Matthew Bellamy

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Matthew Bellamy
Matthew Bellamy Leeds festivalyje
Matthew Bellamy Leeds festivalyje
Biografija
Pilnas vardas Matthew James Bellamy
Gimė 1978 m. birželio 9 d. (40 m.)
Kilmė Kembridžas, Anglija
Žanras Alternatyvusis rokas
Progresyvusis rokas
Aktyvumo metai 1992-dabartis
Svetainė http://www.muse.mu

Matthew James Bellamy (g. 1978 m. birželio 9 dieną, Kembridže, Anglijoje) – Anglijos muzikantas, dainininkas, Muse grupės narys.

Grupėje dainuoja, groja gitara, klavišiniais, pianinu. Taip pat kuria muziką ir žodžius.

Šeima

Bellamio tėvas, Džordžas (George), 1960 metais grojo gitara „The Tornadoes“ Anglijos roko grupėje. Tai buvo viena pirmųjų anglų grupių, pasiekusių pripažinimo JAV, kartu su grupe „Telstar“. Matthew taip pat turi seserį Rhian, kuri gyvena Džersyje. Ji persikraustė, nes nenorėjo būti trukdoma žiniasklaidos. Dabar ji yra vienos iš Džersio mokyklų mokinė.

Matthew motina, Marilyn, gimė Belfaste (Šiaurės Airija), ji persikėlė į Angliją 1970 metais. Pačią pirmą jos dieną Anglijoje ji sutiko George Bellamy, kuris tuo metu dirbo taksi vairuotoju Londone. Jie pamilo vienas kitą, ir netrukus susituokė, persikėlė į Kembridžą, kur ir gimė Matthew.

Atlikimo stilius

Matthew balsas yra labai stiprus, dainuodamas naudoja aukštas vokalo linijas, tai yra pagrindinis skambesys Muse muzkoje. Matthew balsas lyginamas su Thom Yorke (Radiohead), Freddie Mercury (Queen), Axl Rose (Guns N' Roses), Jimmy Gnecco (Ours), Emile Wordsworth, Bono ir Jeff Buckley.

Matthew grojimo pianinu stilius buvo įkvėptas žymių romantinių kūrėjų darbų, tokių kaip Sergei Rachmaninoff ir Franz Liszt. Šis romantinis stilius kartu su roko elementais atsispindi daugelyje Muse dainų. Rachmaninoff „Piano Concerto No. 2“ elementai turėjo didelę įtaką tokioms Muse dainoms kaip „Space Dementia“, „Megalomania“, „Ruled by Secrecy“, „Butterflies and Hurricanes“. Gyvuose pasirodymuose M. Bellamy visada renkasi romantinius pianino skambesius. Naujajame albume „Black holes and revelations“ galime girdėti rusų romantinio kompozitoriaus Tchaikovskio „Piano Concerto No. 1“ elementus kaip, pavyzdžiui, dainoje „Hoodoo“.

Pasiekimai

2005-ųjų balandžio mėnesio žurnalas rinko „seksualiausiųjų roko atlikėjų top 50“, kuriame Matthew Bellamy užėmė 28-ąją vietą. Jis taip pat laimėjo seksualiausio vyro apdovanojumuose 2007 metais, kuriuos skelbė „NME Awards“.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: