Rašyk.lt

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
rašyk.lt
Rasyk.lt nuotrauka (2006-05-05 18.39).jpg
Pavadinimas: rašyk.lt
Savininkas: Vidmantas Nuolaida
Kūrėjas: Vidmantas Nuolaida
Komercinė? ne
Paskirtis: literatūros kūrinių, recenzijų, straipsnių, rašytojų aprašymų publikavimas
Registracija: būtina norint rašyti. Skaitant nebūtina

rašyk.lt – interneto svetainė, kurioje visi norintys lankytojai gali talpinti savo literatūrinius kūrinius, rašyti apie knygas bei komentuoti kitų darbus. Svetainė internete pasirodė 2001 metų kovo 1 dieną, nors mintis ją sukurti gimė 2000-aisiais. Iki 2004 metų spalio svetainė buvo pasiekiama adresu rasyk.kitoks.lt, bet dabar, nors ir senasis adresas tebeveikia, pagrindinis svetainės adresas yra www.rasyk.lt.

Dėl galimo per didelio noro talpinti kūrinius svetainėje, jos kūrėjai apribojo tik vieno kūrinio per dieną įkėlimo galimybe. Taip pat lėkšti ir banalūs kūriniai yra trinami (apie ištrynimą būna pranešama kūrinio autoriui elektroniniu paštu).

Nuo 2002-ųjų vasaros rašyk.lt autoriai, save vadinantys „rašykais“, kasmet gyvai rengė susitikimus, vadintus „Kūrybos vakarais“, bet 2004 metais susirinkimas virto ir žymiai platesnio masto renginiu, pavadintu PaRaštėmis, kuris būna rengiamas du kartus per metus.

Svetainei pradžią davė vienas žmogus – Vidmantas Nuolaida, nors dabar svetainė turi šešiolika administratorių.

Leidykla Ciklonas 2005 metais rašyk.lt kūrėjų prašymu išleido knygą rašyk!, kurioje talpinama 103 geriausi 20012004 metais svetainėje patalpinti 73-ijų autorių prozos ir poezijos kūriniai.

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: