Stanislovas Vilhelmas Radvila

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Stanislovas Vilhelmas Radvila
Radvilos
Trimitai
Trimitai

Gimė 1880 m. vasario 6 d.
Berlyne
Mirė 1920 m. balandžio 28 d. (40 m.)
prie Malino, Ukraina

Tėvas Antanas Vilhelmas Radvila
Motina Marija de Kastelane
Sutuoktinis(-ė) Dolores Radvilaitė
Vaikai

Ona Radvilaitė

Stanislovas Vilhelmas Radvila (lenk. Stanisław Wilhelm Radziwiłł, 1880 m. vasario 6 d. Berlyne – 1920 m. balandžio 28 d. prie Malino, Ukraina) – Lenkijos didikas, valstybės ir karinis veikėjas.

Biografija

Kunigaikštis, kilęs iš Radvilų giminės Olykos- Nesvyžiaus linijos Šidlavos šakos,[1] tėvas Antanas Vilhelmas Radvila, motina grafaitė Marija de Kastelane. Brolis Jurgis Frydrichas Radvila. Žmona Dolores Radvilaitė. Duktė Ona (19071995 m.) ištekėjo už kunigaikščio Gilles de Maillé de la Tour Landry.

Paveldėjo iš Klecko dvaro atskirtą Davidgrodą. Jaunystėje tarnavo Prūsijos kariuomenėje leitenantu, vėliau tapo Rusijos kariuomenės karininku, dalyvavo 1905 m. kare su Japonija, o 1919 m. perėjo į Lenkijos kariuomenę. Buvo tapęs Juzefo Pilsudskio adjutantu, tačiau pasiprašė į frontą ir, sunkiai sužeistas kovose Ukrainoje prie Malino, mirė. Jo dvarą paveldėjo brolio sūnus.

Už nuopelnus apdovanotas ordinu Virtuti Militari.

Šaltiniai

  1. Stanislovas Vilhelmas Radvila. Lietuviškoji tarybinė enciklopedija, IX t. Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 1982. T.IX: Pintuvės-Samneris. - 306 psl.

Nuorodos

Trimitų herbo Radvilos lenkų kalba


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: