Siobhan Donaghy

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Siobhán Donaghy
Siobhan Donaghy cropped.jpg
Biografija
Pilnas vardas Siobhán Emma Donaghy
Dar žinoma Shanghai Nobody
Gimė 1984 m. birželio 14 d. Londonas, Anglija
Žanras R&B, Pop, indie, New Wave, Gotikinis rokas
Užsiėmimas Dainininkė, dainų autorė
Instrumentai vokalas
Aktyvumo metai 2005 - dabar
Įrašų kompanija London Records, Parlophone
Susijusi
veikla
Sugababes
Svetainė www.SiobhánDonaghy.co.uk

Siobhán Emma Donaghy (g. 1984 m. birželio 14 d. Londone) yra anglų dainininkė ir dainų autorė. Iki 2001 rugsėjo mėnesio ji buvo Anglų pop grupės Sugababes narė, po to ją pakeitė Heidi Range. Nuo to laiko Donaghy išleido du solinius albumus ir penkis singlus.

Turinys

Vaikystė

Siobhán Donaghy gimė Londone, Anglijoje 1984 m. birželio 14 d. Ji turi dvi seseris Bevin ir Róisín, kuri dirba kaip Siobhán visažiste. Siobhán yra Airių ir Marokiečių kilmės. Ji dainuoja nuo 12 metų, ir ją atrado buvęs All Saints vadybininkas Ron Tom, kuris po to dirbo su Sugababes.

Sugababes

1998-2001: One Touch

Pagrindinis straipsnis – Sugababes.

Grupė buvo sukurta, kada Keisha Buchanan ir Mutya Buena, kurios buvo draugės nuo aštuonerių metų, susitiko Donaghy 1998 viename vakarėlyje, ir jos tada susitiko su Ron Tom. Iš pradžių grupė turėjo sudaryti tik Mutya ir Siobhán, bet įrašę keletą demo kūrinių, buvo pasiūlyta, kad prie grupės prisijungtų ir trečias narys. Mutya pakvietė į studiją Buchanan, ir paklausė ar ji moka dainuoti, išgirdę jos balsą jinai buvo pakviesta prisijungti prie grupės. Pavadinimas 'Sugababes', atsirdo iš Buchanan mokyklinės pravardės, „Sugar Baby“ ('Cukrinis kūdikis'). Įrašydama albumą grupė buvo oficialiai žinoma kaip "Sugababies". Kai visoms grupės narėms sukako keturiolika, joms London Records pasiūlė pasirašyti kontraktą ir pakeisti pavadimą į brandesnį "Sugababes" vardą.

Debiutinis singlas "Overload" buvo labai sėkmingai išleistas Jungtinėjė Karalystėje, ir grupė buvo nominuota Brit Award už "Geriausią Singlą", taip pat singlas pasiekė #3 Vokietijoje ir #2 Naujoje Zelandija.

Sugababes debiutinis albumas sėkmingai pasirodė Jungtinės Karalystės Albumų Tope, bei buvo išleisti trys singlai: "New Year", "Run For Cover" ir "Soul Sound".

2001-2002 Paliekant Sugababes

Per gan sunkų Sugababes turą Donaghy galiausiai tapo vis labiau nelaiminga dėl savo pozicijos grupėje. Per Japonijai skirtą reklaminę kelionę ji paliko grupę. Priežastis kodėl ji paliko grupę yra, kad Siobhán norėjo pasinerti į mados pasaulį. Tačiau, dėl šio įvykio Mutya ir Keisha ilgai nesigraužė ir ne už ilgo grupė vėl tapo trio, kai prie dviejų tikrųjų narių prisijungė Heidi Range – grupės Atomic Kitten įkūrėja.

Siobhán pati pasakė, jog priežastis kodėl ji paliko grupę buvo Keisha Buchanan, kurią jinai apibūdino kaip „chuliganę“. Ji dėl to tapo labai prislėgta, kol galiausiai jai buvo diagnozuota klinikinė depresija. Ir ji toliau negalėjo būti Sugababes nare.[1]

Overloaded: The Singles Collection yra Sugababes geriausių hitų albumas, kuris buvo išleistas 2006 m. lapkričio 13. Nors buvo žadėta jog visos dainos su Mutya Buena ir Donaghy bus perdainuotos Heidi Range ir Amelle Berrabah, tačiau šiame albume buvo galima girdėti Sugababes palikusių narių balsus.

Solo karjera

2003-2004: Revolution In Me

Pagrindinis straipsnis – Revolution In Me.

Donaghy palikus grupę, ji pradėjo rašyti dainas su savo buvusiu prodiuseriu Cameron McVey (kuris dirbo kartu su Sugababes, All Saints ir Neneh Cherry), ir pradėjo dainuoti pasivadinus slapyvardžiu "Shanghai Nobody". 2003 kovo mėnėsį, Donaghy išleido singlą "Nothing But Song", kuris nepasiekė komercinės sėkmės, bet buvo gerai įvertintas kritikų, o singlą Siobhan išleido kaip Shanghai Nobody, nes nenorėjo, kad apie ją galvotų „Kaip merginą , kuri paliko Sugababes“. Tačiau po šio singlo Siobhan nenaudojo savo slapyvardžio.

2003 birželio 23 ji išleido savo pirmąjį komercinį solo singlą "Overrated", kurią parašė kartu su Cameron McVey, ir kuri pasiekė #19 vietą Jungtinėje Karalystėje. Pavadinimas singlo "Overrated" yra Sugababes debiutinio singlo "Overload" perdirbinys. Po pirmojo singlo "Overrated", buvo išleistas antrasis "Twist Of Fate", kuris buvo išleistas 2003 rugsėjo 15, ir jis pasiekė #52 vietą. Po dviejų savaičiu Siobhan išleido savo debiutinį solo albumą Revolution In Me.

Donaghy debiutinis albumas buvo išleistas įrašų kompanijos London Records, 2003 m. rugsėjo 29 d. Revolution In Me debiutavo tik #117 vietoje. Dainas albumui parašė ir prodiusavo tiek Siobhan, tiek Cameron McVey ir Marlon Roudette iš Mattafix. Kiekviena iš 12 dainų, iš albumo yra kartu parašyta Donaghy su McVey, Preetesh Hirji, Matt Kent ir kitais.

Parlophone nusipirko teises į albumą Revolution In Me, kai Siobhán pasirašė sutartį su šia įrašų kompanija.

2007-2008: Ghosts

Pagrindinis straipsnis – Ghosts (albumas).

Donaghy nutraukė sutartį su London Records 2005. Ji įrašė antrąjį albumą, be jokios įrašų kompanijos pagalbos. Tačiau vėliau ji pasirašė kontraktą su Parlophone. Savo MySpace tinklalapyje Siobhan patalpino dainą "Ghosts". Tačiau pirmasis singlas buvo "Don't Give It Up". Video klipas šiam singlui buvo nufilmuotas įvairiuose miestuose: Marakeše, Saviroje, El Jadida, Maroke ir kalnuose. Tačiau singlas pirmąją savaitę pasiekė tik #72, vėliau #45 vietą Jungtinėje Karalystėje. Donaghy vėliau sakė, jog singlo pagrindinis tikslas buvo pasiekti ne aukštą vietą, o tiktai supažindinti klausytojus su jos muzika, ir ji mano, kad pavyko. Antrasis singlas išleistas iš Ghosts buvo daina "So You Say", kurią išleido 2007 m. Birželio 18 d. Šis singlas pasiekė labai žemą poziciją – #76 Jungtinėje Karalystėje.

Albumas Ghosts buvo išleistas 2007 metų birželio 27 dieną, ir pasiekė tik #92 vietą Jungtinės Karalystės Albumų tope, o paskiau jis iškrito iš topo. Donaghy pasakė: "Aš norėčiau, kad mano singlai turėtų komercinę sėkmę. Tačiau, tik tam, kad aš galėčiau išleisti kitą albumą" Siobhan reklamavo albumą daugelyjeje žurnaluose, o laikraščiui „The London Paper“ pasakė: "Mano muzikas yra kitokia pop muzika, ir tai gana sunkus žanras, kadangi jis ne tikras pop, bet ir ne alternatyvi muzika, ir dėl to sunku išreklamuoti mano albumą.[2]

Albumas buvo įrašytas mažoje studijoje Prancūzijoje. Prodiuseris kuris prodiusavo Ghosts, James Sanger dirbo su tokiais atlikėjais kaip:U2, Keane, ir Dido.

2008-dabartis: Trečiasis studijinis albumas

Siobhan viename koncerte, pranešė jog ji dirba prie naujojo albumo, kuris turėtų pasirodyti 2009 metais. Ir, kad jį prodiusuoja naujas prodiuseris Anthony Asher, ir kad albume bus daugiau šokio motyvų.

Kiti užsiėmimai

Donaghy buvo pritariantysis balsas Mattafix albume Signs Of A Struggle ir Morcheeba albume The Antidote. Taip pat Siobhan kartais dirba DJ.

Diskografija

Albumai

Metai Pavadinimas Pozicija Topuose
Jungtinė Karalystė
2003 Revolution In Me 117
2007 Ghosts 92
2009 TBR TBR

Singlai

Metai Pavadinimas Pozicija Topuose
Jungtinė Karalystė
2003 Nothing But Song -
2003 Overrated 19
2003 Twist of Fate 52
2007 Don't Give It Up 45
2007 So You Say 76

Šaltiniai

Nuorodos

Symbol star2.svg

Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.

Symbol star2.svg Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: