2020 m. sausio 17-20 d. Vyks Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui perkėlimas į naujus serverius. Atsiprašome už galimus sutrikimus.

Slupskas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Šv. Marijos parapijinė bažnyčia

Slupskas (lenk. Słupsk, vok. Stolp, kaš. Stôłpsk) - miestas vakarų Lenkijoje, Pamario vaivadijoje. 97 331 gyventojų (2008 m.), to paties pavadinimo apskrities centras. Išvystyta baldų, avalynės, žemės ūkio mašinų, autobusų ir sunkvežimių gamyba. Lankytini objektai: Bohuslavo X pilis, miesto Naujieji vartai, šv. Hiacinto bažnyčia, pilies malūnas, šv. Marijos parapijinė bažnyčia, šv. Jurgio koplyčia, rotušė, senasis paštas ir kt. Per miestą eina turistinis Europos plytų gotikos kelias.


Turinys

Miestai partneriai

Miestai, su kuriais Slupskas yra užmezgęs partnerystės ryšius:

Lietuviai

Kartu lenkų repatrijantais po Antrojo pasaulinio karo mieste apsigyveno ir lietuviai. Kiek anksčiau Slupske atsidūrė Vakarus nepasiekę karo pabėgeliai iš Lietuvos. 1962 m. gruodžio 30 d. buvo užregistruotas LVKD Slupsko skyrius. Tautiečiai kartu klausėsi paskaitų apie vyskupą ir poetą Antaną Baranauską, dailininką ir kompozitorių M. K. Čiurlionį, 1863 m. sukilimą. 1974-87 m. buvo leidžiamas rašomąja mašinėle spausdintas skyriaus biuletenis. Skyriaus nariai globoja transatlantinių lakūnų Dariaus ir Girėno žūties vietą Pščelnike. [1] 1993–1995 m. mieste gyveno ir Slupsko pedagoginiame universitetete dėstė profesorius dr. Antanas Grigelis.

Šaltiniai

  1. Vitalija Stravinskienë. Lenkijos lietuvių bendruomenė 1944-2000 metais

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: