Mažasis princas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Mažasis princas
Littleprince.JPG
Autorius(ė) Antuanas de Sent Egziuperi
Žanras Novelė
Originalus leidimas
Pavadinimas Le Petit Prince
Šalis Prancūzija
Kalba prancūzų k.
Išleista 1943 m.
Lietuviškas leidimas
Vertėjas(a) Vytautas Kauneckas
Leidykla „Džiugas“
Išleista 2001 m.
Viršelis Antuanas de Sent Egziuperi
Puslapių 96
9986290368
Mažasis princas – (Le Petit Prince) – Prancūzijos rašytojo Antuano de Sent Egziuperi 1943 m. išleistas apsakymas. Autorius jį parašė tuo metu gyvendamas JAV, Niujorke. Knyga iliustruota paties autoriaus piešiniais, savo kūrinį rašytojas paskyrė savo draugui Léonui Werthui.

Nors kūrinys pateikiamas kaip pasaka, „Mažasis princas“ skirtas suaugusiesiems. Knygoje filosofiškai pasakojama apie žmogaus likimą, gyvenimo prasmę, kritikuojama visuomenė, paviršutiniškas suaugusiųjų gyvenimas.

DĖMESIO: Žemiau atskleidžiamos kūrinio detalės

Pilotas patiria avariją dykumoje, kur jis sutinka berniuką – princą iš kitos planetos. Mažasis princas papasakoja savo nuotykius Žemėje, kalba apie nuostabią rožę, kurią paliko savo planetoje, apie savo gyvenimą asteroide, turinčiame tris vulkanus ir rožę. Jis leidžia dienas prižiūrėdamas savo asteroidą, raudamas baobabus, kurie vis mėgina giliai įaugti šaknimis ir viską užgožti. Vieną dieną Princas iškeliauja, norėdamas ištirti ir pažinti kitas Visatos vietas. Aplankęs keletą kitų asteroidų, jis sutinka daug keistų suaugusiųjų: karalių, kuris įsivaizduoja valdantis žvaigždes, išdidų vyrą, kuris nori, kad aplinkiniai juo didžiuotųsi, girtuoklį, kuris geria kad užmirštų gėdą, verslininką, kuris nuolat skaičiuoja žvaigždes ir nori jų įsigyti dar daugiau, žibintininką, kuris privalo uždegti bei gesinti žibintus ir geografą, kuris tyrinėja žemėlapius, bet pats niekuomet niekur nekeliauja. Vėliau Princas aplanko ir Žemę, kur, be sudužusio lėktuvo piloto sutinka ir kitų personažų, su kuriais bendraudamas sužino daug svarbių dalykų.
Monumentas Antuanui de Sent Egziuperi bei Mažajam Princui Lione, Prancūzijoje.

Taip pat skaitykite

Nuorodos

Vikiteka


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: