Liutauras Ulevičius

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
 Edit-delete-not encyclopedic2.svg  Yra kilę abejonių dėl šio straipsnio objekto reikšmingumo ir tinkamumo enciklopedijai.
Galima paieškoti straipsnio objekto aprašymų nepriklausomuose nuo jo patikimuose antriniuose šaltiniuose ir pasiremti jais straipsnyje.
Liutauras Ulevičius
Vaizdas:Liutauras Ulevičius.jpg

Gimė 1980 m. sausio 25 d. (44 m.)
Utena

Veikla
ryšių su visuomene specialistas, teisininkas, tinklaraštininkas

Liutauras Ulevičius (g. 1980 m. sausio 25 d. Utena) – Lietuvos teisininkas, ryšių su visuomene specialistas, tinklaraštininkas.

Biografija

Mokėsi Utenos I-ojoje vidurinėje mokykloje, vėliau KTU gimnazijoje, kurią baigė 1998 m. 2003 m. Vilniaus universiteto Teisės fakultete baigė vienpakopes teisės studijas, teisės magistras. Studijavo Didžiojoje Britanijoje.

Vedęs, augina dvi dukras. Laisvalaikiu bėgioja, įveikė tris Vilniaus maratonus. Dalyvavo televizijos žaidime „Kas? Kur? Kada?“. GŽI narys.

Ryšių su visuomene veikla

Ryšių su visuomene srityje dirba nuo 2002 m., prieš tai žurnalistu dienraštyje Verslo žinios ir kt. Konsultavo IT ir telekomunikacijų rinkos, tarptautines bendroves, taip pat dirbo politinių ryšių su visuomene srityje (keli Europos Parlamento nariai, Aplinkos ministerija etc.).

Pirmosios masinei auditorijai skirtos lietuvių autoriaus knygos apie ryšius su visuomene viršelis[1]

2006 m. išleido knygą apie etiškų ryšių su visuomene kūrimą.[2] Joje pateikti patarimai, kaip apie save papasakoti visuomenei. Aiškinama, kaip panaudoti ryšių su visuomene galimybes, pateikiama bendravimo su lietuviška žiniasklaida klaidingų ir sėkmingų pavyzdžių. Knygoje pateikti pavyzdžiai apie dažniausiai pasitaikančias ryšių su visuomene užduotis: pranešimus žiniasklaidai, spaudos konferencijas, informuoti žiniasklaidą.

Tinklaraštininkas

Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme kaip tinklaraštininkas laimėjo bylą prieš Lietuvos Respublikos Seimo kanceliariją. 2009 m. balandžio 20 d. teismas iš dalies patenkino[3] tinklaraštį rašančiojo skundą, kuriuo jis prašė įpareigoti Seimo Ryšių su visuomene skyrių jį akredituoti ir išduoti nuolatinį leidimą įeiti į Seimo rūmus.[4]

Byla tapo pirmuoju Lietuvos teismų praktikos precedentu, sprendusiu klausimą, kas gali būti pripažintas žurnalistu (Visuomenės informavimo įstatymo kontekste):[reikalingas šaltinis]

[..] sprendžiant, ar asmuo atitinka žurnalisto požymius, pakanka nustatyti, ar fizinis asmuo profesionaliai renka, rengia ir teikia medžiagą, kurią pats panaudoja veikdamas kaip viešosios informacijos rengėjas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis (2012 m.)

Veikla Vyriausioje rinkimų komisijoje

Vyriausios rinkimų komisijos narys (pasiūlytas Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus), pateikęs atskirąsias nuomones dėl VRK sprendimų, susijusių su UAB „Visagino atominė elektrinė“ ir 2012 m. Seimo rinkimų rezultatų pripažinimu daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

Pagarsėjo, kai po I-ojo 2012 m. Seimo rinkimų turo Darbo partijos nariui Vytautui Gapšiui socialiniame tinkle Facebook parašė žinutę, kurią pats vadino trolinimu, o V.Gapšys apkaltino siekiu paveikti Aplinkos ministerijos valdininkus.[5]

2012 m. lapkričio 6 d. surengė spaudos konferenciją[reikalingas šaltinis], kurioje atskleidė[6] artimus 6 (iš 15-os) VRK narių ryšius su daugiausia pažeidimų politinės kampanijos metu dariusia Darbo partija.

Akademinė veikla

Dėsto Mykolo Romerio, Vilniaus ir Vilniaus Gedimino technikos universitetuose dalykus, susijusius su ryšiais su visuomene ir informacinių technologijų teise.

Yra paskelbęs mokslinių publikacijų:

  • Ulevičius, L. To Regulate or To Not Regulate Media on the Internet? Advantages and Disadvantages. Iš Approximation of freedoms, rights and responsibilities established in the law on provision of information to the public in the age of new technologies: International Conference. Utena: Utenos Indra, 2005, p. 74–82
  • Ulevičius, L. Internet portals in the Baltic States: legal issues. Informacijos mokslai. 2006, 38: 114–121; [1]
  • Ulevičius, L. Employee‘s Right to Blog: Free Speech Challenge for Enterprises in Information Society. Iš Third Year within the European Union: Topical Problems in Management of Economics and Law (proceedings of the International Conference). Riga: College of Law, 2007, p. 336–344
  • Ulevičius, L. Virtualios rinkimų propagandos technologijos ir jų teisinio reguliavimo problemos. Metinė konferencija „Lietuva po Seimo rinkimų 2008“ (konferencijos straipsnių rinkinys). Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2008
  • Ulevičius, L., Conceptual problems of Information society media. Socialinių mokslų studijos. 2009, 1(1):191-204. [2]

Šaltiniai


Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+7609-0=7609 wiki spaudos ženklai).