Ne žaidėjo personažas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Ne žaidėjo personažas (angl. Non Player Character; NPC) - žaidimo meistro ar kompiuterio valdomas veikėjas vaidmenų žaidimuose.

Stalo vaidmenų žaidimai

Paprastai terminu NPC yra nusakomi visi vaidmenų žaidimo personažai, už kuriuos nežaidžia žaidėjai, ir sudaro žaidimo pasaulio populiaciją. Kiekvieno atskiro NPC aprašymo detalumas priklauso nuo meistro noro ir paties NPC svarbos scenarijuje – šalies karalius, jo patarėjas ar pagrindinis priešininkas paprastai būna smulkiai aprašyti meistro užrašuose: jų statistikos, charakterio savybės, turimi daiktai ir kita. Tuo tarpu nedidelės užeigos, kur nakčiai sustojo veikėjai, savininkas gali būti aprašytas keliais žodžiais. Detaliai aprašyti, turintys savo motyvaciją ir charakterio bruožus NPC gerokai pagyvina žaidimą ir leidžia labiau pasinerti į žaidimo pasaulį.

Dažnai NPC prisijungia prie žaidėjų valdomų veikėjų grupės kaip pagalbininkai arba siekdami savų tikslų. Tokių veikėjų valdymas lieka meistro rankose, bet kai kuriose RPG sistemose (pvz., Ars magica) veikėjai sukuria ne tik savo veikėjus, bet ir įvairių profesijų pagalbininkus (grogus), kurie atlieka kasdienius darbus kovenante, tačiau, esant reikalui, juos gali valdyti žaidėjai.

Žaidimo meistras, norėdamas paįvairinti žaidimą arba palengvinti sau naštą, gali leisti už kurį nors NPC žaisti žaidėjui iš šalies.

Kompiuteriniai vaidmenų žaidimai

Kompiuteriniuose vaidmenų žaidimuose (cRPG) NPC terminu yra vadinami visi kompiuterio valdomi personažai. Jų elgesį apsprendžia skriptai, kuriuos aktyvuoja žaidėjo veiksmai. Dažniausiai NPC atlieka konkrečias funkcijas – perka/parduoda daiktus, duoda žaidėjui eilinę užduotį ir pan.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai:
  • VP-bot – Vitas Povilaitis - suteikia leidimą kiekvienam ELIP leidėjui pildyti straipsnį.