MMRG 2015-2016 mokslo metai

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    {{{mokykla}}}

    MMRG 2015-2016 mokslo metai.

    • Rugsėjo 7–11 dienomis vyko jau tradicija tapusi pirmokų socializacijos savaitė. Jos metu pirmokams buvo skirta įvairių užduočių: nuo žaidimo „Pažink tarybą”, kur mokiniai turėjo atrasti mokinių tarybos narius ir su jais susipažinti, iki filmuko kūrimo ar orientacinių žaidimų.
    • Rugsėjo 22 d. Mažeikių rajono savivaldybė organizavo akciją ,,Atvyk į darbą pėsčiomis, dviračiu ar viešuoju transportu“. Akcijai solidarumą išreiškė ir Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenė: aktyvus jaunimas, mokytojai, gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė. Visi akcijos dalyviai – rajono savivaldybės specialistai, savivaldybės tarybos nariai, trečiojo amžiaus universiteto studentai – nuo senamiesčio parko dviračių takais patraukė link rajono savivaldybės pastato. Atsiliepdami į Švietimo ir mokslo ministerijos šių mokslo metų paskelbimą Mokyklų bendruomenių metais, Mažeikių savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius ir miesto meras Antanas Tenys velomobiliu kartu pedalus mynė su mūsų gimnazijos mokinių prezidente Agne Eidimtaite ir buvusia mokyklos kūno kultūros mokytoja Birute Paulauskiene.
    • Rugsėjo 24 d. vyko Europos kalbų diena. Šią dieną turiningai paminėjo ir mūsų gimnazijos bendruomenė. Per pertraukas mokiniai ir mokytojai kalbėjo angliškai, prancūziškai, rusiškai, ispaniškai, gruziniškai, esperantiškai bei lotyniškai, vyko muzikinė kalbų viktorina – visi spėliojo, kokiomis kalbomis skambėjo dainų ištraukos. Geriausiai atspėti sekėsi mokytojų komandai. Tos pačios dienos vakare aktų salėje vyko renginys „Viena Europa – viena šeima“. Jis šiemet išsiskyrė tuo, kad dalyvavo visos gimnazijos bendruomenės atstovai: mokiniai, tėvai ir mokytojai. Renginio tikslas – tėvų pavyzdžiu uždegti vaikus mokytis užsienio kalbų.
    • Rugsėjo 30 dieną gimnazijoje įvyko pirmasis šių mokslo metų atviras I–IV klasių mokinių, mokytojų ir administracijos forumas. Šį kartą diskutavome labai svarbia mokyklos bendruomenei tema – ,,Vertybinės bręstančios asmenybės nuostatos“. Susiskirstę grupelėmis iš duoto vertybių sąrašo forumo dalyviai turėjo pasirinkti penkias svarbiausias vertybes, o vėliau iš jų išrinkti tik vieną.
    • Spalio 2 dieną gimnazijos žurnalistų būrelio nariai apsilankė Mažeikių muziejaus atidarymo ceremonijoje.
    • Tarptautinės mokytojo dienos proga abiturientai ir trečių klasių gimnazistai kartu su gimnazijos menų kolektyvais Incanto, Allegro ir BROS bei Mažeikių choreografijos mokyklos modernaus šokio ansambliu Niuansas mūsų gimnazijos mokytojams, buvusiems mokytojams ir šventės svečiams padovanojo įspūdingą pasirodymą – muzikinę pasaką „Naktis miške“. Renginys pakartotinai surengtas ir gimnazijos bendruomenei – spektaklyje vaidinusių, šokusių ir dainavusių gimnazistų tėvams.
    • Spalio 9-ąją Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje vyko Telšių regiono gimnazijų bendruomenių atstovų forumas „Gimnazija, kurioje gera“. Renginyje dalyvavo septyniolikos gimnazijų bendruomenių atstovai: Telšių Žemaitės, „Džiugo“, Vincento Borisevičiaus, Telšių r. Luokės, Rietavo sav. Lauryno Ivinskio, Tverų, Plungės „Saulės“, Plungės r. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus, Alsėdžių, Platelių, Mažeikių r. Viekšnių, Sedos Vytauto Mačernio, Židikų Marijos Pečkauskaitės, Mažeikių Gabijos bei Merkelio Račkausko gimnazija. Taip pat į forumą atvyko daug garbių svečių: ŠMM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vyresnioji specialistė Regina Pocienė, Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, Mažeikių r. mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Jelena Sutkienė. Pirmiausia svečius nuotaikingai pasveikino mūsų gimnazijos vaikinų bei merginų ansambliai, vadovaujami direktoriaus pavaduotojo ugdymui Laimono Terasiaus ir muzikos mokytojos Natalijos Dapšienės. Direktorė Asta Žukauskienė į gimnazijų bendruomenių atstovus kreipėsi tokiais žodžiais: „Ne skaičiai, ne metai nusako gimnazijos savitumą. Kiekviena gimnazija yra nepakartojama ir savita“. Direktorė kalbėjo, jog pagrindinis forumo tikslas – artimiau susipažinti, telkti mokyklų bendruomenes. Mūsų gimnazijos mama Daiva Zavadzkienė papasakojo apie nuolatinį tėvų ir mokyklos bendradarbiavimą. Pabaigoje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lena Krigelienė apibendrino forumo dalyvių užpildytas anketas apie tolesnį gimnazijų bendradarbiavimą. Nutarta kitų mokslo metų rudenį forumą organizuoti Telšiuose.Vėliau buvo pristatytos MMRG edukacinės erdvės, o modernizuotoje valgykloje prie kavos puodelio vyko pokalbiai, diskusijos. Visų gimnazijų atstovams buvo įteiktos dailios keramikinės statulėlės – bendrystės simboliai. Forumas skatino pažinti kiekvienos gimnazijos savitumą, išskirtinumą ir tiesiog bendrauti, susitikti. Atsisveikindami visi dėkojo mūsų gimnazijos administracijai už puikią iniciatyvą sukviesti visų Telšių regiono gimnazijų atstovus dialogui apie bendradarbiavimą.
    • Spalio 10 d. gimnazijos bendruomenės atstovai dalyvavo senamiesčio parke vykusioje miesto mokyklų ir šeimų šventėje „Tėvai pas vaikus – vaikai į pasaulį“. Renginio dalyviai – Mažeikių miesto mokyklų mokytojai, mokiniai ir jų tėvai dalyvavo žaidimuose, stebėjo mokyklų prisistatymus. Tėvai turėjo galimybę išklausyti lektoriaus Vaido Arvasevičiaus paskaitą.
    • Spalio mėn. į gimnaziją buvo pakviestas mobilus planetariumas – trimatis kino teatras. Mobilaus planetariumo sferiniame šou gimnazistai stebėjo filmą „IBEX. Saulės sistemos krašto beieškant“.
    • Spalio 14-15 d. Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje vyko floristikos teorinis praktinis užsiėmimas „Rudenėjantis parkas kitaip“, kurį vedė floristė iš Vilniaus Giedrė Tartėnienė. Dailės mokytojai Asta Milėškienė ir Raimondas Milėška pasiūlė 3-4 klasių gimnazistams kartu su kitomis Mažeikių rajono mokyklų komandomis kurti gamtines instaliacijas ir atgaivinti Senamiesčio parką įdomiais darbais iš gamtinės medžiagos. Mokiniai sukūrė tris instaliacijas: „Sniego žmogaus sapnas“ (autorė- Gintarė Grigalytė), „Sparnuotosios supynės“ (autorė- Monika Kaminskytė) ir „Voro kelias“.
    • Spalio 15 d. gimnazijoje lankėsi Vilniaus universiteto laboratorija „Mobilioji bioklasė". Tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindina mokinius su naujausiais biomokslų laimėjimais. Programoje dalyvavę mokiniai išklausė trumpą paskaitą apie DNR, jos struktūrą ir funkcijas, susipažino su darbo laboratorijose specifika, išmoko naudotis automatinėmis pipetėmis, iš tirpalo išsodino DNR „siūlus”, atliko mokslinį eksperimentą. Džiugu, kad tarp atvykusiųjų buvo net trys mūsų gimnazijos auklėtiniai, iš jų Ernesta Pocevičiūtė, kuri tik pernai baigė gimnaziją ir pasirinko studijuoti molekulinę biologiją.
    • Spalio 16 d. vykdydama vaikų ir jaunimo socializacijos projektą „Mokinių savivaldos – iniciatyvios, veiklios, atviros pokyčiams“ ir Latvijos socialinių partnerių kvietimu mūsų gimnazijos mokinių savivaldos atstovai bei gimnazijos administracija vyko į Druvos vidurinę mokyklą dalyvauti tarptautiniame renginyje, skirtame mokyklos savivaldos institucijų plėtojimui ir stiprinimui.
    • Spalio 22 dieną gimnazijoje vyko gamtos mokslų metodinės grupės surengta nuotaikinga šventė, skirta Molekulės dienai paminėti.
    • Spalio 22 d. Mažeikių muziejuje vyko projektinis renginys „Sambūris Lietuvos galulaukėje“. Gausiai susirinkusius lankytojus su rankomis siūtais istorinių rūbų komplektais supažindino muziejininkė Jūratė Miliauskytė. Mūsų gimnazijos ETNO studija, vadovaujama technologijų mokytojos Almutės Valtienės, pristatė savo baltiškų rūbų kolekciją „Protėvių aidas“. Mokiniai ne tik atkūrė kuršių genties aprangą, bet ir įrodė, kad protėvių ornamentai gali būti ir šių laikų jaunimo rūbuose. Lietuvių kalbos mokytoja Laima Skabickienė pakvietė visus pašnekesiui „Būti su Romualdu Granausku“. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos pristatė Romualdo Granausko kūrybos parodą. Vakaras pasibaigė šiltu pabendravimu, nuomonių pasidalinimu, kraštiečio kūrybos skaitymais.
    • Spalio mėn. 27 d. dailės mokytojai Asta Milėškienė ir Raimondas Milėška organizavo 1-4 klasių mokiniams, besidomintiems daile ir studijų galimybėmis, kultūrinę pažintinę ekskursiją į Vilniaus Dailės Akademijos Telšių fakultetą ir Telšių galeriją.
    • Spalio 28 d. gimnazijoje prasidėjo vaikų ir jaunimo socializacijos projektas „Mokinių savivaldos - iniciatyvios, veiklios, atviros pokyčiams“. Projekto tikslas - mokyti kurti demokratišką, humanišką, atvirą mokyklos gyvenimą, sudaryti galimybes mokinių savarankiškumui, kūrybingumui ir iniciatyvai plėtotis. Į pirmąjį užsiėmimą atvyko svečiai - projekto partneriai Akmenės r. Akmenės, Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės, Viekšnių, Sedos Vytauto Mačernio, Mažeikių Gabijos, Plungės Saulės, Šiaulių Romuvos ir Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijų mokinių savivaldų atstovai bei juos kuruojantys vadovai. Svečius šiltai pasitiko mūsų gimnazijos mokinių taryba ir prezidentė Agnė Eidimtaitė. Savivaldų komandas pasveikino gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė, projekto koordinatorė socialinė pedagogė Gitana Svirskienė supažindino su projekto tikslais, veiklomis. Vėliau gimnazistai pristatė savo mokyklų mokinių savivaldos struktūrą, veiklas, klausėsi direktoriaus pavaduotojo ugdymui Laimono Terasius ir mokinių tarybos pirmininko Gabrieliaus Buzo pranešimo „Mokinių savivaldos organizavimo modeliai“.
    • Lapkričio mėn. įgyvendinant vaikų ir jaunimo socializacijos projektą „Mokinių savivaldos – iniciatyvios, veiklios, atviros pokyčiams“ išklausyta psichologės V. Servutienės paskaita „Kaip padėti sau ir save įgalinti?“. Vyko praktinis darbas mišriose gimnazijų mokinių grupėse. Atvejo analizės metodu atliktas N-tosios gimnazijos stiprybių, silpnybių, galimybių ir grėsmių tyrimas, parengtas tobulinimo priemonių planas. Visa projekto veiklų metų parengta medžiaga bus išspausdinta ir platinama kaip gerosios patirties sklaida bei metodinės rekomendacijos mokinių savivaldoms.
    • Lapkričio 6 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi LCC dėstytojas Emilijus Gricius, kuris pakvietė abiturientus į paskaitą „Piešimas ant vandens arba šešėlių teatras”. Jaunas, kupinas optimizmo ir energijos lektorius kalbėjo, kad šiandieninėje visuomenėje, kurioje apstu įvairiausių nuomonių, jaunam žmogui labai sunku nepasimesti ir surasti savo kelią. Kaip nepasikliauti nuolat kintančiomis nuomonėmis? Kaip surasti savo atskaitos tašką? Į šiuos ir kitus, jaunam žmogui aktualius klausimus, lektorius atsakė žaismingai, betarpiškai bendraudamas su auditorija, remdamasis savo patirtimi. Ši paskaita – ne tik puiki edukacinė priemonė, padedanti gerinti mokinių savimonę, bet ir unikali proga patobulinti anglų kalbos žinias, nes užsiėmimas vyko anglų kalba.
    • Lapkričio 10 dieną gimnazijoje vyko tradicinis sveikos mitybos konkursas. Jis skirtas Pasaulinei sveikos mitybos dienai paminėti. Konkurse dalyvavo penkios pirmų klasių komandos: 1a, 1c, 1d, 1e ir 1f. Kiekviena jų turėjo plačiai apibūdinti paskirtą daržovę: 1a teko obuolys, 1b – raudonasis burokėlis, 1c – moliūgas, 1d – cukinija, 1e – morka, 1f – paprika. Mokiniai kūrybingai atliko skirtą užduotį, be to, paruošė po du patiekalus tik iš vaisių ir daržovių, atliko užduotis apie sveiką mitybą, rinko dėlionę „Žmogaus virškinimo sistema“. Konkursą laimėjo 1e klasė (kuratorė Aistė Daubarienė). Visos komandos apdovanotos atminimo dovanėlėmis. Konkursą „Vaisiai ir daržovės – vitaminų šaltinis“ organizavo sveikatos priežiūros specialistė Astutė Balsienė. Komisijoje dalyvavo 3b klasės mokinės Dovilė Pociūtė ir Monika Memytė.
    • Lapkričio 10 d. gimnazijoje vyko matematikos olimpiada. Joje dalyvavo 87 besidomintys matematika gimnazistai: 25 pirmokai, 21 antrokas, 23 trečiokai ir 18 ketvirtokų.
    • Lapkričio 11 d. mokykla minėjo 96-ąjį jubiliejų. Ta proga gimnazijoje organizuojama įvairių renginių. Jų ciklas pradedamas lapkričio 11–osios rytą, kai 8.00 val. susirinkę mokiniai, mokytojai ir gimnazijos administracija gieda Gimnazijos himną, kurį 1996 m. sukūrė buvęs šios mokyklos auklėtinis Stanislovas Žebrauskas.
    • Lapkričio 12 d. dauguma mokyklos mokinių ir dalis mokytojų savo turiningą popietę praleido salėje draugiškai diskutuodami su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu, visuomenės veikėju Robertu Dargiu. Jis 1967 m. savo mokslo kelią pradėjo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje, tais laikais vadintoje Pirmąją vidurine. R. Dargis pas mus atvyko pasidalinti savo sėkmės istorija, kalbėtis apie gyvenimą ir atskleisti keletą, visiems ateityje praversiančių, paslapčių.
    • Lapkričio 13 d. gimnazijos bendruomenė susitiko su seimo nariu K. Bartkevičiumi.
    • Lapkričio 13 d. gimnazijoje vyko SchoolFest‘15. Į šį renginį buvo atrinkti aktyviausi bei gabiausi mūsų bendruomenės gimnazistai. Mokiniai įdėjo daug pastangų, kurdami savo šiurpų kostiumą. Tiek mokytojai, tiek mokinių savivaldos nariai buvo nustebinti gimnazistų kūrybingumu bei originalumu. Renginys prasidėjo 20:00 valandą, visi nakties dalyviai, išklausę instruktažo, buvo suskirstyti į komandas, kuriose gimnazistai atliko komandines veiklas: sporto salėje žaidė tinklinį, krepšinį, dalyvavo estafetėse ir kt. žaidimuose. Nuo 22:00 valandos buvo atidaryti įvairūs užsiėmimai, kurių metu veikė karaokės, šokių, tatuiruočių darymo bei žaidimų klubai. 24:00 valandą vyko geriausi kostiumo rinkimai, kuriuos laimėjo antros bei trečios klasės mokinės Gabrielė Jaugaitė bei Emilė Budrytė. Žiūrovus nustebino itin originalus šių dviejų gimnazisčių padarytas dvynių kostiumas. Vėliau, po vidurnakčio, vyko flashmob‘as, orientacinės varžybos, main stage bei itin audringa diskoteka. Išsikrovę diskotekoje, vieni mokiniai nusprendė eiti miegoti, o kiti iki pat 06:00 valandos ryto žiūrėjo siaubo filmą. Ryte mokiniai turėjo galimybę pavalgyti riestainių, atsigerti arbatos. Pavargę, tačiau kupini neišdildomų įspūdžių bei emocijų, mokiniai padėkojo organizatoriams ir budėjusiems mokytojams už nuostabų renginį ir išskubėjo namo miegoti.
    • Lapkričio 16 d. gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių informatikos olimpiados pirmasis etapas. Joje dalyvavo III - IV gimn. klasių mokiniai.
    • Lapkričio 20 d. vakarą dailės mokytoja ekspertė Asta Milėškienė į keramikos pamoką pakvietė auklėtinių tėvelius ir jų vaikus. Jos tikslas– sutelkti klasės bendruomenę, išmokyti keramikos paslapčių, šiltai pabendrauti. Pamokos tema „Advento belaukiant“ buvo skirta savo kūrybos žvakidžių iš molio gaminimui. Mokytoja mokinius ir tėvelius supažindino su lipdymo iš molio technologija, pateikė įvairių keramikos darbų pavyzdžių. Pamokos metu mokiniai ir tėvai kūrybiškai bendradarbiaudami lipdė originalias žvakides. Kiekviena žvakidė išsiskyrė originalumu, savita forma, įdomia ornamentika, subtilia harmonija.
    • Lapkričio 20 d. mūsų gimnazijos pirmokai ir antrokai antrą kartą dalyvavo Nacionaliniame matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurse. Iš viso konkurse dalyvavo 303 gimnazistai: 144 pirmokai ir 169 antrokai.
    • Lapkričio 23 d. gimnazijoje vyko rajoninis matematikos ir IT konkursas 8-tų klasių mokiniams. Konkurse dalyvavo komandos iš Sodų, Pavasario, Kalnėnų, Senamiesčio pagrindinių mokyklų ir „Ventos“ progimnazijos. Užduotis konkursui parengė gimnazijos matematikos ir IT mokytojai.
    • Lapkričio 25 d. grupė gimnazistų ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Janina Palenskienė dalyvavo paminklinės lentos atidengimo šventėje Merkelio Račkausko gimtinėje – Šiaudinėje. Prie namo, kuriame gimė ir vaikystės dienas leido gimnazijos steigėjas, klasikinių kalbų žinovas, pritvirtinta memorialinė lenta, ant kurios užrašytas tekstas: „1885 m. šiame name gimė ir augo Merkelis Račkauskas“. Susirinkusius Šiaudinės kaimelio gyventojus ir svečius pasveikino Papilės seniūnijos seniūnas ir Kairiškių bendruomenės centro pirmininkė, šio renginio iniciatorė. Po to renginys persikėlė į Kairiškių daugiafunkcinį centrą. Mūsų gimnazijos abiturientė Aurelija Butkutė supažindino su Merkelio Račkausko svarbiausiais gyvenimo, darbo ir veiklos faktais, paskaitė apie jį atsiminimus, abiturientai Živilė Gromaitė ir Liudas Usoris atliko porą dainų, o Manfredas Radzys perskaitė ištr. iš Romualdo Granausko knygos „Gyvenimas po klevu“.
    • Lapkričio mėn. pabaigoje gimnazijos metodinė taryba lankėsi Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje. Vizito tikslas – pasidalinti darbo patirtimi su „Romuvos“ gimnazijos metodine taryba apie mokinių asmeninės pažangos fiksavimą.
    • Lapkričio mėn. gimnazijoje paminėtas žemaitis Rašytojas Romualdas Granauskas. Jam atminti skirtoje pamokoje „Rašytojas gyvas tiek, kiek jį atsimename“ buvo demonstruota filmo fragmentai apie autorių, supažindinta su klasiko gyvenimu ir kūryba. Rašytojo R. Granausko gyvenimas susijęs ir su Mažeikiais, ir su Mažeikių vidurine mokykla (dabar – gimnazija). Jis gimė Mažeikiuose, vėliau šeima gyveno Skuodo rajone, nuo 1955-ųjų apsigyveno Naikių kaime, mama dirbo buvusiame „Lenino keliu“ kolūkyje, vėliau nusipirko namą Žagarėlės gatvėje.
    • Gruodžio 4 d. grupė gimnazijos jaunųjų žurnalistų ir būrelio vadovė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Janina Palenskienė dalyvavo Prienų „Žiburio“ gimnazijoje organizuotoje konferencijoje „Mokyklos laikraštis rašo...“. Renginio pabaigoje visų mokyklinių laikraščių atstovams buvo įteiktos nominacijos ir dovanėlės. Mūsų gimnazijos „Atošvaistės“ laikraščiui skirta nominacija „už mokyklinės žurnalistikos idėjų puoselėjimą ir sklaidą“.
    • Gruodžio 5 d. radijo stotyje „Mažeikių aidas" jaunimo laidą „Akceleratorius“ vedė mūsų gimnazijos IV d kl. abiturientas Povilas Niaunys. 14:20 valandą eterio metu žurnalistai atsakinėjo į įvairiausius klausimus, susijusius su kiekvieną mėnesį leidžiamu gimnazijos laikraščiu „Atošvaistė“ ir žurnalistų būrelio veikla.
    • Gruodžio mėn. vyko jaunimo socializacijos projektas „Mokinių savivaldos – iniciatyvios, veiklios, atviros pokyčiams“. Jame dalyvavo 9 skirtingų gimnazijų mokinių savivaldų atstovai, kurie dalijosi patirtimi bei mokėsi tiksliai nustatyti ir spręsti mokykloje kylančias problemas.
    • Gruodžio mėn. vyko Padėkos vakaras.
    • Gruodžio 23 d. pasitinkant bene labiausiai laukiamą metų šventę klasių bendruomenės tradiciškai organizavo šventinius vakarus, dailės mokytojų iniciatyva surengta prieverpsčių, vitražų, o technologijų mokytojos – kalėdinių vainikų paroda, tikybos mokytoja gimnazistus pakvietė į tradicinę Advento popietę. Kalėdinių renginių ciklą vainikavo gruodžio 23 d. vykę renginiai: bendruomenės rytmetis, gimnazistų karnavalas ir šventinės klasių valandėlės.
    • Gruodžio 29 dieną Vilniuje vyko Metų paskaita. Joje dalyvavo ir Mažeikių Merkelio Račkausko lietuvių kalbos mokytojai ekspertai Martynas Januška ir Laima Skabickienė.
    • Sausio mėn. pr. vyko akcija „Knygų Kalėdos“. Akcijos metu bibliotekų lentynos daugiausia praturtėjo psichologine literatūra ir romanais. Apie akciją „Knygų Kalėdos“ skelbėme mokyklos interneto svetainėje, pirmo aukšto stende, informavome gimnazistus ir jų kuratorius,. Akcijos tikslas – surinkti knygų, kurias galėtume dovanoti Sodų pagrindinės mokyklos bibliotekai. Tokių knygų gavome tik 4. Visos dovanotos knygos paženklintos „Knygų Kalėdų“ lipdukais.
    • Sausio 13 d. gimnazijos bendruomenė paminėjo prisijungdama prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Pirmosios pamokos pradžią lydėjo rimtis ir susikaupimas – mokytojai dalijosi prisiminimais apie istorinius sausio įvykius. Mokyklos languose sužibo žvakių liepsnelės. 12 valandą Laisvės gynėjų atminimą trečią kartą pagerbėme susiburdami į „Laisvės bangą“, simbolizuojančią Lietuvos laisvės kelią. „Laisvės banga“ nuvilnijo nuo Mažeikių r. Savivaldybės iki Senamiesčio pagrindinės mokyklos. Į ją įsijungė ne tik abiejų mokyklų bendruomenės, bet ir Savivaldybės atstovai bei kiti miesto gyventojai.
    • Sausio 29 d. Mažeikių švietimo centre atidaryta Merkelio Račkausko gimnazijos moksleivių darbų paroda „Kaukė“. Jos autoriai – aštuoniolika gimnazistų, pasirinkusių dailę kaip bendrąjį kursą. Naudodami gipsinį bintą, išmirkytą vandenyje, jie pasidarė savo pačių veidų formos kaukes.
    • Vasario 4 d. mūsų gimnazijos atstovai – mokyklos administracija, keletas mokytojų ir grupė mokinių – kartu su kitais mažeikiškiais dalyvavo Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje šventose Mišiose, kurios buvo aukojamos už Maestro, Mažeikių rajono garbės pilietį, profesorių Saulių Sondeckį.
    • Vasario pr. gimnazijoje vyko gimtosios kalbos savaitė. Vasario 1 d. mokiniai dalyvavo Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso RAŠOM mokykliniame etape. Jame dalyvavo ne tik 29 gimnazistai, bet ir 4 suaugusieji, mokyklos bendruomenės nariai. Vasario 2 d. mokinių komandos dalyvavo kūrybinėje laboratorijoje „Korkiam žemaitėška“, tarmiškai kūrė šmaikščius pasakojimus ir eiles apie pavasarį. Vasario 3 d. rinkome gražiausią gimnazijos žodį. Rinkimuose dalyvavo ne tik visa mokyklos bendruomenė, bet ir mūsų socialiniai partneriai – Mažeikių r. savivaldybės darbuotojai. Gražiausiu pripažintas žodis Meilė.
    • Vasario mėnesį mūsų gimnazijos komanda dalyvavo Valdovų rūmų muziejaus inicijuotame „Protų kovos. Istorijos detektyvai“ renginyje Plungėje, Žemaičių dailės muziejuje. Komandą sudarė 3 a klasės mokiniai Teodoras Jucius ir Aušra Januškevičiūtė, 4c klasės mokinė Agnė Eidimtaitė, istorijos mokytoja Silva Paulauskienė bei lietuvių kalbos mokytoja Laima Skabickienė. Komanda užėmėme garbingą trečiąją vietą. Istorijos mokytoja Silva Paulauskienė atsakė į labai suktą vedėjo V. Savukyno klausimą ir laimėjo jo knygą.
    • Vasario 16 d. gimnazijos mokinių, mokytojų bei administracijos atstovų grupė išvyko į Vilnių dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės, Lituanistų sambūrio ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos organizuojamoje moksleivių ir jaunimo šventinėje eisenoje „Lietuvos valstybės keliu".
    • Vasario 17 d. gimnazijoje vyko edukacinis konkursas – protų mūšis „Kartu mes Lietuva“. Pirmas šio konkurso etapas istorijos mokytojos metodininkės Silvos Paulauskienės iniciatyva įvyko ir mūsų gimnazijoje. Ji skatino pirmų – ketvirtų klasių gimnazistus burtis į komandas, kurias turėjo sudaryti keturi mokiniai ir du suaugusieji – mokytojai arba tėvai.
    • Vasario mėn. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos direktoriaus Rimo Budraičio kvietimu mūsų mokyklos gimnazistų ir mokytojų grupė jau antrą kartą stebėjo Juliaus Janonio gimnazijos abiturientų Šimtadienio šventės miuziklą.
    • Vasario 19 d. įvyko 90-osios abiturientų laidos šimtadienio šventė.
    • Vasario 23 d. Merkelio Račkausko gimnazija, bendradarbiaudama su „Ventos” progimnazija, pakvietė aštuntokus į istorijos pamoką, kurios tema Istorijos šaltinių analizė. Išmaniosios klasės metodu, naudojant planšetinius kompiuterius, atvirą istorijos pamoką su 2d klase vedė naująsias technologijas puikiai įvaldžiusi istorijos mokytoja metodininkė Silva Paulauskienė.
    • Vasario 25 d. Mažeikių kultūros centre vyko profesijų mugė "Karjeros avilys".
    • Vasario 26 d. grupė gimnazijos mokytojų ir mokinių dalyvavo knygų mugėje Vilniuje.
    • Vasario pab. prasidėjo trišalės partnerystės projektas Nordplus Nordic kalbų programoje „Pero Giunto įtaka muzikai, dailei ir literatūrai“.
    • Kovo mėn. pr. istorijos pamoką Mažeikių muziejuje „Lietuviškos spaudos draudimas mūsų krašte" Ia klasei vedė mokytoja R. Meldaikienė ir muziejininkė J. Miliauskytė
    • Kovo 2 d. gimnazijoje vyko integruota muzikos ir geografijos pamoka. Pamoką vedė geografijos mokytojas Stasys Dainius ir muzikos mokytoja Natalija Dapšienė.
    • Kovo 4 d. Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokinių prezidento rinkimus laimėjo Gabrielius Buzas.
    • Kovo 4 d. dalyvavome Tarptautinėje teorinėje – praktinėje mokinių konferencijoje AŠ LABAI MYLIU LIETUVĄ, vykusioje Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje.
    • Kovo 10 d. mūsų gimnazistų komanda – Teodoras Jucius (3a), Aušra Januškevičiūtė (3a), Agnė Eidimtaitė (4c), Agnė Vitkauskaitė (4a) ir jos mama kartu su istorijos mokytoja Silva Paulauskiene – dalyvavo respublikinio edukacinio konkurso – protų mūšio „Kartu mes Lietuva“ II etape, vykusiame Telšiuose. Laimėjo I vietą.
    • Kovo 11 d. gimnazijoje vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė.
    • Kovo pr. lietuvių k. pamokos, skirtos Knygnešio dienai, vedamos bendradarbiaujant su socialiniais partneriais – Mažeikių viešąja biblioteka. Mokytojas Martynas Januška ir Id klasė.
    • Kovo 14 d. vyko renginys „π diena gimnazijoje". Matematikos mokytojai su mopkiniais išleido stendus su vaizdine medžiaga iš π istorijos, papuošė mokyklos langus su π raidele, pagamino spalvotų skėčiukų, iš kurių lauke priešais mokyklą išsirikiavo visas jų paradas, ruošė užduotis ir prizus mokiniams ir kt. Mokiniai ir matematikos mokytojai pamokas pradėjo susipažindami su šios dienos atsiradimo istorija, šventimo tradicijomis, vėliau organizavo konkursus, viktorinas, skirtas π dienai, sprendė galvosūkius.
    • Kovo mėn. gimnazijos mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę apsilankyti Naisiuose. Čia gimnazistai apžiūrėjo Baltų dievų skulptūrų muziejų, inkilų muziejų, Baltų areną, Žemaitukų žirgyną. Po pasibuvimo Naisiuose apsilankė Kryžių kalne.
    • Kovo 18 d. gimnazijoje paminėta Pasaulinė Žemės diena. Simboliškai buvo iškelta Žemės vėliava, o ilgųjų pertraukų metu vyko įvairūs renginiai.
    • Balandžio 1 d. vyko paskaita „Laimingo gyvenimo dėsniai", kurią vedė buvęs MMRG mokinys Klaudas Žylė.
    • Balandžio 1 d. apie molekulinės biologijos ir genetikos studijas su mokiniais dalijosi buvęs mokinys Justinas Šakinis.
    • Balandžio 8 d. Vilniaus Universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centree vyko edukacinio protų mūšio „Kartu mes Lietuva“ finalas. Šiame konkurse nuo Telšių apskrities dalyvavo mūsų gimnazijos komanda. Ją sudarė Teodoras Jucius (3a), Aušra Januškevičiūtė (3a), Agnė Eidimtaitė (4c), Agnė Vitkauskaitė (4a) ir jos mama kartu su istorijos mokytoja Silva Paulauskiene.
    • Balandžio 12-13 dienomis gimnazijoje vyko susitikimai su būsimaisiais pirmokais ir jų tėveliais iš Mažeikių „Ventos“ progimnazijos, Senamiesčio, Laižuvos A. Vienažindžio, Pavasario, Kalnėnų, Sodų, Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio bei „Jaunystės“ pagrindinių mokyklų bei Viekšnių gimnazijos.
    • Balandžio 15-oji mūsų mokyklai istorinė data – prie gimnazijos paradinių laiptų įmontuota paminklinė lenta šios gimnazijos mokytojams ir mokiniams, žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti.
    • Balandžio mėn. su gimnazija atsisveikina abiturienčių merginų ansamblis "Incanto". Ansamblis ir vadovė Natalija Dapšienė savo gerbėjus ir gimnazijos bendruomenę pakvietė į baigiamąjį koncertą „Kai skamba muzika“.
    • Balandžio mėn. Mažeikių viešojoje bibliotekoje surengtas piešinių konkursas, skirtas Bibliotekų metams. Dailės mokytojos Astos Milėškienės paskatinti 1, 2 ir 3-ių klasių gimnazistai dalyvavo dviejuose konkursuose: Lietuvos mokinių meninės kūrybos darbų „Knygų namų šviesa“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) ir Panevėžio rajono Velžio gimnazijos organizuotame respublikiniame piešinių konkurse „Tu knygą pamėgsi – tave pamėgs visas pasaulis“ (H.Ibsenas).
    • Balandžio mėn. „Atošvaistės" laikraštį Irena Atkočaitienė, Mažeikių r. sav. viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja, l.e. direktoriaus pareigas, persiuntė JAV dailininkui Kęstučiui Zapkui, kur rašoma apie paminklinę lentą prie mokyklos, kurioje įrašyta jo tėvelio Aleksandro Zapkaus-Piliakalnio pavardė.
    • Gegužės mėn. vyko Manto Adomėno paskaita apie lyderystę.
    • Gegužės mėn. vyko Gimnazijos garbės šventė. Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos Garbės gimnaziste išrinkta Monika Kaminskaitė, 4a klasės abiturientė. Garbės gimnazisto nominacijai buvo rekomenduoti dar keturi abiturientai: Kristina Intaitė (4a), Valdas Kniuipys (4a), Rusnė Pėčelytė (4c) bei Gintė Valančauskytė (4b). Garbės gimnazisto nominaciją paskelbė 2015-ųjų Garbės gimnazistė Viktorija Vaserytė ir gimnazijos tarybos pirmininkas Jonas Žulpa.
    • Gegužės mėn. maratono bėgikas ir šios akcijos iniciatorius Nerijus Buivydas aplankė ir mūsų gimnazijos bendruomenę. Prie miesto žymos bėgiką pasitiko ir iki gimnazijos kartu atbėgo mūsų gimnazistai.
    • Gegužės 20 d. vyko pirmokų krikštynos.
    • Gegužės 23 dieną ir mūsų gimnazijoje vyko DofE apdovanojimų programos pristatymas. Programa skirta jauniems žmonėms nuo 14 iki 24 metų. Tai savanoriška programa, orientuojama į mokymąsi iš patirties. Programa suteikia galimybę patiems dalyviams pasirinkti įvairias veiklas, kuriose jie įgytų reikalingų įgūdžių, padedančių keisti pasaulį ir save. Mokinių pasiekimai vertinami trimis DofE programos lygiais, kuriuos įveikus gaunamas atitinkamas apdovanojimas: Bronza, Sidabras ir Auksas. Kiekvieną DofE programos lygį sudaro keturios pagrindinės veiklos tai: paslaugos, aktyvi veikla, įgūdžiai ir savarankiški žygiai. Paslaugose programos dalyviai užsiima savanoriška veikla, prisideda prie bendruomenės gerovės. Aktyvioje programoje jauni žmonės skatinami gerinti savo fizinę formą, sveikos gyvensenos įgūdžius, kuriuose dalyviai užsiima savo mėgstama veikla, vysto talentus. Žygiuose jaunuoliai patiria nuotykių gamtoje, išmoksta savimi pasirūpinti. DofE – puiki programa savęs realizavimui ir tobulėjimui.
    • Gegužės 24 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatyta dvitomė knyga „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ ir knyga „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ apie Lietuvai nusipelniusius žmones. Į susitikimą buvo pakviesti šiose knygose aprašyti iš Mažeikių krašto bei Šiaurės Lietuvos kilę visuomenei žinomi asmenys ir mūsų gimnazijos mokiniai Giedrė Žulpaitė ir mano Gabrielius Buzas. Knygoje „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“, kurioje bus išspausdintos ir mūsų istorijos, bus pasakojama apie 700 talentingiausių Lietuvos vaikų, aprašomi jų pasiekimai moksle, mene, sporte, visuomeninėje veikloje, pristatomi laimėjimai respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, olimpiadose. Knygose taip pat aprašytos daug puikių mokinių išugdžiusios mūsų gimnazijos mokytojos: Laima Skabickienė, Romualda Žilinskienė ir Eugenija Žemgulienė. Susitikimo pabaigoje organizatoriai mokykloms dovanojo pristatytas knygas. Mūsų gimnazijai skirta daugiausiai knygų. Pasirodo, jas dovanojo mūsų mokinių tėveliai: Rasa Kniežauskienė, įmonės UAB Saulės metas direktorė, Vida Mikalauskienė, UAB ABF LT direktorė, Linas Pakamanis, UAB Riestlita vadovas ir Mažeikių r. savivaldybė.
    • Gegužės 26 d. vyko paskutinio skambučio šventė abiturientams.
    • Birželio 10 d. gimnazijos bendruomenės vyko į ekskursiją į Kėdainių rajoną.
    • Liepos 15 d. vyko brandos atestatų įteikimo šventė 90-os laidos abiturientams.

    Šaltiniai

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Algirdas Vilkas – autorius – 100% (+32690-0=32690 wiki spaudos ženklai).