Savanoris

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Savanorisžmogus, neabejingas visuomenės problemoms ir veikiantis, kad jos būtų išspręstos. Savanoriai visuomenei naudingą darbą dirba be jokio piniginio atlygio - ir savo šalyje, ir užsienyje (pirmiausia - besivystančiose šalyse). Savanorystės tradicijos Vakarų pasaulyje siekia Antikos laikus. Be savanorių indėlio neįsivaizduojamos tokios šiuolaikinio visuomeninio gyvenimo sritys kaip: pagalba bet kuriame pasaulio taške ištikus katastrofoms, vartotojų teisių apsauga, švietimas, aplinkos apsauga, sportas ir kt.

Didžiojoje Britanijoje yra žinoma apie 200 000 visuomenei naudingų organizacijų. Vokietijoje prie savanoriškos veiklos bent 1 kartą yra prisidėję 23 mln. žmonių.

Lietuva

Kai kurių šaltinių teigimu, Lietuvoje gali būti apie 50 000 savanorių, kas sudaro 3 procentus visų dirbančiųjų. Pagal 2002 m. SOC Rinkos tyrimų atliktos Lietuvos gyventojų apklausos duomenis, maždaug pusė respondentų atsakė, kad į savanorišką darbą ir visuomeninę veiklą daugelis Lietuvos žmonių vis dar žiūri nepalankiai. Todėl Tarptautinė savanorių diena, kasmet gruodžio 5-ąją atkreipianti dėmesį į savanorystę, Lietuvoje yra gerokai svarbesnė negu kitose šalyse.

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: