Pagalba:Paieška

Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Mediawiki

Pagrindinis pagalbos vadovas

Navigacija ir nustatymai

Puslapių keitimas ir tvarkymas

Wiki-sintaksė

Specialios funkcijos


Norėdami atlikti paiešką Enciklopedijoje Lietuvai ir Pasauliui:

 • Ekrano šone arba viršuje suraskite „paieška“ pažymėtą langelį su „rodyti“ ir „paieška“ mygtukais.
 • Įrašykite ten ieškomą frazę ir paspauskite vieną iš mygtukų:
  • jei norite patekti į straipsnį, kurio pavadinimas tiksliai atitinka įrašytą frazę, spauskite „Rodyti“. Bus bandoma atrasti ir atidaryti straipsnį tiksliai tokiu pavadinimu, kokį įvedėte paieškos langelyje (panašiai kaip google.com paieškoje „I’m feeling lucky“ arba „Man sekasi“ mygtukas); šis mygtukas veikia ir tada, kai dėl didelio apkrovimo paprasta paieška Enciklopedijoje Lietuvai ir Pasauliui neveikia;
  • jei norite apytikslės paieškos arba surasti visus straipsnius, kuriuose yra įvesta frazė, spauskite „Paieška“.

Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui paieškoje neatsižvelgiama į didžiąsias ir mažąsias raides. Ieškant „NATO“ ir „nato“ gausime tuos pačius rezultatus.

Paieškoje stenkitės nenaudoti dažnai naudojamų žodžių: „tavo“, „daugiau“, „kol“, „kai“, „kas“, „kuris“, „toks“, „kiekvienas“, „apie“, nes padidės tikimybė, kad paieškos rezultatai bus nesusiję su ieškoma tema.

Paieška ir vardų sritys

Standartiškai paieška veikia tik pagrindinių straipsnių ir sričių vardų srityse. Kitos tame tarpe ir kategorijoms aprašyti skirtos vardų erdvės yra laikomos tarnybinėmis, todėl jose paieška standartiškai neveikia. Kiekvienas prisiregistravęs naudotojas gali nustatyti kuriose vardų erdvėse jam standartiškai bus atliekama paieška. Tam jis gali pakeisti nustatymus savo nustatymus puslapyje.

Jei paieškos nustatymus reikia pakeisti tik laikinai, tai tą galima daryti ir net neprisiregistravus atsidarius arba po nesėkmingos paieškos patekus į paieškos langą. Jame esančioje lentelėje, galima pasirinkti tam tikrus paieškos rėžimus.

 • Turinio puslapiai – Pagrindinė ir sričių vardų sritys.
 • Daugialypės terpės failai – Vaizdų-nuotraukų vardų sritis.
 • Pagalbos ir projekto puslapiai – pagalbos ir enciklopedijos (projekto) vardų sritys.
 • Diskusijos – visos diskusijoms skirtos vardų sritys.
 • Viskas – paieška bus atliekama visose vardų erdvėse.
 • Išplėstinė – galima konkrečiai nurodyti, kuriose vardų srityse reikia atlikti paiešką.

Paieška Enciklopedijoje Lietuvai ir Pasauliui naudojantis išorinėmis paieškos sistemomis

Kartais dėl per didelio Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui apkrovimo apytikslė paieška gali būti išjungta. Tokiu atveju jums bus apie tai pranešta ir taip pat bus pateikta išorinių paieškos sistemų nuoroda. Išorinėse paieškos sistemose paieška vykdoma gana efektyviai, tačiau nepamirškite, kad šios paieškos sistemos dirba ne su pačiais naujausiais duomenimis (tam tikrą išimtį čia sudaro Yahoo! paieška). Kita vertus, išorinės paieškos sistemos paprastai veikia greičiau nei vidinė Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui paieškos sistema.

Jei dažnai naršote naudodamiesi Google, galite savo kompiuteryje įdiegti Google įrankinę. Google įrankinėje spausdami „search this site“ mygtuką greitai ir paprastai atliksite paiešką Enciklopedijoje Lietuvai ir Pasauliui.

Nuorodos