Mylène Farmer

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Mylène Farmer
Biografija
Pilnas vardas Mylène Jeanne Gautier
Gimė 1961 m. rugsėjo 12 d. (57 m.)
Kanada Monrealis, Kanada
Žanras pop muzika
Užsiėmimas vokalistė, dainų autorė, aktorė
Kūrinių kalba(-os) prancūzų
Aktyvumo metai 1984-
Įrašų kompanija Polydor

Mylene Farmer (Mylène Jeanne Gautier, g. 1961 m. rugsėjo 12 d. Kanadoje) – garsi prancūzų dainininkė ir dainų kūrėja. Ji yra visų laikų sėkmingiausia prancūziškai įrašinėjusi dainininkė, pardavusi apie 25 mln. įrašų.

Ji gimė Pierefondse, Kvebeke, Kanadoje, kur tėvai atvažiavo šeštame dešimtmetyje, kai tėvas gavo kontraktą, o į Prancūziją grįžo, kai Mylene buvo aštuonerių metų.

Mylene laikoma sėkmingiausia ir labiausiai provokuojanti prancūzų dainininkė, kurios kiekvieno albumo kopijų Prancūzijoje buvo parduota virš milijono. Ji taip pat populiari Belgijoje, Šveicarijoje, Liuksemburge, Kanadoje, Japonijoje, Rusijoje ir kai kuriose Rytų Europos šalyse.

Jos kurybinis partneris ir bendradarbis nuo 1984 m. yra Laurent Boutonnat, kuris prodiusavo visą muziką, sukūrė jos šou ir daugumą muzikinių klipų. Boutonnat rado Farmer, kai ši atsiliepė į jo skelbimą laikraštyje, ieškant aktorės mažam filmo projektui, prie kurio jis dirbo (tuo metu jie abu buvo kino studentai Paryžiuje). Tada ir atsirado jų draugystė ir partneriavimas.

Ji debiutavo 1984 m. su daina "Maman a tort", kuri tapo hitu, o po to 1986 m. išėjo jos debiutinis albumas "Cendres de Lune", susilaukęs didelės sėkmės. Jame buvo tokie hitai kaip "Libertine" ir "Tristana".

Jos žinomiausios dainos yra "Désenchantée", "Pourvu qu'elles soient douces", "Sans Contrefacon", "Libertine", "Les mots", "Rêver", "California", "Ainsi soit je", "L'Instant X", "Je t'aime mélancolie", "C'est une belle journée", "XXL", "Je te rends ton amour", "Oui mais non" ir "Regrets".

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: