Miroslavo vidurinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Miroslavo vidurinė mokykla
Gyvenvietė: Miroslavas
Adresas: Vienuolyno g. 16
Įkurta: 1781 m.
Mokinių skaičius 221 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 30 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Romualdas Gelažauskas

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Alytaus rajono Miroslavo vidurinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Miroslave (Alytaus raj.), Vienuolyno g. 16, vykdanti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas. Įstaigos kodas 290245670.

Turinys

Istorija

1781 m. vienuoliai marijonai Miroslave įteigė ir išlaikė parapijinę pradžios mokyklą, kurią jau kitais metais lankė 19, o 1826 m. – 30 mokinių. Tų metų vizitacijos akte nurodoma, kad parapijos mokykloje vienuoliai mokė skaityti ir rašyti lenkiškai, taip pat lotynų kalbos ir skaičiavimo. 1864 m., panaikinus Miroslave marijonų vienuolyną ir nusavinus jo turtą, įsteigta valdiška pradžios mokykla, kurioje visi dalykai buvo dėstomi rusų kalba. Tik pamaldos ir tikybos pamokos vykdavo lenkiškai. Mokykla buvo įkurta viename buvusio vienuolyno pastate, jos reikalams skirtas 216 rykščių sklypas, taip pat tvarteliai ir daržinė. 1890 m. Miroslavo vaitas tvartelius ir daržinę pardavė, o už gautus pinigus suremontavo mokyklą.

1936 m. pastatytas naujasis Miroslavo pradžios mokyklos pastatas, kurio statybą finansavo Alytaus apskrities savivaldybė, o buvo statoma ūkišku būdu, t. y. talkinant miestelėnams ir vietiniams ūkininkams. Naujame dviejų aukštų pastate įrengtos keturios klasės, rūbinė, gana erdvūs koridoriai, kitos tarnybinės patalpos ir butai mokytojams. Be pamokų, mokykloje vykdavo iškilmingi Tautos ir Valstybės švenčių minėjimai bei kiti renginiai, veikė būreliai.

1944 m. pradžios mokykla reorganizuota į progimnaziją, 1949 m. tapo septynmete mokykla, 1951 m. reorganizuota į vidurinę. 1954 m. išleista pirmoji, o 2003 m. penkiasdešimtoji abiturientų laida. 2005 m. pavasarį prie Miroslavo vidurinės mokyklos prijungus Obelijos, Radžiūnų, Talokių ir Vankiškių pradines mokyklas, jos tapo Miroslavo vidurinės mokyklos skyriais.

Direktoriai

  • 1995 m. Romualdas Gelažauskas

Žymūs mokytojai

  • Zita Reipienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
  • Laimutė Gražulienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Žymūs mokiniai

NuorodosLeidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: