Susan Hockfield

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Suzana Hokfild
angl. Susan Hockfield
Suzana Hokfild angl. Susan Hockfield
Gimė 1951 Čikagoje
Gyven. vieta JAV
Tautybė Amerikietė
Pilietybė Amerikietė
Sritis Biologija, Neuromokslai
Įstaigos MIT
Žinomas už MIT prezidentė

Suzana Hokfild (angl. Susan Hockfield; g. 1951 m. Čikagoje) – šešioliktoji ir dabartinė Masačusetso Technologijos Instituto prezidentė.

Dr. Hokfild paskyrimas viešai buvo paskelbtas 2004 m. rugpjūčio 26-ąją, o formaliai prezidente ji tapo 2004 m. gruodžio 6-ąją, pakeitusi Charles M. Vest. Hokfild oficiali inauguracija įvyko 2005 m. gegužės 2-ąją. Jos pareigos yra "Neuromokslų profesorė ir prezidentė," ir ji yra pirmoji moteris ir pirmoji iš biologijos srities, kuri užima MIT prezidento postą.

Išsilavinimas

Hokfild gavo jos biologijos bakalauro laipsnį Ročesterio universitete 1973 m. ir sveikatos apsaugos daktarės laipsnį Anatomijoje ir Neuromoksluose Džordžtauno universiteto Medicinos mokykloje 1979 m. Jos daktarinė disertacija buvo apie kelius nervų sistemoje, per kuriuos skausmas yra suprastas ir apdirbtas. Jos patarėjas per jos daktarinį darbą buvo Steven Gobel.

Karjera

Yale universitete, ji dirbo neurobiologijos profesore ir Magistrantų ir doktorantų Mokyklos dekane. Kaip dekanė, Hockfield įvedė, "Pasikviesk Fakulteto narį priešpiečių" programą, kad padrąsintų neoficialias studentų ir fakultetų sąveikas. Programa užmokėdavo už priešpiečius, kai vienas ar du studentai pakviesdavo profesorių prisijungti prie jų. Vėliau tai buvo išplėsta, kad taip pat apimtų priešpiečių finansavimą, kai fakulteto narys pakviesdavo magistrą ar doktorantą.

Hockfield tada tarnavo Yale universitete kaip prorektorius, universiteto antras aukščiausias pareigūnas.

Per jos laiką kaip dekanė ir prorektorė, Hokfild buvo sudėtingos padėties centre, supančios Magistrų ir doktorantų Tarnautojų ir Studentų Organizaciją ir jų susivienijimo pastangas. Ji buvo lojaliai priešiška susijungimams.

Hokfild tęsė mokslo tiriamąjį darbą be jos administracinės karjeros. Ji vedė monodauginamosi vegetaciniu būdu antikūnio technologijos smegenų tyrinėjime panaudojimą ir atrado geną, kuris vaidina kritišką vaidmenį vėžio paplitime smegenyse. Mokslininkai, dirbantys po jos kryptimi, identifikavo ląstelės paviršiaus baltymų šeimą, kurios išraiška yra reguliuojama neuroninės veiklos ankstivajame gyvūno gyvenime. Jos ankstyvas darbas apėmė paraišką monodauginamosi vegetaciniu būdu antikūnio technologijos į klausimus neurobiologijoje. Sąsaja tarp jos tyrinėjimo ir žmogaus sveikatos buvo padaryta, kai buvo manyta, kad vienas iš šitų baltymų vaidintų vaidmenį smegenų navikų progresavime. Hokfild darbas neseniai susitelkė į vieną tipą smegenų naviko, pavadinto glioma. Jos darbas mano, kad glioma yra ypač mirtinas dėl labai mobilių vėžinių ląstelių judėjimo aplink smegenis. [1]

Hockfield yra šiuo metu GE Industijos (angl. GE Industrial) korporacijos direktorė.

Asmeninis gyvenimas

Hokfild yra ištekėjusi už medicinos daktaro Thomas N. Byrne. Jie susituokė 1991 Kovo 2-ąją Yale’s Battell koplyčioje.[1] Jie turi dukrą Elizabetą.

Apdovanojimai

  • Amerikos meno ir mokslo akademija (angl. American Academy of Arts and Sciences)
  • Wilbur Lucius Cross Medalis, Yale University Graduate School
  • Meliora Citavimas Karjeros Pasiekimui (angl. Meliora Citation for Career Achievement), Ročesterio universitetas
  • Charles Judson Herrick Apdovanojimas (nepadarytiems jauno mokslininko įnašams), Amerikos Anatomų Asociacija

Nuorodos

Šaltiniai

  1. "Susan Hockfield and Thomas Byrne, Medical Professors at Yale, Are Wed." The New York Times: 1991. Nuoroda tikrinta 2007-01-07.


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+4664-0=4664 wiki spaudos ženklai).