Ronnie O'Sullivan

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Ronis O'Salivanas
angl. Ronnie O'Sullivan
250px

Gimė 1975 m. gruodžio 5 d. (43 m.)
Čigvelis, Esekso grafystė

Tautybė anglas
Vaikai

Lily Jo O'Sullivan


Veikla
profesionalus anglų angliškojo biliardo žaidėjas.

Ronis O’Salivanas (angl. Ronnie O'Sullivan; g. 1975 m. gruodžio 5 d.) – profesionalus anglų angliškojo biliardo žaidėjas, pravardžiuojamas Magu ir Raketa dėl savo itin greito žaidimo stiliaus.


 Crystal Clear app personal.png  Šį biografinį straipsnį reikėtų sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, prašome sutvarkyti šį straipsnį. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Taip pat, jei norite, Tvarkos projekte galite parašyti, kad sutvarkėte šį straipsnį.
Priežastys, dėl kurių straipsnis laikomas nesutvarkytu, aiškinamos straipsnyje Nesutvarkyti straipsniai. Netvarkingos nuorodos

Jis užaugo ir iki šiol gyvena Čigvelyje (Esekso grafystė).

O’Sulivanas daugelio laikomas vienu iš talentingiausių žaidėjų angliškojo biliardo žaidimo istorijoje ir yra vienas iš populiariausių žaidėjų pasaulyje. Jis pasaulio angliškojo biliardo čempionatą laimėjo tris kartus: 2001 m. , 2004 m. ir 2008 m.

Turinys

Žaidimo stilius

Ronio žaidimas – 'Atėjau. Pamačiau. Įmušiau.' Jo atakos – greitos, bet taktiškos ir dažniausiai produktyvios. Ronis yra sakęs, jog ilgas, užsitęsęs ir nuobodus žaidimas naikina visą angliškojo biliardo žavesį[1] .

Ronis – puikus puolėjas, tačiau tai priklauso nuo jo nuotaikos žaidimo metu. Kuo ji blogesnė, tuo jam labiau nesiseka mušti, todėl jis atsilieka, ir taip ratas užsidaro. Ir atvirkščiai, kelis kartus įmušęs gali pradėti ilgą įmušimų seriją.
Kai Roniui reikia pastatyti snukerį, jis labiau linkęs pasiduoti, nors, po Rėjaus Reirdono (Ray Reardon) treniravimo, Ronis kur kas geriau įvaldė šią žaidimo pusę.

O’Salivanas išsiskiria iš kitų panašų reitingą turinčių žaidėjų, nes gali nepriekaištingai žaisti tiek dešine, tiek kaire ranka, dažnai jas keisdamas netgi kelis kartus per partiją esant tinkamai pozicijai. Nors kairei rankai ir trūksta jėgos, tačiau jis tai kompensuoja mušdamas didelio kampo smūgius be pagalbinės lazdos. Kai Ronis pirmą kartą panaudojo savo kairiąją ranką žaidime 1996 m., Alainas Robidu (Alain Robidoux) apkaltino jį nepagarba. O’Salivanas atsakė, kad jis geriau žaidžia savo kairiąja ranka, nei Robidu – dešiniąja. Ronis buvo iškviestas oficialiai įrodyti, kad gali žaisti kairiąja ranka ir, kai laimėjo tris angliškojo biliardo partijas prieš buvusį pasaulio čempioną Reksą Viljamsą (Rex Williams), visi kaltinimai ir skundai buvo atšaukti.

O’Salivanas yra pasiekęs du savotiškus angliškojo biliardo rekordus – įmušęs maksimalią taškų sumą, bei per visas mačo partijas įmušęs virš šimtines taškų sumas.

Pasiekimai

Iki šiol Ronis O’Salivanas yra laimėjęs 21 reitingo turnyrą. Tik Styvenas Hendris (Stephen Hendry) ir Styvas Deivis (Steve Davis) yra laimėję daugiau. 2007/2008 sezonas buvo neabejotinai geriausias Ronio karjeroje. Kartais Ronio žaidimas būdavo pilnas įtampos, tačiau nepakartojamas sugebėjimas susikaupti padėjo Roniui tik dar ir dar kartą parodyti savo talentą. Galbūt labiau nei pergalės įsimenantis yra kitas faktas – 2007/2008 sezone Ronis pasiekė net tris 147 taškų breikus. Dabar jo sąskaitoje yra 9 maksimalūs breikai (kaip ir Styveno Hendri). Ronis yra pasiekęs dar vieną rekordą Northen Ireland trophy turnyre – aštuntfinalyje Ronis O’Salivanas 5 laimėtas partijas laimėjo 5 'Century' breikais, o vieną iš jų – 147 taškais. Jam dar priklauso greičiausio maksimumo rekordas – per 5 min. 20 s. Ronis yra vienintelis žaidėjas, kuris pasaulio čempionate yra padaręs du maksimumus 1997 m. ir 2003 m.

Taip pat Ronis O’Salivanas jau 14 metų figūruoja tarp 8 geriausių planetos angliškojo biliardo žaidėjų.

Nuorodos

Šaltiniai


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: