Mergežerio senovės gyvenvietė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Mergežerio gyvenvietė)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Mergežerio stovyklavietės ir gyvenvietėsarcheologinės stovyklavietės ir gyvenvietės Varėnos rajono savivaldybės teritorijoje, prie Derežnyčios upelio ir Mergežerio kaimo (Varėnos seniūnija), 0,9 km į pietvakarius nuo Mergežerio kaimo kapinių ir 0,2 km į šiaurės rytus nuo kelio Mergežeris - Lavysas tilto per Derežną, į pietryčius nuo šio kelio, Derežnos dešiniajame krante. Kultūros paminklo kodas A146.

Tyrimai

Pirmas žinių apie Mergežerio stovyklavietes ir gyvenvietes pateikė Vandalinas Šukevičius XX a. pradžioje. Rasta dvidešimt akmens ir bronzos amžiaus gyvenviečių ir stovyklaviečių. Išsamiau ištirta Mergežerio 13 gyvenvietė, esanti 1,5 km į vakarus nuo kaimo. Ją 1955 rado Konstantinas Jablonskis. 1965 ir 1985 tyrė Lietuvos istorijos institutas (vadovė Rimutė Rimantienė). Ištirtas 80 m² plotas. Rastas iki 20 cm storio kultūrinis sluoksnis, jame – titnaginių, gintarinių, lipdytos keramikos dirbinių, židinių, stulpaviečių liekanų. Radinius saugo Lietuvos nacionalinis muziejus.[1]

Šaltiniai

  1. Rimutė Rimantienė. Mergežerio gyvenvietė. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XIV (Magdalena-México). V.: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008. - 701 psl. ISBN 978-5-420-01654-1.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: