Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazija
Gyvenvietė: Naujoji Akmenė
Adresas: V. Kudirkos g. 11
Įkurta: 1967 m.
Mokinių skaičius 673 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 51 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Kęstutis Kurpius

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazija – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos g. 11, vykdanti pradinio ir pagrindinio ugdymo programas. Įstaigos kodas 300009283.

Istorija

1965 m. Naujoji Akmenė tapo rajono centru. Plėtėsi cemento gamykla, daugėjo gyventojų. Tuo metu mieste buvo viena vidurinė mokykla, kurią sudarė du pastatai, buvę moksleivių namai Taikos g. ir I-oji vidurinė mokykla, joje mokėsi 1600 mokinių. Todėl buvo nuspręsta pradėti statyti naują mokyklą, kuriai vieta buvo parinkta naujai statomame Kosmonautų mikrorajone. Statybos darbai buvo pradėti 1965 m. balandžio mėn. Darbus atliko Šiaulių statybos tresto Akmenės statybos valdyba. Mokykla turėjo būti pastatyta 1966 m. rugsėjo mėn., tačiau darbai užsitęsė ir, mokyklos statyba laiku nebuvo baigta. Valstybinė komisija mokyklą priėmė 1967 m. vasario 6 d. Atidarymo metu mokykloje buvo 22 klasės, mokėsi 867 mokiniai, dirbo 37 mokytojai.

Didelę paramą tvarkant ir įrengiant klases bei kabinetus suteikė cemento gamykla ir patys mokiniai. Cemento gamyklos pagalba buvo įrengti fizikos, chemijos, biologijos kabinetai, sumontuoti ir pajungti virtuvės įrenginiai, nupirkta dalis knygų mokyklos bibliotekai. Atidarius mokyklą, nebuvo valgyklos, todėl mokiniai pietus valgė aktų salėje. Mokyklos sporto salė tuo metu buvo didžiausia visame rajone. Mokykloje buvo vietinis radijo mazgas, todėl buvo organizuojamos vietinės radijo laidos, kurias rengdavo vyresniųjų klasių mokiniai. Jų metu buvo aptariamas mokyklos gyvenimas, pažymimos svarbesnės datos. Statant mokyklą ir įrengiant klases buvo organizuojamos mokinių talkos.

1968 m. jau veikė miškininkų, fotomegėjų, šachmatininkų, kino mechanikų, ornitologų būreliai, lėlių teatras. Pirmasis vaidinimas, kurį pastatė lėlių teatras, buvo „Auksinis raktelis“. Lėles siūti ir spektaklį parengti vaikams padėjo mokytoja E. Vilkienė. Vėliau buvo suvaidinti spektakliai A. Liobytės „Meškos trobelė“, „Žvaigždžių berniukas“, „Lapė sesutė“. Didžiausio pasisekimo susilaukė A. Pakeltienės vadovaujami tautinių šokių kolektyvai. 1975 m. respublikinėje dainų šventėje dalyvavo du tautinių šokių kolektyvai, vienas jų tapo respublikinio konkurso nugaletoju ir šventės lauretu. Sėkmė šokėjus lydėjo ir 1980, 1985, 1987 m. dainų šventėse. 1999 m. mokyklos šokių ansamblis „Saulėtekis“ ir jo vadovė A. Pakeltienė įvertinta respublikiniu apdovanojimu „Aukso paukštė“. 1987 m. respublikineje dainų šventėje dalyvavo mokytojos Valerijos Milerienės vadovaujamas choras.

Ilgą laiką mokykloje veikė mokyklinė girininkija. Joje dirbantys mokiniai susipažindavo su miškų gyvūnija ir augmenija, gamtos apsauga. Žiemą globojo žvėrelius ir paukštelius, o vasarą sodino medelius, prižiūrėjo jaunuolynus. Vyresniųjų klasių mokiniai 1 mėn. per vasaros atostogas dirbdavo darbo ir poilsio stovyklose Alkiškių, Kivylių ir S. Daukanto kolūkiuose. 1984 m. mokyklos darbo ir poilsio stovykla „Linelis“ pripažinta geriausia respublikoje. Pirmaisiais mokyklos darbo metais įsikūre ir iki 2000 m. veikė „Jaunųjų medikų klubas“, kuriam vadovavo A. Pakeltienė.

Naujosios Akmenės Saulėtekio pagrindinė mokykla, įsteigta 2004 m. birželio 2 d. Akmenės rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-117, skaidymo būdu reorganizuojant Naujosios Akmenės Saulėtekio vidurinę mokyklą ir išdalijant ją į Naujosios Akmenės Ramučių gimnaziją ir Naujosios Akmenės Saulėtekio pagrindinę mokyklą.

Direktoriai


Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 103% (+4840-158=4682 wiki spaudos ženklai).