Opel

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Adam Opel AG
Opel logo 2011.png
Tipas Privati (dukterinė General Motors įmonė)
Įkurta 1862 m.
Būstinė Rüsselsheim, Vokietija
Pramonė Automobilių
Svetainė http://www.opel.com
Opel Rekord C, 1.7 L, 1968

Adam Opel AG paprastai vadinama Opel – automobilių gamintojas Vokietijoje. Įmonė įkurta 1862 m. sausio 21 d. Automobilius pradėjo gaminti 1899 m. Nuo 1929 m. priklauso „General Motors“ korporacijai.

Turinys

Istorija

Veiklos pradžioje buvo gaminamos siuvimo mašinos, dviračiai, motociklai. Pirmus OPEL automobilius sugalvojo gaminti Adamo sūnus kartu su prancūzais (buvo vad. „Opel-Darracq”). Nuo 1907 m. OPEL pradėjo savų automobilių gamybą. Taip kompanija 1913 m., nežiūrint į gaisro pasekmes gamykloje 1911 m., tapo didžiausia Vokietijoje automobilių gamintoja. 1929 m. Opel šeima už 80 % akcijų pardavimą iš GM gavo 33,3 mln. JAV dolerių. Gamyklos įsikūrusios Rüsselsheim, Bochum, Eisenach miestuose.

2009 m. dėl ekonominės krizės "Opel" svarstoma atskirti nuo motininės įmonės JAV "General Motors" (GM). Iš Vokietijos vyriausybės tikimasi finansinės paramos pagal automobilių gamintojo pateiktą verslo planą. Pasak GM, tam, kad "Opel" išgyventų, reikia 8–9 mlrd. eurų[1]. 2009 m. vasario 26 d. Riuselzhaime (Vokietija) prasidėjo „Opel" darbuotojų demonstracija, kuria savo nepasitenkinimą išreiškė pagrindinės Europoje "Opel" gamyklos darbuotojai. Demonstruoti taip pat ketina kitų Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Didžiosios Britanijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Rusijosje Švedijoje, Ispanijoje ir Vengrijoje GM priklausančių įmonių darbuotojai (ten, kur yra "Opel", "Saab" bei "Vauxhall" gamyklos, priklausančios JAV koncernui "General Motors")[2].

Manoma, kad nuo "Opel" piklauso apie 25 000 darbuotojų Vokietijoje, o bankroto atveju - apie 100 000 (automobilių detalių tiekėjai, pardavėjai ir kt.)[3]

Opel pasaulyje

Opel modeliai gaminami ir parduodami pasaulyje ir kitais pavadinimais:

Šaltiniai

Gaminami modeliai

Agila

Nebegaminami modeliai

Astra F

Nuorodos

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: