Pasaulio lengvosios atletikos rekordai

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys

Pasaulio rekordai (buvę lauko pasaulio rekordai)

Vyrai

Rungtis Rekordas Sportininkas valstybė Metai Čempionatas Vieta Video
100 m 9.58 (+0.9 m/s) Usain Bolt Flag of Jamaica.svg Jamaika 2009 Pasaulio čempionatas Berlynas, Vokietija [1]
100 y 9.0 Ivory Crockett Flag of the United States.svg JAV 1974 Knoksvilis, JAV
9.0 Houston McTear Flag of the United States.svg JAV 1975 JAV
200 m 19.19 (-0.3 m/s) Usain Bolt Flag of Jamaica.svg Jamaika 2009 Pasaulio čempionatas Berlynas, Vokietija [2]
300 m 30.85 Michael Johnson Flag of the United States.svg JAV 2000 Engen Grand Prix Pretorija, PAR
400 m 43.18 Michael Johnson Flag of the United States.svg JAV 1999 Pasaulio čempionatas Sevilija, Ispanija [3]
800 m 1:41.01 David Rudisha Flag of Kenya.svg Kenija 2010 Rietis, Italija
1000 m 2:11.96 Noah Ngeny Flag of Kenya.svg Kenija 1999 IAAF Grand Prix Rietis, Italija [4]
1500 m 3:26.00 Hicham El Guerrouj Flag of Morocco.svg Marokas 1998 Golden Gala Roma, Italija [5]
Mylia 3:43.13 Hicham El Guerrouj Flag of Morocco.svg Marokas 1999 Golden Gala Roma, Italija [6]
2000 m 4:44.79 Hicham El Guerrouj Flag of Morocco.svg Marokas 1999 ISTAF Berlynas, Vokietija [7]
3000 m 7:20.67 Daniel Komen Flag of Kenya.svg Kenija 1996 IAAF Grand Prix Rietis, Italija [8]
5000 m 12:37.35 Kenenisa Bekele Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2004 Fanny Blankers-Koen žaidynės Hengelas, Nyderlandai
10 000 m 26:17.53 Kenenisa Bekele Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2005 Van Damme memorialinės varžybos Briuselis, Belgija [9]
10 km (kelio) 26:44 Leonard Komon Flag of Kenya.svg Kenija 2010 Singelloop Utrechtas, Nyderlandai
15 km (kelio) 41:29 Felix Limo Flag of Kenya.svg Kenija 2001 Zevenheuvelenloop Nijmegenas, Nyderlandai
41:29+ Deriba Merga Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2009 Ras Al Khaimah pusės maratono varžybos Ras Al Khaimahas, JAE
20000 m (tako) 56:26.0 Haile Gebrselassie Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2007 Golden Spike Ostrava Ostrava, Čekija [10]
20 km (kelio) 55:21+ Zersenay Tadese Flag of Eritrea.svg Eritrėja 2010 Lisabonos pusės maratono čempionatas Lisabona, Portugalija
Pusė maratono 58:23 Zersenay Tadese Flag of Eritrea.svg Eritrėja 2010 Lisabonos pusės maratono čempionatas Lisabona, Portugalija
Valandos bėgimas (tako) 21285 m Haile Gebrselassie Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2007 Golden Spike Ostrava Ostrava, Čekija [11]
25000 m (tako) 1:12:25.4+ Moses Mosop Flag of Kenya.svg Kenija 2011 Prefontaine Classic Judžinas, JAV
25 km (kelio) 1:12:45 Paul Malakwen Kosgei Flag of Kenya.svg Kenija 2006 Berlynas, Vokietija
30000 m (tako) 1:26:47.4 Moses Mosop Flag of Kenya.svg Kenija 2011 Prefontaine Classic Judžinas, JAV
30 km (kelio) 1:27:49+ Haile Gebrselassie Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2009 Berlyno maratonas Berlynas, Vokietija
Maratonas 2:03:59 Haile Gebrselassie Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2008 Berlyno maratonas Berlynas, Vokietija [12]
Ultramaratonas 6:13:33 Takahiro Sunada Flag of Japan.svg Japonija 1998 Tokoras, Japonija
3000 m kliūtinis 7:53.63 Saif Saaeed Shaheen Flag of Qatar.svg Kataras 2004 Van Damme memorialinės varžybos Briuselis, Belgija
110 m barjerinis 12.87 (+0.9 m/s) Dayron Robles Flag of Cuba.svg Kuba 2008 Golden Spike Ostrava Ostrava, Čekija [13]
400 m barjerinis 46.78 Kevin Young Flag of the United States.svg JAV 1992 Olimpinės žaidynės Barselona, Ispanija [14]
Šuolis į aukštį 2.45 m Javier Sotomayor Flag of Cuba.svg Kuba 1993 Salamanka, Ispanija [15]
Šuolis su kartimi 6.14 m Sergey Bubka Flag of Ukraine.svg Ukraina 1994 Sestrieras, Italija [16]
Šuolis į tolį 8.95 m (+0.3 m/s) Mike Powell Flag of the United States.svg JAV 1991 Pasaulio čempionatas Tokijas, japonija [17]
Trišuolis 18.29 m (+1.3 m/s) Jonathan Edwards Jungtinės Karalystės vėliava Jungtinė Karalystė 1995 Pasaulio čempionatas Geteborgas, Švedija [18]
Rutulio stūmimas 23.12 m Randy Barnes Flag of the United States.svg JAV 1990 Vestvudas, JAV [19]
Disko metimas 74.08 m Jürgen Schult Flag of East Germany.svg Rytų Vokietija 1986 Neubrandenburgas, Vokietija [20]
Kūjo metimas 86.74 m Yuriy Sedykh Flag of the Soviet Union.svg SSRS 1986 Europos čempionatas Štutgartas, Vokietija [21]
Ieties metimas 98.48 m
Naujo tipo
Jan Železný Flag of the Czech Republic.svg Čekija 1996 Jėna, Vokietija [22]
104.80 m
(seno tipo)
Uwe Hohn Flag of East Germany.svg Rytų Vokietija 1984 Berlynas, Vokietija [23]
Dešimtkovė 9026 Roman Šebrle Flag of the Czech Republic.svg Čekija 2001 Hypo-Meeting Gotzis, Austrija [24]
20000 m ėjimas (tako) 1:17:25.6 Bernardo Segura Flag of Mexico.svg Meksika 1994 Bergenas, Norvegija
20 km ėjimas (kelio) 1:17:16 Vladimir Kanaykin Flag of Russia.svg Rusija 2007 Saranskas, Rusija
30000 m walk (tako) 2:01:44.1 Maurizio Damilano Flag of Italy.svg Italija 3 October 1992 Kuneo, Italija
50000 m ėjimas (tako) 3:40:57.9 Thierry Toutain Flag of France.svg Prancūzija 1996 Héricourt, Prancūzija
50 km ėjimas (kelio) 3:34:14 Denis Nizhegorodov Flag of Russia.svg Rusija 2008 Čeboksarai, Rusija
4x100 m estafetė 37.10 Nesta Carter
Michael Frater
Usain Bolt
Asafa Powell
Flag of Jamaica.svg Jamaika 2008 Olimpinės žaidynės Pekinas, Kinija [25]
4x200 m estafetė 1:18.68 Michael Marsh
Leroy Burrell
Floyd Heard
Carl Lewis
Flag of the United States.svg JAV 1994 Valnutas, JAV
4x400 m estafetė 2:54.29 Andrew Valmon
Quincy Watts
Butch Reynolds
Michael Johnson
Flag of the United States.svg JAV 1993 Pasaulio čempionatas Štutgartas, Vokietija [26]
4x800 m estafetė 7:02.43 Joseph Mutua
William Yiampoy
Ismael Kombich
Wilfred Bungei
Flag of Kenya.svg Kenija 2006 Van Damme memorialinės varžybos Briuselis, Belgija
4x1500 m estafetė 14:36.23 William Biwott Tanui
Gideon Gathimba
Geoffrey Kipkoech Rono
Augustine Kiprono Choge
Flag of Kenya.svg Kenija 2009 Van Damme memorialinės varžybos Briuselis, Belgija [27]

Moterys

Rungtis Rekordas Sportininkė Šalis metai Čempionatas Vieta Video
100 m 10.49 (0.0 m/s) Florence Griffith Joyner Flag of the United States.svg JAV 1988 Indianapolis, JAV [28]
200 m 21.34 (+1.3 m/s) Florence Griffith Joyner Flag of the United States.svg JAV 1988 Olimpinės žaidynės Seulas, Pietų Korėja [29]
400 m 47.60 Marita Koch Flag of East Germany.svg Rytų Vokietija 1985 IAAF pasaulio taurė Kanbera, Australija [30]
800 m 1:53.28 Jarmila Kratochvílová Čekija Čekoslovakija 1983 Miunchenas, Vokietija
1000 m 2:28.98 Svetlana Masterkova Flag of Russia.svg Rusija 1996 Van Damme memorialinės varžybos Briuselis, Belgija
1500 m 3:50.46 Qu Yunxia Flag of the People's Republic of China.svg Kinija 1993 Kinijos nacionalinės žaidynės Pekinas, Kinija [31]
Mylia 4:12.56 Svetlana Masterkova Flag of Russia.svg Rusija 1996 Weltklasse Zürich Ciurichas, Šveicarija
2000 m 5:25.36 Sonia O'Sullivan Flag of Ireland.svg Airija 1994 Edinburgas, JK
3000 m 8:06.11 Wang Junxia Flag of the People's Republic of China.svg Kinija 1993 Kinijos nacionalinės žaidynės Pekinas, Kinija
5000 m 14:11.15 Tirunesh Dibaba Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2008 Bisleto žaidynės Oslas, Norvegija
10 000 m 29:31.78 Wang Junxia Flag of the People's Republic of China.svg Kinija 1993 Kinijos nacionalinės žaidynės Pekinas, Kinija [32]
10 km (kelio) 30:21 Paula Radcliffe Flag of the United Kingdom.svg Jungtinė Karalystė 2003 San Chuanas, Puerto Rikas
15 km (kelio) 46:28 Tirunesh Dibaba Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2009 Nijmegenas, Nyderlandai
Valandos bėgimas 18517 m Dire Tune Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2008 Golden Spike Ostrava Ostrava, Čekija [33]
20000 m 1:05:26.6 Tegla Loroupe Flag of Kenya.svg Kenija 2000 Borgholzhausenas, Vokietija
20 km (kelio) 1:02.36+ Mary Keitany Kenijos vėliava Kenija 2011 Ras al Chaima, JAE
Pusė maratono 1:05:50 Mary Keitany Kenijos vėliava Kenija 2011 Ras al Chaima, JAE
25000 m 1:27:05.9 Tegla Loroupe Flag of Kenya.svg Kenija 2002 Mengerskirchenas, Vokietija
25 km (kelio) 1:22:13 Mizuki Noguchi Flag of Japan.svg Japonija 25 September 2005 Berlynas, Vokietija
30000 m 1:45:50.0 Tegla Loroupe Flag of Kenya.svg Kenija 2003 Varsteinas, Vokietija
30 km (kelio) 1:38:49 Mizuki Noguchi Flag of Japan.svg Japonija 2005 Berlynas, Vokietija
Maratonas 2:15:25 Paula Radcliffe Flag of the United Kingdom.svg Jungtinė Karalystė 2003 Londono maratonas Londonas, JK
Ultramaratonas 6:33:11 Tomoe Abe Flag of Japan.svg Japonija 2000 Tokoras, Japonija
3000 m kliūtinis 8:58.81 Gulnara Samitova Flag of Russia.svg Rusija 2008 Olimpinės žaidynės Pekinas, Kinija [34]

[35]

100 m barjerinis 12.21 (+0.7 m/s) Yordanka Donkova Bulgarija Bulgarija 1988 Stara Zagora, Bulgarija
400 m barjerinis 52.34 Yuliya Pechonkina Flag of Russia.svg Rusija 2003 Tula, Rusija
Šuolis į aukštį 2.09 m Stefka Kostadinova Bulgarija Bulgarija 1987 Pasaulio čempionatas Roma, Italija [36]
Šuolis su kartimi 5.06 m Yelena Isinbayeva Flag of Russia.svg Rusija 2009 Weltklasse Zürich Ciurichas, Šveicarija [37]
Šuolis į tolį 7.52 m (+1.4 m/s) Galina Chistyakova Flag of the Soviet Union.svg SSRS 1988 Leningradas, Tarybų Sąjunga [38]
Trišuolis 15.50 m (+0.9 m/s) Inessa Kravets Flag of Ukraine.svg Ukraina 1995 Pasaulio čempionatas Geteborgas, Švedija [39]
Rutulio stūmimas 22.63 m Natalya Lisovskaya Flag of the Soviet Union.svg SSRS 1987 Maskva, Tarybų Sąjunga
Disko metimas 76.80 m Gabriele Reinsch Flag of East Germany.svg Rytų Vokietija 1988 Neubrandenburgas, Vokietija
Kūjo metimas 79,42 m Betty Heidler Flag of Germany.svg Vokietija 2011 Halė, Vokietija
Ieties metimas 72.28 m
(Naujo tipo)
Barbora Špotáková Flag of the Czech Republic.svg Čekija 2008 AAF pasaulio atletikos finalas Štutgartas, Vokietija
80.00 m
(seno tipo)
Petra Felke Flag of East Germany.svg Rytų Vokietija 1988 Potsdamas, Vokietija
Septynkovė 7291 Jackie Joyner-Kersee Flag of the United States.svg JAV 1988 Olimpinės žaidynės Seulas, Pietų Korėja
Dešimtkovė 8358 Austra Skujytė Flag of Lithuania.svg Lietuva 2005 Kolumbija, JAV
10000 m ėjimas (tako) 41:56.23 Nadezhda Ryashkina Flag of the Soviet Union.svg SSRS 1990 Sietlas, JAV
20000 m ėjimas (tako) 1:26:52.3 Olimpiada Ivanova Flag of Russia.svg Rusija 2001 Brisbenas, Australija
20 km ėjimas (kelio) 1:25:08 Vera Sokolova Flag of Russia.svg Rusija 2011 Sočis, Rusija
4x100 m estafetė 41.37 Silke Gladisch,
Sabine Rieger,
Ingrid Auerswald,
Marlies Göhr
Flag of East Germany.svg Rytų Vokietija 1985 IAAF pasaulio taurė Kanbera, Australija
4x200 m estafetė 1:27.46 LaTasha Jenkins,
LaTasha Colander-Richardson,
Nanceen Perry,
Marion Jones
Flag of the United States.svg JAV 2000 Filadelfija, JAV
4x400 m estafetė 3:15.17 Tatyana Ledovskaya,
Olga Nazarova,
Mariya Pinigina,
Olga Bryzgina
Flag of the Soviet Union.svg SSRS 1988 Olimpinės žaidynės Seulas, Pietų Korėja
4x800 m estafetė 7:50.17 Nadezhda Olizarenko,
Lyubov Gurina,
Lyudmila Borisova,
Irina Podyalovskaya
Flag of the Soviet Union.svg SSRS 1984 Maskva, Tarybų Sąjunga

Uždarų patalpų pasaulio rekordai

Vyrai

Rungtis Rekordas Sportininkas Šalis Metai Čempionatas Vieta Video
50 m 5.56 Donovan Bailey Flag of Canada.svg Kanada 1996 Renas, JAV
60 m 6.39 Maurice Greene Flag of the United States.svg JAV 1998 Madridas, Ispanija
2001 Atlanta, JAV
150 m 15.53 Rytis Sakalauskas Flag of Lithuania.svg Lietuva 2010 Botnijos žaidynės Korsholmas, Suomija
200 m 19.92 Frankie Fredericks Flag of Namibia.svg Namibija 1996 Liévin, Prancūzija
400 m 44.57 Kerron Clement Flag of the United States.svg JAV 2005 Fajetevilas, JAV
800 m 1:42.67 Wilson Kipketer Flag of Denmark.svg Danija 1997 Pasaulio čempionatas Paryžius, Prancūzija
1000 m 2:14.96 Wilson Kipketer Flag of Denmark.svg Danija 2000 Birmingamas, JK
1500 m 3:31.18 Hicham El Guerrouj Flag of Morocco.svg Marokas 1997 Sparkassen Cup Štutgartas, Vokietija
Mylia 3:48.45 Hicham El Guerrouj Flag of Morocco.svg Marokas 12 February 1997 Gentas, Belgija
3000 m 7:24.90 Daniel Komen Flag of Kenya.svg Kenija 1998 Budapeštas, Vengrija
5000 m 12:49.60 Kenenisa Bekele Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2004 Birmingamas, JK
50 m barjerinis 6.25 Mark McKoy Flag of Canada.svg Kanada 1986 Kobė, Japonija
60 m barjerinis 7.30 Colin Jackson Flag of the United Kingdom.svg Jungtinė Karalystė 1994 Sindelfingenas, Vokietija
2000 m kliūtinis 5:17.04 Paul Kipsiele Koech Flag of Kenya.svg Kenija 2010 Gentas, Belgija
Šuolis į aukštį 2.43 m Javier Sotomayor Flag of Cuba.svg Kuba 1989 Pasaulio čempionatas Budapeštas, Vengrija
Šuolis su kartimi 6.15 m Sergey Bubka Flag of Ukraine.svg Ukraina 1993 Doneckas, Ukraina
Šuolis į tolį 8.79 m Carl Lewis Flag of the United States.svg JAV 1984 Millrose žaidynės Niujorkas, JAV
Trišuolis 17.92 m Teddy Tamgho Flag of France.svg Prancūzija 2011 Europos čempionatas Paryžius, Prancūzija
Rutulio stūmimas 22.66 m Randy Barnes Flag of the United States.svg JAV 1989 Los Andželas, JAV
Disko metimas 69.51 m Gerd Kanter Flag of Estonia.svg Estija 2009 Vekšė, Švedija
Septynkovė 6568 Ashton Eaton Flag of the United States.svg JAV 2011 Talinas, Estija
5000 m ėjimas 18:07.08 Mikhail Shchennikov Flag of Russia.svg Rusija 1995 Maksva, Rusija
4x200 m estafetė 1:22.11 Linford Christie
Darren Braithwaite
Ade Mafe
John Regis
Flag of the United Kingdom.svg Jungtinė Karalystė 1991 Glazgas, JK
4x400 m estafetė 3:02.83 Andre Morris
Dameon Johnson
Deon Minor
Milton Campbell
Flag of the United States.svg JAV 1999 Pasaulio čempionatas Maebaši, Japonija
4x800 m estafetė 7:13.94 Joey Woody
Karl Paranya
Rich Kenah
David Krummenacker
Flag of the United States.svg JAV 2000 Bostonas, JAV

Moterys

Rungtis Rekordas Sportininkas Šalis Metai Čempionatas Vieta Video
50 m 5.96 Irina Privalova Flag of Russia.svg Rusija 1995 Madridas, Ispanija
60 m 6.92 Irina Privalova Flag of Russia.svg Rusija 993
1995
Madridas, Ispanija
200 m 21.87 Merlene Ottey Flag of Jamaica.svg Jamaika 1993 Liévin, Prancūzija
400 m 49.59 Jarmila Kratochvílová Flag of the Czech Republic.svg Čekoslovakija 1982 Milanas, Italija
800 m 1:55.82 Jolanda Čeplak Flag of Slovenia.svg Slovėnija 2002 Europos čempionatas Viena, Austrija
1000 m 2:30.94 Maria Mutola Flag of Mozambique.svg Mozambikas 1999 Stokholmas, Švedija
1500 m 3:58.28 Yelena Soboleva Flag of Russia.svg Rusija 2006 Maksva, Rusija
Mylia 4:17.14 Doina Melinte Flag of Romania.svg Rumunija 1990 Rytų Rutherfordas, JAV
3000 m 8:23.72 Meseret Defar Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2007 Štutgartas, Vokietija
2 mylios 9:06.26 Meseret Defar Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2009 Praha, Čekija
5000 m 14:24.37 Meseret Defar Flag of Ethiopia.svg Etiopija 2009 Stokholmas, Švedija
50 m barjerinis 6.58 Cornelia Oschkenat Flag of East Germany.svg Rytų Vokietija 1988 Berlynas, Vokietija
60 m barjerinis 7.68 Susanna Kallur Flag of Sweden.svg Švedija 2008 Karlsrūhė, Vokietija
3000 m kliūtinis 9:54.25 Czech Republic Flag of the Czech Republic.svg Čekija 2010 Botnijos žaidynės Korsholmas, Suomija
Šuolis į aukštį 2.08 m Kajsa Bergqvist Flag of Sweden.svg Švedija 2006 Arnstadtas, Vokietija
Šuolis su kartimi 5.00 m Yelena Isinbayeva Flag of Russia.svg Rusija 2009 Doneckas, Ukraina
Šuolis į tolį 7.37 m Heike Drechsler Flag of East Germany.svg Rytų Vokietija 1988 Viena, Austrija
Trišuolis 15.36 m Tatyana Lebedeva Flag of Russia.svg Rusija 2004 Pasaulio čempionatas Budapeštas, Vengrija
Rutulio stūmimas 22.50 m Helena Fibingerová Flag of the Czech Republic.svg Čekoslovakija 1977 Jablonecas prie Nisos, Čekoslovakija
Penkiakovė 4991 Irina Belova Olympic flag.svg Jungtinė komanda 1992 Berlynas, Vokietija
3000 m ėjimas 11:40.33 Claudia Stef Flag of Romania.svg Rumunija 1999 Bukareštas, Rumunija
4x200 m estafetė 1:32.41 Yekaterina Kondratyeva
Irina Khabarova
Yuliya Pechonkina
Yuliya Gushchina
Flag of Russia.svg Rusija 2005 Glazgas, JK
4x400 m estafetė 3:23.37 Yuliya Gushchina
Olga Kotlyarova
Olga Zaytseva
Olesya Krasnomovets
Flag of Russia.svg Rusija 2006 Glazgas, JK
4x800 m estafetė 8:06.24 Aleksandra Bulanova

Yekaterina Martynova
Yelena Kofanova
Anna Balakshina

Flag of Russia.svg Rusija 2011 Rusijos čempionatas Maskva, Rusija

Šaltiniai


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: