Mokslo laipsnis

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Mokslo laipsnis - kvalifikacinis laipsnis mokslo srityje.

Turinys

Lietuva

Lietuvoje yra suteikiami daktaro ir habilituoto daktaro laipsniai. Lietuvos mokslininkų sąjungoje sutarus, nuspręsta palikti buvusią dviejų laipsnių sistemą, tik pakeisti laipsnių pavadinimus: mokslų kandidato – į daktaro, o mokslų daktaro – į habilituoto daktaro[1].

Vokietija

Vokietijoje suteikiami daktaro ir habilituoto daktaro laipsniai. Pažymėtina, kad kvalifikaciniai laipsniai Vokietijoje nėra skirstomi į akademinius ir mokslinius laipsnius. Tiek bakalauro, magistro, licenciato ar daktaro laipsniai yra vadinami akademiniais laipsniais (vok. akademischer Grad).

TSRS

Sovietinė sistema pasižymėjo daugiapakope atestacija: aspirantūra (dabartinė doktorantūra); doktorantūra - specialios atostogos, suteikiamos antrojo mokslo laipsnio - mokslų daktaro - disertacijai parengti). Disertacijoje buvo reikalaujama atskleisti naujus dėsningumus savo mokslo šakoje ir juos apginti ne tik taryboje bet ir tos mokslo šakos centre.

Šaltiniai

  1. „ Tegul, sako, bus Lietuva ir tamsi, ir juoda“ // Mokslo reforma, prof. Kęstutis Makariūnas, Lietuvos mokslo tarybos narys, „Mokslo Lietuva“


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: