Pavasario spalvose – „Žalia nata“

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

    PAVASARIO SPALVOSE – „ŽALIA NATA“!

    Cquote2.png

    PENKTAJAME INSTRUMENTINIO- VOKALINIO MUZIKAVIMO FESTIVALYJE KONKURSE - JAUNATVIŠKAS ŽAISMAS, SPALVINGAS SKAMBĖJIMAS, IŠGIRSTAS ROZALIMO MOKYKLOS SCENOJE...

    Įvairiaspalviam muzikos pavasariui Rozalimo pagrindinės mokyklos pedagogė Jūratė Skorupskienė atvėrė menišką erdvę. Scenoje keitėsi akordai, piešiantys išraiškingą „Žalią natą“ – muzikavimo džiaugsmą! Šventės vedėjai Dominyka Juozaitytė ir Kinas Vidzikauskas pirmiausia pristatė kompozitoriaus, Šiaulių universiteto docento, komisijos pirmininko Vaidoto Juozo Lyguto miuziklą „Juokų diena“. Linksmame veiksme vos tilpo kūrybingas rozalimiečių choras, nuotaikingai išreiškęs emocijas, atgaivinęs pavasario veržlumą...

    Autorės nuotraukoje: instrumentinio-vokalinio muzikavimo festivalio konkurso „Žalia nata“ sumanytoja – Rozalimo pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Jūratė Skorupskienė (dešinėje) moko ne tik rozalimiečius, bet ir klovainiečius

    Įkvėptas „Juokų dienos“ festivalį konkursą lietuvių liaudies daina „Žaliam sode obelėlė“ nušvietė Lygumų ansamblis, vadovaujamas mokytojos Ilonos Miežienės. Aiškia nata „prakalbo“ klovainiečių skudučiai, vinguriuodami lietuvių liaudies kūrinius. Mokytoja Jūratė Skorupskienė dirigavo ne vien smagiam miuziklui - parengė ir aštuntokus – skudutininkus, ir Rozalimo pagrindinės mokyklos netradicinės sudėties orkestrą. Į jausmingus atlikėjus krypo dėmesingi vertintojų (Šiaulių universiteto docento, choro „Pavasaris“ dirigento Gedimino Ramanausko, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro metodininkės Rimos Leimontienės, Rozalimo pagrindinės mokyklos direktoriaus Gintaro Skorupskio žvilgsniai.

    Žeimelio gimnazijos moksleiviai žavėjo jausmingomis dainomis. Liejosi svajonėmis nusėtos melodijos, kurioms žeimeliečių ansamblį ir solistą Deimantą Dovidonį įkvepia muzikos mokytoja Irmina Nogobodienė. Kol komisija aptarė konkurso dalyvių pasirodymą, dainininkai ir muzikantai pakluso šiauliečio G. Ramanausko išraiškingam mostui, drąsinantiems patarimams ir pratimams.

    Prieš nuskambant baigiamajam „Žalios natos“ akordui, Suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro metodininkė R. Leimontienė neslėpė žavesio reiškiniu, kuriame ir šypsena, ir energijos pliūpsnis, ir nuoširdumas... Susijungus mokinių ir mokytojų energijai, būna ir galinga, ir profesionalu, ir įspūdinga... Todėl, jos manymu, muzikavimas vertas nacionalinio lygio auditorijos.

    Ovacijos ir gera nuotaika neatslūgo paskelbus festivalio konkurso rezultatus. V. J. Lygutas diplomą įteikė laureatui – Rozalimo netradicinės sudėties orkestrui, vadovaujamam J. Skorupskienės. Šios muzikės parengtas Klovainių pagrindinės mokyklos instrumentinis ansamblis nominaciją pelnė už tradicinių lietuvių liaudies instrumentų populiarinimą.

    Autorės nuotraukoje: konkurso laureatas ir Linkuvos gimnazijos merginų ansamblis „Lašas po lašo“

    Konkurso laureatas ir Linkuvos gimnazijos merginų ansamblis „Lašas po lašo“. Jo vadovė V. Klupšienė džiaugėsi ir Balsių pagrindinės mokyklos mergaičių ansambliu, kuriam nominacija įteikta už išradingą kūrinių atlikimą.

    Autorės nuotraukoje: padėka Vaivai Klupšienei

    Lygumų mokyklos devintokų ansamblis „Žalios natos“ konkurse nominuotas už sėkmingą pasirodymą. Žeimelio gimnazijos merginų vokaliniam ansambliui ir solistui - nominacija už išradingą kūrinių atlikimą. Konkurso laureato diplomu džiaugėsi ir Baisogalos gimnazijos gitaristų būrelis.


    Švietimo skyriaus spalvingos padėkos visiems – aktyviems „Žalios natos“ penktojo renginio dalyviams. Didingai salėje skambėjo tema iš Liudviko Bethoveno devintosios simfonijos finalo, kuriam dirigavo V. J. Lygutas.

    „Žalia nata“, pasak kompozitoriaus, visada žaliuojanti. Tik negalime Rozalime jos rodyti kasmet. Reikia, kad žmonės pasiilgtų tos natos, o čia atvažiavę atsiskleistų visu savo džiaugsmo aromatu!


    N. NILYTĖ (Nijolė Padorienė)

    Cquote1.png

    Šaltiniai

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius – 100% (+4535-0=4535 wiki spaudos ženklai).