Kaulinės žuvys

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Osteichthyes)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
LogoWIKISPECIES.png Osteichthyes
Kaulinės žuvys
Mullus surmuletus
Kaulinės žuvys
Kaulinės žuvys
Kaulinės žuvys
Kaulinės žuvys
Kaulinės žuvys
Kaulinės žuvys
Dumblažuvė (Amia calva)
Kaulinės žuvys
Kaulinės žuvys
Mokslinė klasifikacija
Domenas:
Eukariotai
(Wikispecies-logo.svg Eukaryota)
Afrikanischer Elefant, Miami.jpg
Karalystė:
Gyvūnai
(Wikispecies-logo.svg Animalia)
Panthera onca.jpg
Tipas:
Chordiniai
(Wikispecies-logo.svg Chordata)
Lion waiting in Nambia.jpg
Potipis:
Stuburiniai
(Wikispecies-logo.svg Vertebrata)
Piranie.jpg
Infratipas:
Žuvys
(Wikispecies-logo.svg Pisces)
Mullus surmuletus.jpg
Antklasis:
Kaulinės žuvys
(Wikispecies-logo.svg Osteichthyes)
Mokslinis pavadinimas

Osteichthyes
Huxley, 1880

Sinonimai

Pagal GBIF:Lietuviškus pavadinimus pateikė: Algirdas Vilkas

Turinys

Kaulinės žuvysOsteichthyes Huxley, 1880, gyvūnų (Chordata) tipo klasė, žuvų antklasis. Šaltakraujai gyvūnai, kvėpuojantys žiaunomis.{{#set:Kilmininkas=Kaulinių žuvų}}{{#set:Priklauso grupei=Pisces}}

Išvaizda

Šaltakraujai gyvūnai, kvėpuojantys žiaunomis. Gyvena gėlame ir jūros vandenyje. Galvos šonuose turi žiauninius plyšius, uždengtus dangteliais. Burna su žandikauliais. Krūtininiai ir pilviniai pelekai sudaryti iš kremzlinių ir kaulinių spindulių, sujungtų plėvėmis. Širdis iš dviejų kamerų, 1 kraujo apytakos ratas. Turi dvi šnerves.

Biologija

Galvos šonuose turi žiauninius plyšius, uždengtus dangteliais. Burna su žandikauliais. Krūtininiai ir pilviniai pelekai sudaryti iš kremzlinių ir kaulinių spindulių, sujungtų plėvėmis. Širdis iš dviejų kamerų, 1 kraujo apytakos ratas. Turi dvi šnerves.

Oda ir jos dariniai

Daugiasluoksniame epidermyje gausu vienaląsčių liaukučių – gleivinių ir mažinau gausių serozinių. Dėl gleivių žuvies oda tampa slidi, tai palengvina plaukimą. Be to, gleivės nepraleidžia mikrobų į žuvies kūną. Giliau epidermyje ir koriume telkiasi kelių rūšių chromatoforai. Odos koriume formuojasi plokšti kieti, saugantys kūną nuo mechaninių sužeidimų, žvynai. Senoviškiausi yra kosmoidiniai žvynai, būdingi riešiapelekėms žuvims. Ganoidiniai žvynai yra rombiški, pamatinė plokštelė kaulinė, iš viršaus padengta storu labai kieto ganoino sluoksniu. Dabar vyraujančių kaulinių žuvų žvynai yra kauliniai, sudaryti tik iš izopedino plokštelių. Tie žvynai ploni, čerpiškai išsidėstę odoje. Pagal laisvojo užpakalinio krašto formą jie būna cikloidiniai arba ktenoidiniai. Kauliniai žvynai auga visą laiką. Iš žvynų galima nustatyti ne tik žuvų amžių, bet ir populiacijos amžinę struktūrą, paaiškėja žuvų augimo ir mitybos sąlygų ryšys.

Skeletas

Kaulinės žuvies ontogenezėje susiformavęs kremzlinis skeletas vėliau bent iš dalies kaulėja, atsiranda pakaitinių kaulų. Be to, iš koriumo jungiamojo audinio formuojasi dengiamieji kaulai. Ašiniame skelete gerai išsivysčiusią chordą turi tik latimerija, dvikvapės ir eršketinės. Šių žuvų stubure nėra slankstelių kūnų, yra tik gerai išsivystę kremzliniai viršutiniai ir stuburo uodeginėje dalyje – apatiniai lankai. Ašinis skeletas visai sukaulėjęs tik kaulinių ganoidų ir kaulingųjų žuvų. Slankstelių kūnai gerai suformuoti, amficeliniai, su chordos liekanomis tarp jų. Chorda visai išnyksta tik kaimanažuvių stubure. Šonkauliai ilgi, laisvais galais. Kaukolė. Kur kas sudėtingesnė negu kremzlinių žuvų. Kaukolė skirstoma į smegeninę dalį, veidinę (visceralinę) dalį ir išorinį odos kaulų šarvą – dermatokraniumą (jo kaulai vadinami danginiais). Smegeninę kaukolės dalį sudaro šie pagrindiniai kaulai: pakauškauliai, ausikauliai, pleištakauliai, akytkauliai (etmoidai). Pirminę kaukolės dėžę iš viršaus dengia danginiai kaulai : viršugalvio kaulai, kaktikauliai, nosikauliai. Iš apačios kaukolės atramą sudaro neporinis parasfenoidas, o aplinkakinį žiedą – akiduobiniai kauliukai. Veidinę dalį sudaro šie pagrindiniai kaulai : žandikauliai, poliežuvinis kaulas, žiaunų lankų kaulai, žiaunų dangteliai, gomurikauliai, kvadratiniai kaulai. Kaulinės žuvys turi penkias poras žiaunų lankų, paskutinis žiaunų lankas smarkiai redukuotas.

Virškinimo organai

Kaulinių žuvų žarnynas sudėtingesnis negu kremzlinių žuvų, nes maisto objektai įvairesni. Daugumos žuvų žiotyse daug kūgiškų dantų. Dantyti būna ne tik antriniai žandai, bet ir gomurikauliai, noragas, žiaunų lankai. Tačiau tai būdinga ne visoms žuvims – karpinių –uvų žiotys be dantų, stiprūs dantys išlieka tik ryklės gilumoje. Virškinimo sistema prasideda burna. Burna sugriebtas nekramtytas maistas patenka į ryklę ir neryškią trumpą stemplę. Skrandis talpus tik plėšriųjų žuvų, kitų – dažnai būna neryškus. Prie skrandžio prisišliejusios skiltėtos kepenys, jose yra tulžies pūslė. Iš jos per ploną lataką nuteka į plonosios žarnos pradžią. Kasos liauka mikroskopiškai mažomis skiltelėmis išsibarsčiusi papilvėje. Žuvų žarnyno kilpos yra suaugusios riebaliniu audiniu. Aiškių ribų tarp žarnyno sričių nėra. Iš skrandžio išeina priekinė žarna. Ešerio priekinė žarna turi tris aklas pirštiškas pilorines ataugas, pas kitas kaulines žuvis šių ataugų skaičius skiriasi, kai kurios jų neturi. Šios ataugos yra lyg skrandžio priedas, jose virškinamas maistas. Už priekinės žarnos, kuri dar vadinama dvylikapiršte, yra vidurinė, arba plonoji, žarna, kuri, padariusi didžiąją žarnyno kilpą, pereina į užpakalinę žarną. Vidurinės žarnos kilpoje guli raudona pailga blužnis, kuri yra kraujodaros ir kraujotakos organas. Užpakalinė žarna baigiasi analine anga. Kūno ertmėje, prie stuburo esti ešerio plaukiojamoji pūslė. Embrioniniame periode ji atsiranda kaip žarnyno sienelės išauga, o vėliau praranda tiesioginį ryšį su žarnynu. Sujos į pūslę patenka iš smulkių jos sieneles išraizgiusių kraujo kapiliarų. Žuvis gali reguliuoti dujų kiekį ir spaudimą. Plaukiojamoji pūslė yra žuvų hidrostatinis aparatas. Ji palaiko žuvies pusiausvyrą ir reguliuoja dujų kiekį kraujyje.

Kvėpavimo organai

Kaulinės žuvys, kaip ir kremzlinės, kvėpuoja žiaunomis. Tačiau jų žiaunose išnyko žiauninės pertvaros, todėl žiauniniai lapeliai tiesiogiai pritvirtinti prie kiekvieno žiaunų lanko dviem eilėmis. Žiaunų yra 4 poros. Ryklės šonuose po žiaunų dangteliais yra žiaunos. Žiaunos sudarytos iš žiaunų lankų, ant kurių prisitvirtinę žiaunų lapeliai. Tarp žiaunų lankų ir lapelių yra žiaunų plyšiai, pro kuriuos išteka žiaunas apiplaunantis vanduo. Kvėpavimas vyksta taip. Pro įbėga vanduo, kuriame yra deguonies. Tekėdamas pro žiaunų plyšius, vanduo atiduoda deguonį į žiaunų lapelių kraujo kapiliarus. Iš žiaunų plyšių vanduo patenka po žiaunų dangteliais ir pro jų laisvąjį kraštą išteka lauk.

Kraujotakos sistema

Kaulinių ir kremzlinių žuvų kraujotakos sistema panaši – yra tik po vieną kraujo apytakos ratą. Priekiniame kūno gale ties rykle yra dviejų kamerų ešerio širdis. Ji sudaryta iš prieširdžio ir skilvelio. Veninis kraujdas iš skilvelio varomas į žiaunas, o iš jų, pasipildęs deguonies, teka į viskas kūno dalis ir organus. Prieširdį ir skilvelį skiria vožtuvas, kuris neleidžia kraujui grįžti atgal. Iš skilvelio į priekį eina bendras arterinis kamienas (pilvinė aorta), nuo jo atsišakoja dešinioji ir kairioji žiaunų kraujagyslės. Pilvinės aortos pradžia yra praplatėjusi ir vadinama svogūnišku išplatėjimu, arba arteriniu gimburu. Į prieširdį atsiveria venos, surenkančios veninį kraują iš viso kūno. Nugarinėje prieširdžio pusėje yra rezervuaras, į kurį susirenka veninis kraujas. Jis vadinamas veniniu sinusu. Žuvų kraujas teka vienu kraujotakos ratu. Žiaunų lapeliuose yra labai daug plonyčių kraujo kapiliarų su plonomis sienelėmis. Čia vyksta dujų apykaita: iš vandens paimtas deguonis ir atiduodamas anglies dioksidas. Iš žiaunų kraujas susirenka į nugarinę aortą, kuri yra po stuburu. Jos šakos eina į visus organus ir audinius. Kraujas raudonas, nes turi hemoglobino. Kraujo plazmoje plaukioja forminiai kraujo elementai: eritrocitai, leukocitai, trombocitai. Eritrocitai esti elipsoido formos su branduoliais.

Šalinimo ir lytiniai organai

Ešerio inkstai yra mezonefridinio tipo. Tamsiai raudonos spalvos dviejų juostų pavidalo inkstai guli stuburo šonuose. Kiekvienos pusės inkstas turi priekinę – galvinė ir užpakalinę – liemeninę dalis. Iš inkstų išeina du ploni šlapimtakiai, kurie užpakaliniame gale susijungia į vieną neporinį kanalą ir atsiveria į šlapimo pūslę. Iš šlapimo pūslės per trumpą šlapimkanalį šlapimas išteka išorėn pro atskirą angelę, kuri yra šlapimo ir lytinio spenelio gale. Ešeriai, kaip ir visos žuvys, yra skirtalyčiai, lytiniu dimorfizmu nepasižymi. Patelė turi neporinę kiaušidę, nors daugumos kitų rūšių žuvų ši liaukia porinė. Išsivysčiusi tik dešinioji kiaušidė. Ji yra pailgo geltono maišelio pavidalo, padengta skaidriu apdangalu, pro kurį persišviečia bręstantys kiaušinėliai (ikrai). Kiaušintakis labai trumpas, jis atsiveria lytine angele už analinės angos. Patinas turi dvi sėklides. Sėklidės (dar vadinamos pieniais) yra pailgų baltų maišelių pavidalo. Trumpi sėklatakiai susijungia į vieną sėklos išmetamąjį kanalą ir atsiveria už analinė angos esančiame šlapimo ir lytiniame spenelyje. Prieš nerštą lytinės liaukos smarkiai padidėja. Neršia trejų ketverių metų ešeriai balandžio antroje arba gegužės pirmoje pusėje. Ikrus priklijuoja prie pernykštės žolės, povandeninių augalų stiebų, šakų, styrančių šaknų. Ikrai būna gleivėmis suklijuoti į tinklišką vamzdelį ir po vandeniu sudaro savotiškas girliandas. Po 10-11 dienų iš ikrų išsirita embrionai. Jie būna jau gerai išsivystę, turi mažai trynio, didelį riebalinį lašą, palyginti stambius krūtinės pelekus.

Nervų sistema ir jutimo organai

Nugaros smegenys išsidėsčiusios stuburo kanale, o nuo jų atsišakoja nervų poros, reguliuojančios kūno ir peleko raumenų darbą. Priekinėje dalyje stuburo smegenys pereina į galvos smegenis. Galvos smegenys skirstomos į penkias dalis: 1. Priekinės smegenys – nuo jų į uoslės organus eina du uoslės nervai; 2. Tarpinės smegenys – dalyvauja priimant regėjimo dirginimus; 3. Vidurinės smegenys – nuo jų nervai eina į akių raumenis; 4. Smegenėlės – koordinuoja judesius ir pusiausvyrą; 5. Pailgosios smegenys – reguliuoja visas svarbiausias organizme vykstančias funkcijas.

Jutimo organams priklauso akys, kuriomis žuvys skiria daiktų formą ir spalvą. Uoslės organus sudaro šnervės, pereinančios į akliną maišelį su jutiminėmis ląstelėmis. Klausos organai yra giliai kaukolėje, bet žuvys girdi. Visame kūno paviršiuje yra jutiminės ląstelės. Kai kurios žuvys priekinėje kūno dalyje turi lytėjimo ūselius (šamas, menkė). Šonine linija žuvys junta vandens srovės kryptį ir jėgą. Ši linija leidžia išvengti kliūčių ir gaudyti grobį.

Mityba

Paplitimas

Gyvena gėlame ir jūros vandenyje.

Pasaulyje žinoma apie 23 000 žuvų rūšių, Lietuvoje – 85 rūšys. (Lietuvos žuvys).


Sąrašas šalių, kuriose yra aptinkama antklasis.
Šis sąrašas sudarytas remiantis:
Aptinkama Registruotų aptinkamų rūšių skaičius Registruoti aptinkamai Pastaba
Vėliava Šalis GBĮIP ELIP Viso GBĮIP ELIP
Afganistanas Afganistane 38 38 99

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Airija Airijoje 403 403 20745

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Albanija Albanijoje 17 17 27

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Alžyras Alžyre 260 260 2185

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Amerikos Samoa Amerikos Samoa 686 686 2595

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Andora Andoroje 7 7 52

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Angilija Angilijoje 133 133 412

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Angola Angoloje 921 921 9248

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Antarktida Antarktidoje 506 506 88120

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Antigva ir Barbuda Antigvoje ir Barbudoje 209 209 485

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Argentina Argentinoje 786 786 16695

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Armėnija Armėnijoje 8 8 17

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Aruba Aruboje 56 56 72

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Australija Australijoje 5134 5134 498971

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Austrija Austrijoje 77 77 10347

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Azerbaidžanas Azerbaidžane 8 8 10

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Bachreinas Bahreine 222 222 552

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Bahamai Bahamose 1268 1268 24766

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Bangladešas Bangladeše 180 180 599

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Barbadosas Barbadose 647 647 8603

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Belgija Belgijoje 172 172 51365

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Belizas Belize 791 791 11726

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Beninas Benine 455 455 3463

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Bermudai Bermudoje 864 864 40142

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Bisau Gvinėja Bisau Gvinėjoje 423 423 6032

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Bolivija Bolivijoje 768 768 9227

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Bosnija ir Hercegovina Bosnijoje ir Hercegovinoje 23 23 2190

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Botsvana Bostvanoje 119 119 13166

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Brazilija Brazilijoje 3463 3463 59283

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Britų Mergelių salos JK Mergelių salose 309 309 835

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Brunėjus Brunėjuje 167 167 992

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Bulgarija Bulgarijoje 79 79 454

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Burkina Fasas Burkina Fase 104 104 696

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Burundis Burundyje 171 171 6183

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Buvė Buvėje 19 19 164

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublikoje 344 344 2658

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Danija Danijoje 324 324 13108

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Dominika Dominikoje 319 319 1344

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Dominikos Respublika Dominikos Respublikoje 472 472 2772

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krante 605 605 23463

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Džersis Džersyje 79 79 919

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Džibutis Džibutyje 275 275 727

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Egiptas Egipte 1088 1088 8446

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Ekvadoras Ekvadore 1571 1571 27356

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Eritrėja Eritrėjoje 331 331 909

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Estija Estijoje 43 43 1268

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Etiopija Etiopijoje 439 439 2201

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Farerai Fareruose 46 46 97

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Fidžis Fidžyje 1639 1639 30454

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Filipinai Filipinuose 3865 3865 86000

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Folklando (Malvinų) Salos Folklando salose 100 100 731

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Gabonas Gabone 815 815 25595

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Gajana Gajanoje 1093 1093 20397

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Gambija Gambijoje 175 175 3383

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Gana Ganoje 749 749 24912

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Gibraltaras Gibraltare 57 57 99

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Graikija Graikijoje 392 392 10485

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Grenada Grenadoje 222 222 473

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Grenlandija Grenlandijoje 273 273 8856

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Gruzija Gruzijoje 369 369 1427

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Guamas Guame 631 631 3371

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Gvadelupa Gvadelupoje 131 131 303

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Gvatemala Gvatemaloje 427 427 12299

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Gvinėja Gvinėjoje 643 643 17910

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Haitis Haityje 562 562 2602

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Herde ir Makdonalde 35 35 159

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Hondūras Hondūre 870 870 5718

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Honkongas Honkonge 240 240 636

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Indija Indijoje 2314 2314 19263

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Indijos Vandenyno Britų Sritis Indijos Vandenyno Britų Srityje 658 658 12645

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Indonezija Indonezijoje 4245 4245 44675

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Irakas Irake 85 85 457

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Iranas Irane 324 324 818

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Islandija Islandijoje 179 179 1305

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Ispanija Ispanijoje 1070 1070 170959

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Italija Italijoje 502 502 8978

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Izraelis Izraelyje 667 667 4825

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Jamaika Jamaikoje 761 761 3241

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Japonija Japonijoje 4088 4088 364176

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

JAV mažosios salos JAV mažosiose salose 455 455 1487

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

JAV Mergelių salos JAV Mergelių salose 417 417 1246

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Jemenas Jemene 607 607 3699

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Jordanija Jordanijoje 332 332 1040

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniuose Arabų Emyratuose 194 194 387

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Jungtinė Karalystė Jungtinėje Karalystėje 609 609 397372

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinėse Amerikos Valstijose 5993 5993 2232577

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Juodkalnija Juodkalnijoje 20 20 30

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kaimanų salos Kaimanuose 464 464 2301

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kalėdų sala Kalėdų saloje 44 44 148

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kambodža Kambodžoje 461 461 4175

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kamerūnas Kamerūne 890 890 18443

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kanada Kanadoje 1469 1469 787494

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kataras Katare 53 53 74

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kazachstanas Kazachijoje 63 63 149

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kenija Kenijoje 1270 1270 10507

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kinija Kinijoje 2245 2245 20454

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kipras Kipre 92 92 242

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kirgizija Kirgizijoje 18 18 25

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kiribatis Kiribačyje 874 874 4456

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kiurasao Kiurasao 75 75 89

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kokosų (Kilingo) Salos Kokosų (Kilingo) Salose 202 202 436

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kolumbija Kolumbijoje 2902 2902 29823

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Komorai Komoruose 852 852 16842

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kongas Konge 615 615 2798

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinėje Respublikoje 1736 1736 56898

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kosta Rika Kosta Rikoje 1215 1215 16377

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kroatija Kroatijoje 179 179 732

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kuba Kuboje 993 993 18020

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kuko Salos Kuko Salose 412 412 1440

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Kuveitas Kuveite 215 215 535

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Laosas Laose 325 325 1675

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Latvija Latvijoje 10 10 39

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Lenkija Lenkijoje 102 102 813

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Lesotas Lesote 15 15 193

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Libanas Libane 181 181 1641

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Liberija Liberijoje 571 571 18979

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Libija Libijoje 60 60 237

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Lietuva Lietuvoje 3 3 7

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Liuksemburgas Liuksemburge 48 48 2499

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Madagaskaras Madagaskare 1653 1653 20600

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Majotas Majote 219 219 4106

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Makedonija Makedonijoje 11 11 23

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Malaizija Malaizijoje 2124 2124 14824

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Malavis Malavyje 434 434 6809

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Maldyvai Maldyvuose 1003 1003 5748

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Malis Malyje 178 178 2025

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Malta Maltoje 108 108 191

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Marianos Šiaurinės Salos Marianos Šiaurinėse Salose 366 366 871

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Marokas Maroke 338 338 3408

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Martinika Martinikoje 255 255 514

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Maršalo salos Maršalo Salose 974 974 11678

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Mauricijus Mauricijuje 1330 1330 22532

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Mauritanija Mauritanijoje 483 483 5685

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Meksika Meksikoje 3259 3259 168604

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Meno Sala Meno saloje 43 43 545

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Mianmaras Mianmare 880 880 7773

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Mikronezija Mikronezijoje 1139 1139 17145

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Moldavija Moldavijoje 4 4 10

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Monakas Monake 22 22 30

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Mongolija Mongolijoje 55 55 381

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Montseratas Montserate 34 34 55

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Mozambikas Mozambike 1697 1697 32937

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Namibija Namibijoje 4364 4364 31009

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Naujoji Kaledonija Naujojoje Kaledonijoje 2022 2022 16428

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Naujoji Zelandija Naujojoje Zelandijoje 957 957 270756

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Nauru Nauru 46 46 68

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Nepalas Nepale 178 178 2227

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Nigerija Nigerijoje 801 801 33325

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Nigeris Nigeryje 106 106 361

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Nikaragva Nikaragvoje 729 729 8630

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Norfolkas Norfolke 176 176 286

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Norvegija Norvegijoje 310 310 96113

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Nyderlandai Nyderlanduose 202 202 332796

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Omanas Omane 703 703 3711

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Pakistanas Pakistane 562 562 2931

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Palau Palau 1711 1711 22875

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Palestina Palestinoje 5 5 12

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Panama Panamoje 1949 1949 38784

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujojoje Gvinėjoje 2680 2680 26020

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Paragvajus Paragvajuje 445 445 8350

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Peru Peru 1824 1824 35356

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublikoje 2389 2389 2200606

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Pietų Džordžijos ir Pietų Sandvičo Salos Pietų Džordžijos ir Pietų Sandvičo Salose 132 132 1344

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Pietų Korėja Pietų Korėjoje 559 559 112270

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Pietų Sudanas Pietų Sudane 7 7 8

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Pitkerno salos Pitkerno salose 260 260 623

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Portugalija Portugalijoje 814 814 12608

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Prancūzija Prancūzijoje 966 966 353015

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gvianoje 836 836 28726

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Prancūzijos Pietų Sritys Prancūzijos Pietų Srityse 256 256 4861

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezijoje 1348 1348 19107

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Puerto Rikas Puerto Rike 1014 1014 11542

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėjoje 472 472 7502

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Reunjonas Reunjone 537 537 1448

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Ruanda Ruandoje 73 73 7507

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Rumunija Rumunijoje 193 193 6182

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Rusija Rusijoje 899 899 29582

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Rytų Timoras Rytų Timore 51 51 60

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Saliamono Salos Saliamono Salose 1613 1613 11469

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Salvadoras Salvadore 385 385 3343

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Samoa Samoa 721 721 3174

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

San Martenas (Marigo) Sen Martene 39 39 60

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

San Tomė ir Prinsipė San Tomėje ir Prinsipėje 374 374 1532

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Saudo Arabija Saudo Arabijoje 789 789 3029

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Seišeliai Seišeliuose 1316 1316 32642

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjere ir Mikelone 54 54 2321

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Senegalas Senegale 842 842 10781

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitse ir Nevyje 116 116 245

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Sent Lusija Sent Lusijoje 282 282 889

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsente ir Grenadinuose 321 321 860

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Serbija Serbijoje 14 14 16

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Siera Leonė Siera Leonėje 596 596 16826

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Singapūras Singapūre 901 901 3140

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Sint Martenas Sint Martene 11 11 13

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Sirija Sirijoje 139 139 1455

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Slovakija Slovakijoje 24 24 55

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Slovėnija Slovėnijoje 24 24 136

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Somalis Somalyje 666 666 8054

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Sudanas Sudane 605 605 2939

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Suomija Suomijoje 77 77 459

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Surinamas Suriname 977 977 8374

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Svalbarde ir Jan Majene 30 30 184

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Svazilandas Svazilande 55 55 1483

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Tadžikija Tadžikijoje 13 13 16

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Tailandas Tailande 2380 2380 25258

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Taivanas Taivane 3625 3625 66439

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Tanzanija Tanzanijoje 1661 1661 20718

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Terksas ir Kaikosas Terkse ir Kaikose 269 269 734

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Togas Toge 457 457 4748

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Tunisas Tunise 224 224 9887

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Turkija Turkijoje 447 447 2713

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Turkmėnija Turkmėnijoje 8 8 16

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Tuvalu Tuvalu 127 127 243

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Uganda Ugandoje 282 282 3623

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Ukraina Ukrainoje 117 117 440

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Urugvajus Urugvajuje 482 482 3630

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Uzbekija Uzbekijoje 41 41 83

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Vakarų Sachara Vakarų Sacharoje 411 411 4211

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Vanuatu Vanuatu 1444 1444 10243

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Venesuela Venesueloje 2141 2141 28319

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Vengrija Vengrijoje 49 49 183

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Vietnamas Vietname 1789 1789 9318

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Vokietija Vokietijoje 1971 1971 20321

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Volisas ir Futūna Volise ir Futūnoje 398 398 876

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Zambija Zambijoje 476 476 21274

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Zimbabvė Zimbabvėje 145 145 2469

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Čadas Čade 156 156 1494

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Čekija Čekijoje 34 34 116

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Čilė Čilėje 661 661 5907

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Šiaurės Korėja Šiaurės Korėjoje 74 74 140

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Šri Lanka Šri Lankoje 1360 1360 8417

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Šv. Bartolomėjaus sala Šv. Bartolomėjaus saloje 4 4 7

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Šv. Elenos sala Šv. Elenos saloje 521 521 2685

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Švedija Švedijoje 269 269 277774

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Šveicarija Šveicarijoje 67 67 491

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Žaliasis Kyšulys Žaliajame Kyšulyje 508 508 5163

GBĮIP sinonimais registruotų aptikimų vietų skaičius:

Globalios biologinės įvairovės informacijos priemonės (GBĮIP)[4] pateikiamas aptikimo vietų žemėlapis.

Būriai

Kaulinės žuvysOsteichthyes Huxley, 1880 [ 694 taksonai47 būriai697 šeimos7654 gentys32549 rūšys495 porūšiai ][5] [ 2 taksonai43 būriai18 antšeimių445 šeimos4614 genčių27753 rūšys332 porūšiai ][6][7]
Būrių sąrašo 1 dalis
Kaulinės žuvysOsteichthyes Huxley, 1880 [ 694 taksonai47 būriai697 šeimos7654 gentys32549 rūšys495 porūšiai ][5] [ 2 taksonai43 būriai18 antšeimių445 šeimos4614 genčių27753 rūšys332 porūšiai ][6][7] klasės priklauso:
Acipenser brevirostrum.jpgEršketžuvėsAcipenseriformes Fitzinger, 1826 [ 6 taksonai4 šeimos23 gentys45 rūšys ][8] [ 1 taksonas2 šeimos6 gentys31 rūšis2 porūšiai ][9][10] [ 2 šeimos arba antšeimiai27 rūšys ][11]
Bonefish Albula vulpes.jpgAšakingosios silkės, ašakingosios silkžuvėsAlbuliformes Clausen, 1959 [ 5 taksonai2 šeimos15 genčių19 rūšių ][12] [ 2 taksonai3 šeimos9 gentys37 rūšys ][13][14] [ 1 šeima arba antšeimis13 rūšių ][15]
Amia calva1.jpgDumblažuvėsAmiiformes Fitzinger, 1826 [ 35 taksonai11 šeimų94 gentys99 rūšys ][16] [ 1 taksonas1 šeima1 gentis1 rūšis ][17][18] [ 1 šeima arba antšeimis1 rūšis ][19]
Conger cinereus by NPS.jpgUnguriažuvėsAnguilliformes Clausen, 1959 [ 67 taksonai28 šeimos271 gentis968 rūšys8 porūšiai ][20] [ 4 taksonai15 šeimų149 gentys855 rūšys4 porūšiai ][21] [ 16 šeimų arba antšeimių903 rūšys ][22]
Highfin Tadpole Fish (Guentherus altivela).jpgŠamauodegžuvėsAteleopodiformes Agassiz, 1850 [ 1 taksonas1 šeima5 gentys13 rūšių ][23] [ 1 taksonas1 šeima4 gentys12 rūšių ][24][25] [ 1 šeima arba antšeimis13 rūšių ][26]
Atherina hepsetus Stefano Guerrieri.jpgAterinžuvėsAtheriniformes Fitzinger, 1826 [ 14 taksonų13 šeimų61 gentis345 rūšys6 porūšiai ][27] [ 2 taksonai6 šeimos50 genčių313 rūšių ][28][29] [ 9 šeimos arba antšeimiai335 rūšys ][30]
Aulopus purpurissatus.jpgGelmiažuvėsAulopiformes Clausen, 1959 [ 28 taksonai25 šeimos70 genčių271 rūšis4 porūšiai ][31] [ 4 taksonai13 šeimų43 gentys241 rūšis6 porūšiai ][32][33] [ 17 šeimų arba antšeimių258 rūšys ][34]
Opsanus beta 1.jpgVarliažuvinėsBatrachoidiformes Bleeker, 1858 [ 1 taksonas1 šeima28 gentys87 rūšys ][35] [ 1 taksonas1 šeima20 genčių79 rūšys ][36][37] [ 1 šeima arba antšeimis83 rūšys ][38]
Oryzias latipes(Hamamatsu,Shizuoka,Japan,2007)-1.jpgVėjažuvėsBeloniformes Fitzinger, 1826 [ 10 taksonų6 šeimos59 gentys261 rūšis35 porūšiai ][39] [ 2 taksonai2 anšeimiai5 šeimos37 gentys234 rūšys40 porūšių ][40][41] [ 6 šeimos arba antšeimiai254 rūšys ][42]
Cleidopus gloriamaris.jpgBeriksažuvėsBeryciformes Fitzinger, 1826 [ 48 taksonai10 šeimų100 genčių180 rūšių3 porūšiai ][43] [ 3 taksonai7 šeimos30 genčių153 rūšys3 porūšiai ][44][45] [ 7 šeimos arba antšeimiai163 rūšys ][46]
Rondeletia bicolor.jpgBanginžuvėsCetomimiformes ?, ? [ 3 taksonai3 šeimos19 genčių33 rūšys ][47][48] [ 3 šeimos arba antšeimiai33 rūšys ][49]
Neonfische.jpgCharacidaiCharaciformes Clausen, 1959 [ 31 taksonas25 šeimos314 genčių2035 rūšys14 porūšių ][50] [ 13 taksonų13 šeimų273 gentys1752 rūšys15 porūšių ][51] [ 19 šeimų arba antšeimių2021 rūšis ][52]
Clupeiformes 01.jpgSilkiažuvėsClupeiformes Myers, 1960 [ 24 taksonai9 šeimos156 gentys413 rūšių24 porūšiai ][53] [ 2 taksonai6 šeimos84 gentys384 rūšys21 porūšis ][54] [ 7 šeimos arba antšeimiai387 rūšys ][55]
Chinese algae eater.jpgKarpžuvėsCypriniformes Eigenmann, 1907[56] [ 2 taksonai2 anšeimiai6 šeimos424 gentys3383 rūšys55 porūšiai ][57] [ 7 šeimos arba antšeimiai4061 rūšis ][58]
Fundulopanchax scheeli.pngDančiakarpiaiCyprinodontiformes Berg, 1940 [ 11 taksonų10 šeimų165 gentys1240 rūšių44 porūšiai ][59] [ 2 taksonai8 šeimos115 genčių996 rūšys25 porūšiai ][60][61] [ 10 šeimų arba antšeimių1212 rūšių ][62]
Blank 50px.png?Elassomatiformes ?, ? [ 1 taksonas1 šeima1 gentis7 rūšys ][63][64]
Tarpon3.JPGTarpūnžuvėsElopiformes Clausen, 1959 [ 28 taksonai7 šeimos34 gentys20 rūšių ][65] [ 2 taksonai2 šeimos2 gentys8 rūšys ][66][67] [ 2 šeimos arba antšeimiai9 rūšys ][68]
Esox lucius1.jpgLydekžuvėsEsociformes Agassiz, 1850 [ 2 taksonai2 šeimos7 gentys15 rūšių2 porūšiai ][69] [ 2 taksonai2 šeimos4 gentys12 rūšių2 porūšiai ][70][71] [ 2 šeimos arba antšeimiai13 rūšių ][72]
Phycis blennoides.jpgMenkiažuvėsGadiformes Bleeker, 1858 [ 20 taksonų12 šeimų131 gentis653 rūšys12 porūšių ][73] [ 8 taksonai8 šeimos79 gentys598 rūšys8 porūšiai ][74][75] [ 10 šeimų arba antšeimių615 rūšių ][76]
Gasterosteus aculeatus.jpgDygliažuvėsGasterosteiformes Parenti, 1981 [ 28 taksonai6 šeimos35 gentys30 rūšių3 porūšiai ][77] [ 2 taksonai11 šeimų72 gentys350 rūšių ][78] [ 5 šeimos arba antšeimiai29 rūšys ][79]

Kaulinių žuvų sistematika

Kaulinės žuvys skirstomos į dvi klases:

Vikiteka

Klasės, poklasiai ir būriai

Literatūra

Pagal ITIS

 • Bruce B. Collette. Senior Scientist, National Systematics Laboratory, National Marine Fisheries Service; Smithsonian Institution, National Museum of Natural History, Washington, DC, USA
 • Wayne C. Starnes. Research Curator of Fishes, North Carolina State Museum of Natural Sciences, Research Laboratory, 4301 Reedy Creek Rd., Raleigh, NC, 27607, USA
 • Nelson, Joseph S.. Fishes of the World, Third Edition. John Wiley and Sons. New York, New York, USA. ISBN 0-471-54713-1. xvii + 600 psl.
 • Banks, R. C., R. W. McDiarmid, A. L. Gardner, and W. C. Starnes. Checklist of Vertebrates of the United States, the U.S. Territories, and Canada As-yet (2003) unpublished manuscript from 1998
 • NODC Taxonomic Code.
 • ITIS & Species 2000 Catalogue of Life Management Hierarchy. M. Ruggiero & D. Gordon, eds. 2013. Consensus Management Hierarchy for the ITIS & Species2000 Catalogue of Life. Contributors: Nicolas Bailly, Thierry Bourgoin, Richard Brusca, Thomas Cavalier-Smith, Daphne Fautin, Dennis Gordon, Gerald Guala, Michael Guiry, Paul Kirk, Elliot Lefkowitz, David Mabberly, David Maddison, Alan Paton, Michael Ruggiero, Peter Stevens, and Brian Tyndall

Pagal GBIF

 • Alroy, J. (2015) Fossilworks. Gateway to the Paleobiology Database. Online: http://fossilworks.org
 • Eschmeyer, R. (eds.) (2010) Catalog of Fishes electronic version (15 January 2010). http://research.calacademy.org/ichthyology/catalog/fishcatmain.asp
 • Fricke, R., Eschmeyer, W. N. & Van der Laan, R. (eds). (2019). Catalog of Fishes: Genera, Species, References. Electronic version accessed dd mmm 2019.
 • Fricke, R., Eschmeyer, W. N. & Van der Laan, R. (eds). (2019). Catalog of Fishes: Genera, Species, References. Electronic version accessed dd mmm 2019.


Nuorodos


Šaltiniai

 1. Actinopterygii (Osteichthyes – sinonimas) (ID 10194). Pasaulio jūros rūšių registras. (WoRMS)
 2. Palaeoniscoidae (Osteichthyes – sinonimas) (ID gbif:9350178) aptikimo vietos. Aptikimo vietų registravimo šaltiniai. Žemėlapis ir informacija. WWW. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)).
 3. Palaeoniscoidae Globalios biologinės įvairovės informacijos priemonė. (angl. The Global Biodiversity Information Facility, GBIF). GBIF sinonimo ID: gbif:9350178 WWW
 4. Kaulinės žuvys (Osteichthyes) (ID 204) aptikimo vietos. Aptikimo vietų registravimo šaltiniai. Žemėlapis ir informacija. WWW. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). Informacija paimta 2013 m. gruodžio mėn. – 2014 m. sausio mėn.
 5. Osteichthyes arba Osteichthyes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 204
 6. Osteichthyes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 161061
 7. Osteichthyes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 1905
 8. Acipenseriformes arba Acipenseriformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 1103
 9. Acipenseriformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 161063
 10. Acipenseriformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 8300
 11. Acipenseriformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13031198
 12. Albuliformes arba Albuliformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 1104
 13. Albuliformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 553134
 14. Albuliformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 8298
 15. Albuliformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13031196
 16. Amiiformes arba Amiiformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 494
 17. Amiiformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 161100
 18. Amiiformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 8296
 19. Amiiformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13031194
 20. Anguilliformes arba Anguilliformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 495
 21. Anguilliformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 161123
 22. Anguilliformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13031177
 23. Ateleopodiformes arba Ateleopodiformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 1105
 24. Ateleopodiformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 553137
 25. Ateleopodiformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 8278
 26. Ateleopodiformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13031175
 27. Atheriniformes arba Atheriniformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 496
 28. Atheriniformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 165429
 29. Atheriniformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 8268
 30. Atheriniformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13031165
 31. Aulopiformes arba Aulopiformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 497
 32. Aulopiformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 553127
 33. Aulopiformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 8250
 34. Aulopiformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13029210
 35. Batrachoidiformes arba Batrachoidiformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 1106
 36. Batrachoidiformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 164411
 37. Batrachoidiformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 8248
 38. Batrachoidiformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13030364
 39. Beloniformes arba Beloniformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 498
 40. Beloniformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 553128
 41. Beloniformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 8242
 42. Beloniformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13030358
 43. Beryciformes arba Beryciformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 499
 44. Beryciformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 166083
 45. Beryciformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 8234
 46. Beryciformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13030350
 47. Cetomimiformes arba Cetomimiformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 1107
 48. Cetomimiformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 162783
 49. Cetomimiformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13030346
 50. Characiformes arba Characiformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 537
 51. Characiformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 553129
 52. Characiformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13030325
 53. Clupeiformes arba Clupeiformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 538
 54. Clupeiformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 161694
 55. Clupeiformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13029820
 56. Cypriniformes arba Cypriniformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 154156
 57. Cypriniformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 162846
 58. Cypriniformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13029812
 59. Cyprinodontiformes arba Cyprinodontiformes. Berg, 1940 Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 547
 60. Cyprinodontiformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 553130
 61. Cyprinodontiformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 5513
 62. Cyprinodontiformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13029801
 63. Elassomatiformes arba Elassomatiformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 5961575
 64. Elassomatiformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 4654756
 65. Elopiformes arba Elopiformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 1162
 66. Elopiformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 161107
 67. Elopiformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 5510
 68. Elopiformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13029798
 69. Esociformes arba Esociformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 548
 70. Esociformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 553131
 71. Esociformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 5507
 72. Esociformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13029795
 73. Gadiformes arba Gadiformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 549
 74. Gadiformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 164665
 75. Gadiformes. Gyvybės enciklopedija (EOL). (angl. Encyclopedia of Life). EOL identifikatorius: 5496
 76. Gadiformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13029784
 77. Gasterosteiformes arba Gasterosteiformes. Globali biologinės įvairovės informacijos priemonė (GBĮIP). (angl. Global Biodiversity Information Facility (GBIF)). GBIF identifikatorius: 550
 78. Gasterosteiformes. Integruota taksonominė informacinė sistema (ITIS). (angl. Integrated Taxonomic Information System). ITIS identifikatorius: 166361
 79. Gasterosteiformes. Gyvybės katalogas: 2013 metų sąrašas. Catalogue of Life (COL): 2013 Annual Checklist. COL identifikatorius: 13029778
Panaudotas 2012 m. rugpjūčio 31 d.CC-BY-SA turinys iš Gyvosios gamtos enciklopedijos straipsnio „Kaulinės žuvys“.
Gyvosios gamtos enciklopedijos dalyviai: Vpovilaitis


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: