Plaukuotoji Galija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Pavadinimas::Plaukuotoji Galija{{#set:Vardininkas=Plaukuotoji Galija}}
lot. GALLIA COMATA

Blank.png

51 m. pr. m. e. – 22 m. pr. m. e.

Blank.png
 
Blank.png
 
Blank.png

Map Gallia Tribes Towns.png
Valstybė: Romos imperija Romos imperija
Administracinis centras: Lugdunas

{{#set:Page has default form=Istorinis administracinis vienetas}} Plaukuotoji Galija (lot. Gallia Comata), ar Laisvoji Galija – neilgai egzistavusi Senovės Romos provincija dabartinės Prancūzijos, Belgijos, Liuksemburgo ir vakarų Vokietijos teritorijose.

Istorija

Plaukuotosios Galijos pavadinimas teritorijai įvardinti buvo naudojamas po to, kai II a. pr. m. e. pabaigoje buvo suformuota Narbono Galija, kuri greitai įtraukta į Romėnų civilizacijos orbitą. Neužkariautos keltiškai kalbančios teritorijos buvo laikomos „laukinėmis“, buvo pabrėžiami jos gyventojų papročiai auginti ilgus plaukus. Todėl ši Galija ir buvo „plaukuota“. Priešingai, Romai priklausiusi Galija (Narbono ir Cizalpinė Galijos) buvo vadinama „Galija, kur dėvimos togos“ (lot. Gallia Togata).

Romėnai, vadovaujami Cezario, sritį nukariavo 57 m. pr. m. e., ir iš karto įkurta Plaukuotosios Galijos provincija. Tačiau kadangi Plaukuotoji Galija buvo pernelyg didelė, Augustas liepė ją suskirstyti į smulkesnius administracinius vienetus. Tai buvo padaryta 22 m. pr. m. e. konsultuojantis su Agripa. Iš Plaukuotosios Galijos buvo suformuotos trys provincijos: Akvitanijos Galija pietuose, Lugduno Galija per vidurį ir Belgijos Galija šiaurėje.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: