Maltos herbas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Maltos herbas

Maltos herbas - Maltos valstybės atributas: perskeltas skydas, dešinė (heraldinė) pusė balta, kairė - raudona. Kantone - pilkas Jurgio kryžius. Virš skydo - auksinė mūrinė karūna su mažaisiais varteliais centre ir penkiais matomais bokštais, kurie reprezentuoja Maltos įtvirtinimus. Skydą supa dvi natūralios spalvos šakos: iš dešinės - alyvmedžio šaka, iš kairės - palmės lapas, kurios simbolizuoja taiką ir tradiciškai siejasi su Malta. Šakos apačioje surištos balta juosta, kurios išvirkščia pusė - raudona. Juostoje juodomis raidėmis parašyta malt. Repubblika ta' Malta 'Maltos respublika'.

Maltos herbas aprašytas 1988 m. Maltos Akto skyriuje „Emblema ir viešasis antspaudas“, ten nurodyta, kad skydas atstovauja nacionalinė Maltos vėliavą.

Maltos herbas pavaizduotas Maltos prezidentom vėliavoje ir ant 10, 20 ir 30 eurocentų Maltos monetų.

1964-1975 m. Maltos herbas

1964-1975 m. Maltos herbas

Šio herbo skydas toks pat, kaip ir dabartinio herbo. Virš skydo - plieninis riterio šalmas su mūrine karūna ir skiautėta baltai raudona šalmaskraiste. Skydininkai - du delfinai, laikantys skydą ir skydą supančius palmės lapą bei alyvmedžio šakelę.
Po skydu:

1971-1988 m. Maltos herbas

Šis herbas buvo priimtas 1975 m. liepos 11 d., metai po to, kai Malta tapo respublika. Tuometinis herbas buvo apskritas, neheraldinės komponuotės. Herbe buvo pavaizduotas pakrantės vaizdelis: Herbas perkirstas, viršutinė dalis balta (dangus), su oranžine saule su ilgais spinduliais. Apatinė dalis mėlyna (jūra) su baltų bangelių eilėmis. Nuo dešinio šono vidurio iki kairiojo šono trečdalio - auksinis krantas su sukryžiuotais mediniais šake ir kastuvu, dešiniajame krašte iš kranto auga žalias kaktusas (opuncija), besimatantis dangaus fone. Skydo centre - iš kairiojo (heraldinio) viršutinio kampo į apatinį dešinįjį plaukianti tradicinė Maltos valtis luzzu.


Commons-logo.svg.png Vikiteka: Maltos herbas – vaizdinė ir garsinė medžiaga

Vikiteka


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3937-0=3937 wiki spaudos ženklai).