Mohavės dykuma

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Dykumos vaizdas

Mohavės dykuma (angl. Mojave Desert) užima didžiąją dalį pietinės Kalifornijos ir dalį pietryčių Jutos, pietų Nevados Jungtinėse Valstijose. Pavadinta mohavų genties vardu dykuma užima 35,000 km² plotą.

Mohavės dykuma yra supama Tehačapio kalnų bei San Gabrielio kalnų ir San Bernardo kalnų grandinių. Šiaurinė ir rytinė dykumos riba mažiau aiškiai matoma.

Klimatas

Mohavės dykumoje per metus iškrinta mažiau nei 150 mm kritulių, ji yra daugiausia 1000-2000 m aukštyje. Mohavės dykumoje yra rezervatas, taip pat žemiausia ir karščiausia Šiaurės Amerikos vieta: Mirties slėnis, kur liepos pabaigos ir rugpjūčio pradžios temperatūra paprastai siekia 50 °C.

Mahavės dykumoje, kaip ir daugelyje dykumų vasara yra labai karšta, tačiau žiemą čia būna dideli šalčiai. Dalyje Mahavės dykumos iškrenta ir sniego.

Gyvenvietės

Mahavės dykumoje yra nemažai miestų vaiduoklių, iš kurių svarbiausi yra sidabro kasėjų miestas Calico ir sena geležinkelio stotis Kelso. Dykumą kertą svarbūs keliai Interstate 15, Interstate 40, US Highway 395 ir US Highway 95.

Svarbus vandens šaltinis dykumoje yra Mohavės upė. Rytinę dalį taip pat kerta Kolorado upė.

Be kaimo tipo gyvenviečių Mohavės dykumoje yra ir keletas miestų. Didžiausias miestas ir metropolinė sritis yra Las Vegas. Kiti miestai yra Palmdale, Victorville, Barstow, Ridgecrest, Twentynine Palms ir Needles Kalifornijoje; Littlefield ir Kingman Arizonoje; Boulder City, Henderson, Jean, North Las Vegas, Laughlin, Pahrump ir Primm Nevadoje; Hurricane, Ivins, La Verkin, Virgin, St. George, Santa Clara, Springdale ir Vašingtonas Jutoje.

Nuotraukos

Vikiteka


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: