Rancid

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Rancid
{{{paveikslėlis}}}
Kilmė Berklis (Kalifornija), Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos
Šalis {{{šalis}}}
Aktyvumo metai 1991 - dabar
Žanras(-ai) Pankrokas
street punk
ska punk
hardcore punk
Įrašų kompanija(-os) Epitaph Records
Lookout! Records
Hellcat
Nariai Tim Armstrong
Lars Frederiksen
Matt Freeman,
Branden Steineckert
Buvę nariai {{{buvę_nariai}}}
Svetainė {{{svetainė}}}


 Crystal Clear app knotify.png  Šį su muzika susijusį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Taip pat, jei norite, Tvarkos projekte galite parašyti, kad sutvarkėte šį straipsnį.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai.


Rancid yra JAV roko grupė susikūrusi 1991 m. Jos kūrėjai - Tim Armstrongas ir Matt Freemanas. Grupė yra populiari dėl susidomėjimo pankroko prikėlimu JAV 1990 metų viduryje. Grupės vokalistas ir gitaristas yra Tim Armstrongas, Matt Freemanas groja bosine gitara. Lars Frederiksen taip pat groja gitara, o Branden Steineckert yra grupės būgnininkas. Grupė yra išleidusi septynis albumus ir pardavusi apie 4 milijonus kopijų visame pasaulyje.

Istorija

Susikūrimas

Timas ir Mattas buvo vaikystės draugai užaugę nedideliame darbininkų miestelyje prie Berklis. Jiedu 1987-1989 grojo ska punk grupėje Operation Ivy. Šiai grupei iširus, jie sukūrė naują grupę Downfall, kuri išbuvo vos kelis mėnesius. Po to jie nesėkmingai bandė sukurti dar kelias grupes. Visu šiuo metu po Operation Ivy žlugimo, Timas buvo apimtas alkoholizmo ir Mattas, norėdamas jam padėti, pasiūlė sukurti naują grupę. 1991 metais jie į grupę paėmė Timo kambario draugą Brettą Reedą ir sukūrė Rancid. Po sukūrimo jie daug koncertavo po Berklio apylinkes ir greitai subūrė fanų. 1993 metais išleido savo debiutinį albumą pavadinimu Rancid.

1994-2004

Šiuo laikotarpiu grupė išleido dar kelis albumus. 1993 prie grupės prisidėti pakviestas buvo Billie Joe Armstrongas, bet jam atsisakius į grupę buvo priimtas Lars Frederiksen. 1994 metais išleido albumą Let's Go. The Offspring, išgyvenanti didžiulį jų albumo Smash pasisekimą, priėmė Rancid į savo turą ir padėjo išpopuliarinti Let's Go.

Po šio albumo grupė liko su Epitaph records ir 1995 metų rugpjūtį išleido naują albumą ...And Out Come the Wolves. Jis gana greitai pralenkė Let's Go pasisekimu, o po 5 mėnesių tapo auksiniu. Grupė 2 metus koncertavo albumui ...And Out Come the Wolves ir tik 1997 metais vėl pradėjo kurti naują albumą. 1998 vasarą pasirodė Life Won't Wait. Albumas nebuvo toks sėkmingas kaip ...And Out Come the Wolves. 1999 metais Rancid nusprendė nutraukti bendradarbiavimą su Epitaph ir pasirašė sutartį su Hellcat Records.

2000 išleido pirmąjį albumą su Hellcat, kuris vėl vadinosi Rancid. Albumui nepavyko pasisekimu pralenkti trijų prieš tai buvusių albumų. Jame Rancid nutolo nuo ska punk ir grojo labiau hardcore punk paveiktą albumą.

2003 metais pasirodė jų albumas Indestrucible. Tai buvo aukščiausiai top'uose pakilęs Rancid albumas. Vos baigę albumo Indestructible turą, grupės nariai padarė pertrauką 2004-2005 metais, bet oficialiai neišsiskirstė.

Sugrįžimas ir Let the Dominoes Fall (2006 - dabar)

2006 pirmoje pusėje Rancid vėl sugrįžo ir po sėkmingo turo paskelbė apie kėtinimą išleisti savo 31 dainos muzikinių klipų DVD. Su Lookout! records jį išleido 2006 rugsėjį. 2006 lapkritį grupę paliko Brett Reed. Jį pakeitė Branden Steineckert.

2009 metais jie išleido septintąjį albumą Let the Dominoes Fall. Po išleidimo, sekė jų turas po Šiaurės Ameriką su grupėmis Rise Against, Riverboat Gamblers ir Billy Tallent.

Nariai

Dabartiniai:

Buvę:

Diskografija

1993 m. Rancid(1993)
1994 m. Let's Go
1995 m. ...And Out Come the Wolves
1998 m. Life Won't Wait
2000 m. Rancid(2000)
2003 m. Indestructible
2009 m. Let the Dominoes Fall

Įdomūs faktai

  • Kai kuriose dainose Armstrongas su Frederiksenu keičiasi grodami tam tikras dainos dalis tai pagrindiniu, tai ritminiu būdu, o kitose Armstrongas pastoviai atlieka pagrindinio gitaristo, o Frederiksenas ritminio gitaristo vaidmenį.

Nuorodos



Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 100% (+5531-15=5516 wiki spaudos ženklai).