siausdami po mažąją sporto salytę Raudonajame mokyklos pastate. Salytė buvo tokia maža, kad aukštesnio ūgio krepšininkai (Briedis ar S.Klikūnas) sugebėdavo įmesti kamuolį į vieną krepšį, stovėdami prie kito… Krepšinis buvo labai populiarus – tai juk garsiojo krepšininko Modesto Paulausko laikai – visi norėjome ant sportinių marškinėlių turėti jo 5 numerį. Meilę sportui ir krepšiniui įskiepijo puikūs pedagogai Z.Mališauskienė ir A.Mališauskas. Sportas – iki šiol neatsiejama mano gyvenimo dalis. Esu be galo dėkinga mokytojai Z.Mališauskienei už tai, kad galėjau atsiskleisti krepšinio aikštelėje, bėgimo takuose, kūno kultūros pamokose. Pamokų laukdavome kaip išganymo, jose sportuodavome noriai, emocingai, iki prakaito, niekam nekildavo net minties pasimuliuoti… Mokytoja, tiesi kaip styga (jaunystėje buvo gimnastė, labai įdomiai apie tai pasakodavo), stovėdavo su švilpuku salėje prie pečiaus, jos žodis buvo tvirtas, įtaigus, visus pasiekiantis. Per pamokas gavome tikrus krepšinio pagrindus… Pasakoju daugiskaita, nes mes, beveik visi klasiokai, nuo 9 klasės pamėgome tais laikais vadinamą fizinį. Be to, nuo 9 klasės merginų krepšinio komanda neturėjo sau lygių labai populiariose tais laikais tarpklasinėse krepšinio varžybose. Finalinės rungtynės būdavo tikra šventė, jų stebėti susirinkdavo beveik visa mokykla. Direktorius Klikūnas, šalia pasiguldęs savo lazdą, plodavo kiekvienam, gražiai sužaidusiam… Aikštelės plotas sumažėdavo iki kritinės ribos… Mokytoja Zita teisėjauti patikėdavo vyresnių klasių vaikinams. Mūsų klasės komanda – A.Juodzevičiūtė, R.Kukelkaitė, I.Matulionytė, R.Usevičiūtė, V.Kazakevičiūtė, V.Šiurnaitė – išeidavome iš salės pakelta galva ir labai laimingos: 3 metus iš eilės buvome nenugalimos. Mes sudarėme ir mokyklos rinktinės pagrindą. Visi nustebo, kai 1974 m. rajono moksleivių krepšinio pirmenybių finale sugebėjome įveikti Pakruojo vidurinės mokyklos merginas ir kartu su mokytoja Z.Mališauskiene tapti rajono čempionėmis! O juk mūsų mokyklos sporto salė buvo mažiausia iš visų rajono vidurinių mokyklų salių. Prisimenu vaizdelį: po varžybų mes džiūgaujame, o tos, kurios tikėjosi laimėti, sėdi ant suolo ir lieja ašaras… Šįkart ryžtas, veržlumas, taiklumas padėjo mums…

Pavasarį sporto aistros persikeldavo į raudonuosius stadiono bėgimo takelius. Galinėdavomės bėgdamos ilgas ir trumpas distancijas. Mokytoja iš rankų nepaleisdavo chronometro, viską tiksliai fiksuodavo ir geriausius bėgikus atrinkdavo į rajono moksleivių kroso varžybas. Man lygių nebūdavo 500, 800 metrų distancijose tiek mokykloje, tiek rajone. Yra tekę papildomai rungtis su klasės drauge su V.Pliuraite, kad išsiaiškintume, kuri atstovausime mokyklai, kartais nugalėdavo draugė. Rajono krosai, masinės sveikatingumo šventės, kur suvažiuodavo visų rajono mokyklų komandos, dažniausiai vykdavo Linksmučių pušynėlyje. Smagu būdavo grįžti su medaliais ir dovanėlėmis. Įmantrių sporto aprangų neturėdavome, audavomės inkariukus ir pirmyn. Pačios susimodeliuodavome aprangą, patrumpindavome šortus ar pailgindavome, reikėjo neatsilikti nuo mados… Niekada nepamiršiu epizodo iš savo asmeninio gyvenimo: mama įdavė pinigų ir liepė nusipirkti striukę, o aš rajono centre įsigijau mėlyną sportinį kostiumą – neatsispyriau pagundai… Namie kilo šiokia tokia sumaištis, bet greit viskas nurimo…

Įgyta patirtis, meilė sportui, už kurią esu dėkinga savo brangiai Mokytojai, pravertė ir vėliau. Studijų laikais treniravausi pas trenerį P.Ivanovą, siekiau pergalių bėgimo takeliuose, rodžiau I atskyrio rezultatus respublikinėse varžybose su Šiaulių lengvaatlečių rinktine ir studentų spartakiadose. Baigėsi studijos, baigėsi sportinė karjera. Liko geri prisiminimai. Patys geriausi, žinoma, susiję su Linkuva, su brangiais man mokytojais ir draugais.


Vida Šiurnaitė, L laida

Cquote1.png


Atestatų teikimas

Susitikimai

Linkuvos gimnazijos jubiliejaiŠaltiniai

  1. Linkuvos gimnazija 1918-2008“: mokyklos istorijos apybraiža. Sudarytojai Vaclovas Stapušaitis ir kt. Šiauliai: Šiaurės Lietuva, 2008. – 175 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-863-11-3
Parengė: Medžiagą straipsniui surinko, parengė ir pateikė Linkuvos gimnazijos matematikos mokytoja Emilija Stanevičienė..

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai:
Rodomas puslapis "http://lietuvai.lt/w/index.php?title=Linkuvos_gimnazijos_50_laida&oldid=31103004"