Nathan Cummings

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Nathan Cummings

Gimė 1896 m.
Sent Džonas, Kanada
Mirė 1985 m. (~89 m.)
Monrealis, Kanada

Sutuoktinis(-ė) Ruth Kellert
Vaikai

Beatrice Cummings, Herbert Cummings, Alan Cummings.


Veikla

Nathan Cummings (1896 m. Sent Džonas – 1985 m. Monrealis) buvo lietuvių kilmės kanadietis verslininkas, filantropas įkūręs korporaciją Consolidated Foods, kurios žymiausia linija yra Sara Lee Corporation.

Turinys

Vaikystė

Nathan Cummings yra pirmas vaikas Lietuvos žydų šeimoje. Jis gimė ir užaugo Kanadoje nors jo tėvai emigruodami iš Lietuvos norėjo išlipti Niujorke, tačiau išsilaipino Kanadoje. Vėliau, suvokę savo klaidą, Cummings vis dėlto pateko į JAV, apsistojo Masačiusetso valstijoje, kur atidarė nedidelę batų parduotuvę. Verslas nesisekė, ir šeima vėl grįžo į Kanadą. Montrealyje apsistoję Nathan nepavyko pabaigti vidurinę mokyklą dėl Pirmojo pasaulinio karo. Tada Nathan įstojo į Dry Goods Economist Training School mokyklą Niujorke, pabaigęs jis grįžo į Kanadą. [1]

Karjera

1924 m. Cummings jau buvo įkūręs savo batų gamyklą bei parduotuvę. Tačiau, dėl Didžiosios depresijos jam 1932 m. teko pasklebti savo verslo bankrotą.

Vėliau, jis įsigijo biskvitų ir saldumynų kompaniją McCormicks. Kompanija suklestėjo ir 1939 m. jis pardavė kompaniją Weston.[2] Po šio įvykio jis vadovavo ir nuo 1941 m. nusipirko Baltimorėje įsikūrusiai kavos, arbatos ir cukraus verslo kompanijai C. D. Kenny Company. Ši sėkmė paskatino jį plėtoti gatavų maisto gaminių verslą, ir netrukus Cummings 1945 m. įkurtą kompanija „Consolidated Foods Corporation“ (kurios būstinė buvo Čikagoje) pradėjo supirkinėti maisto gamyklas. Time žurnalas Nathan Cummings pavadino "Duke of Groceries " „(Bakalėjos Kunigaikštis).[3]

Jis puikiai suderino laikmečio konjuktūros sąlygotą pusfabrikačių gamybą ir tiekė Šiaurės Amerikai, o vėliau – ir visam pasauliui lengvai paruošiamus maisto produktus.

1954 m. kompanija persivadino į Consolidated Foods Corporation. 1985 m. kompanija įgyjo dar vieną pavadinimą Sara Lee Corporation.

1968 m. Nathan atsistatydino iš vadovaujančio posto ir tapo garbės pirmininku iki savo mirties.

Meno kolekcija

Cummings nuo 1945 m. pradėjo rinkti įžymius paveikslus ir meno dirbinius. Pirmasis buvo Paryžiuje įsigytas Camille Pissarro paveikslas Bountiful Harvest 1893. Vėliau jis įsigijo tokių menininkų kaip Henry Moore, Pablo Picasso, Marc Chagall, Georges Braque, Giacomo Manzù ir Alberto Giacometti kūrinius. Taip pat jis su šiais menininkais jis draugavo.

Filantropija

Nuo 1950-ųjų metų Cummings tapo įvairių ligoninių], universitetų, meno meno organizacijų ir žydų kultūros rėmėjas. Jis įkūrė Nathan Cummings Arts Center (Menų Centrą) Stanfordo universitete. Taip pat įkūrė Joanne and Nathan Cummings Art Center (Menų Centrą) Connecticut College. 1949 m. jis įkūrė labdaros fondą pavadinimu Nathan Cummings Foundation, kuris naudajasi daugiau nei $200 milijonų JAV dolerių lėšomis.

Šeima

1919 m. jis vedė Ruth Kellert ir per šešrius metus susilaukė trijų vaikų: Beatrice, Herbert, ir Alan.

Taip pat žiūrėti

Šaltiniai

  1. ŽMONĖS IŠ LIETUVOS – PASAULIUI
  2. J. Ernest Kerr, Imprint of the Maritimes, 1959, Boston: Christopher Publishing, p. 71
  3. Time, “The Duke of Groceries", February 7, 1944

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: