Ona Čėsnienė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Ona Čėsnienė

(Povilionytė)

Ona Čėsnienienė pradinių klasių mokytoja.jpg

Gimė 1944 m. gegužės 24 d. (75 m.)
Biržų rajono Gulbinų kaime

Vaikai

Daiva Čėsnaitė-Danielienė,
Saulius


Veikla

Išsilavinimas 1967 m. Vilniaus pedagoginė mokykla

Onutė Povilionytė-Čėsnienė' (g. 1944 m. gegužės 24 d. Biržų rajono Gulbinų kaime.) — Linkuvos K.Požėlos vidurinės mokyklos pradinių klasių mokytoja.

Gyvenimo kelias

Gimė 1944 m. gegužės 24 d. Biržų rajono Gulbinų kaime. Mokėsi Gulbinų pradinėje mokykloje, vėliau Kirdonių bei Pakruojo rajono Gataučių septynmetėse mokyklose. Baigusi 7 klases dirbo Biržų rajono Gulbinų kolūkyje. 1963 metais baigė Kirdonių vakarinės mokyklos aštuntą klasę ir tais pačiais metais pradėjo mokytis Vilniaus pedagoginėje mokykloje. 1967 metais ją baigė ir gavusi paskyrimą dvejus metus dirbo Pakruojo rajono Linkuvos K.Požėlos vidurinėje mokykloje pradinių klasių mokytoja.


Onutė Povilionytė-Čėsnienė su mokiniais 1968 m. Linkuvos v. m.
Onutė Povilionytė-Čėsnienė su mokiniais 1969 m. Linkuvos v. m.
Ūdekų mokykla 1972 m. mokyt. K.Šeperauskienė, K.Bacevičienė, B.Beleckaitė-Čėsnienė, D.Vareikienė, O.Povilionytė-Čėsnienė

1969 metais buvo perkelta į Petrašiūnų vaikų darželį. 1969 metais dėl šeimyninių aplinkybių perėjo dirbti į Gataučių aštuonmetę mokyklą mokytoja, o mokyklai persikėlus į Ūdekus, dirbo joje. Nuo 1972 metų augino vaikus ir tik 1980 metais buvo grįžusi dirbti mokytoja. Nuo 1982 metų dirbo Ūdekų kolūkio kuro sandėlininke.

Prisiminimai

Cquote2.png

Mama mane mokė „nulinėje“ klasėje ir man labai gaila, kad, dėl susiklosčiusių aplinkybių, ji nebegalėjo dirbti savo mylimo darbo. Aš iki šiol jaučiu, kokia svarbi mamai rugsėjo 1-oji, Mokytojų diena. Ir žinau, kad mokytoju yra gimstama, o ne tampama. Mano mama tokia ir yra.


Dukra Daiva Čėsnaitė-Danielienė

Cquote1.png

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: