Mikytų kapinynas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Mikytų kapinynas
Lokalizacija
Respublika: Vėliava Lietuva
Apskritis: Vėliava Marijampolės apskritis
Savivaldybė: Vėliava Šakių rajono savivaldybė
Seniūnija: Lekėčių seniūnija
Gyvenvietė: Lekėčiai
Kapinių ypatumai
Naudojimas XI – XII a.

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Mikytų kapinynas – kapinynas Šakių rajono savivaldybės teritorijoje, į rytus nuo Mikytų kaimo, Nemuno kairiajame krante, 1,7 km. į pietryčius nuo kelių ZapyškisKriūkai ir Lekėčiai kryžkelės, 0,5 km į rytus nuo Mikytų piliakalnio su gyvenviete ir 0,3 km į vakarus nuo Nemuno kairiojo kranto.

Tyrimai

XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje didžioji kapinyno dalis sunaikinta. 19301934 m. į Vytauto Didžiojo karo muziejų pateko radinių iš sunaikintų kapų. 1967 m. tyrė Lietuvos mokslų akademija ir Lietuvos istorijos etnografijos muziejus (vadovė – Ona Kuncienė). Ištirti 5 nedeginti žirgų ir 4 sudeginti žmonių kapai. Žmonės laidoti 30–40 cm gylyje, 40 x 60 cm dydžio duobutėse. Žirgai laidoti virš mirusiojo, po vieną, vienu atveju žirgas palaidotas atskirai, tik vienu atveju rasta dviejų palaidotų žirgų liekanų. Įkapės negausios: ietigaliai, geležinis vienašmenis kalavijas, geležinis peilis, daugumoje kapų rasta išsilydžiusios bronzos, sumaišytos su laužo anglimis ir sudegintais kaulais. Žirgų įkapės: žąslai, kamanos, balnai. Kapinynas datuojamas XI a.XII a. Radinius saugo Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Lietuvos nacionalinis muziejus.[1]

Šaltiniai

  1. Mikytų kapinynas. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. XV (Mezas-Nagurskiai). V.: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2009. - 85 psl. ISBN 978-5-420-01654-1.


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 111% (+2055-203=1852 wiki spaudos ženklai).
  • KS – redaktorius – 0% (+0-0=0 wiki spaudos ženklai).