Tark Grunte Sutkiene

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Tark Grunte Sutkiene
Biurai Flag of Latvia.svg Ryga (LV), Flag of Estonia.svg Tartu, Talinas (EE), Flag of Lithuania.svg Vilnius (LT)
Įsteigta 2008 m. Baltijos valstybėse
Sritys Verslo teisė
Vadovaujantys partneriai Ivars Grunte (Latvija), Aare Tark (Estija) ir Eugenija Sutkienė (Lietuva) (2010 m.)
Advokatai (~48) Advokatai, vyresnieji advokatai(2010 m.)
Advokatų padėjėjai Virš 10(2010 m.)
Teisininkai (>20) Teisininkai, jaunesnieji teisininkai, teisės praktikantai, kiti specialistai(2010 m.)
Tinklavietė www.tarkgruntesutkiene.com (anglų, lietuvių, latvių, estų k.)

Tark Grunte Sutkiene - verslo teisės advokatų kontorų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje grupė, teisinių paslaugų tinklas. Teikia integruotas verslo teisės patarėjų paslaugas visose Baltijos šalyse. Tinklas vienija daugiau kaip 100 darbuotojų. Iš jų 90 teisininkai. Dauguma teisininkų priklauso vietinėms advokatūroms. Teisininkai yra baigę Estijos, Latvijos ir Lietuvos teisės mokyklas, daugelis yra įgiję daktaro arba netgi aukštesnę kvalifikaciją. Dauguma teisininkų yra stažavęsi arba dirbę pirmaujančiose Skandinavijos šalių, Vokietijos, Prancūzijos ir JAV teisės kontorose. Kontoroje veikia profesinių įgūdžių stiprinimo programa, darbuotojai dalyvauja rengiamuose mokymuose savo šalyje ir užsienyje. Praktikos grupės renkasi į joms skirtus reguliariai organizuojamus bendrus mokymus. Vykdydami projektą, 3 kontorų teisininkai sudaro jungtinę komandą su bendra projekto vadovybe. Kontoros organizuoja bendrus seminarus, mokymus, konferencijas, teisininkai dalyvauja stažuotėse[1].

Turinys

Istorija

1991 m. Lietuvoje pradėjo veikti JAV teisės firmos „McDermott, Will & Emery“ Vilniaus biuras, įsteigta advokatų kontora „Tark & Co“.

1992 m. įsteigta „Grunte & Cers“ advokatų kontora.

2004 m. kontorų teisininkai pradėjo bendradarbiauti, siekdami vieningos kontoros statuso ir pavadinimo kartu su partneriais Estijoje ir Latvijoje, kūrė bendrą verslo teisės kontorų aljansą.

2008 m. rugsėjo mėn. „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai“ drauge su vienomis iš pirmaujančių latvių ir estų advokatų kontorų - Grunte & Cers (Latvija) ir Tark & Co (Estija) - susijungė į trijų kontorų tinklą „TLS Alliance“[2]. 2008 m. „TLS Alliance“ strateginiu partneriu Baltarusijoje tapo advokatų kontora „Vlasova Mikhel & Partners“.

2009 m. balandžio 17 d. Minske (Baltarusija) „TLS Alliance“ kartu su „Vlasova Mikhel & Partners“ surengė investicinę konferenciją „Privatizacija ir rinkos liberalizavimas Baltarusijoje“, kurioje verslininkams buvo pristatytos investavimo šioje šalyje galimybės ir rinkos liberalizavimo perspektyvos. Konferencijoje Baltijos šalių verslininkai buvo supažindinti su naująja privatizavimo politika Baltarusijoje, šalies ekonomikos liberalizavimo procesais, dalyviams pristatyti sėkmingi tarptautiniai privatizavimo projektai. Apvalaus stalo diskusijų metu buvo analizuojama Baltijos šalių privatizavimo praktika, aptartos sėkmės ir klaidos[3]. 2009 m. liepos 31 d. – rugpjūčio 2 d. Saremo saloje (Estija) vyko jau tradicine tapusi TLS Alliance vasaros šventė[4].

2010 m. rugsėjo mėn. „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai“ kartu su Estijos „Tark & Co“ bei Latvijos advokatų kontora „Grunte & Cers” baigė sujungimo procesą ir veiklą nuo šiol vykdo vieningos kontoros „Tark Grunte Sutkiene” vardu[5].

Visos 3 kontoros turi didelės patirties įmonių susijungimų ir įsigijimų praktikoje, sprendžiant įmonių, bankų ir finansų teisės ginčus. Teisinės paslaugos teikiamos lietuvių, latvių, estų, anglų, rusų, lenkų, suomių, vokiečių ir prancūzų kalbomis[6].

Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai

„Tark Grunte Sutkiene" Lietuvos biuras
(Advokatų kontora „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai“)
Buveinė Flag of Lithuania.svg Vilnius
Įkurta 2003 m.
Vadovaujanti partnerė (1) Eugenija Sutkienė(2010 m.)
Partneriai (6) Eugenija Sutkienė, Jonas Pilkauskas, Vilius Bernatonis, dr. Lina Darulienė, Vidmantas Drizga ir Marius Matonis(2010 m.)
Asocijuoti partneriai (2) Czeslaw Okinczyc, Donatas Zdanavičius(2010 m.) , Neringa Gražinytė
Teisininkai (22) Advokatai, advokatų padėjėjai, teisininkų asistentai, kiti teisės specialistai, teisės praktikantai(2010 m.)
Administracija (12) Administratorė, vyr. finansininkė, vyr. finansininkės asistentė, Priimamojo sekretorė, asistentės (3), rinkodaros specialistė, vertėjos (2), IT specialistas(2010 m.)
Tinklavietė www.tarkgruntesutkiene.com/lit

„Tark Grunte Sutkiene" Lietuvos biuras veikia sostinėje Vilniuje. Pagrindiniai kontoros teisininkai dar 1991 m. pradėjo dirbo JAV teisės firmos „McDermott, Will & Emery“ Vilniaus biure.

2003 m. pavasarį buvo įsteigta advokatų kontora „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai“. Vadovė - advokatė Eugenija Sutkienė (vadovaujanti partnerė). Kiti partneriai - advokatai Jonas Pilkauskas, Vilius Bernatonis, dr. Lina Darulienė, Vidmantas Drizga ir Marius Matonis. Pagal statusą toliau seka asocijuoti partneriai, pvz., tokie teisininkai kaip Czeslaw Okinczyc (g. 1955 m.), buvęs Seimo narys; Donatas Zdanavičius ir kiti specialistai.

SPP teisininkai dalyvavo daugelyje didžiausių Lietuvoje įvykdytų sandorių, tokių kaip AB „Lietuvos telekomas“, AB Klaipėdos transporto laivyno, Lietuvos alkoholio gamybos įmonių AB „Stumbras“, AB „Alita“, AB „Anykščių vynas“ ir AB „Vilniaus degtinė“, didžiausių Lietuvoje elektros energijos tiekimo ir skirstymo įmonių AB „Rytų skirstomieji tinklai“ ir AB „Vakarų skirstomieji tinklai“ privatizavime, veikė kaip pagrindinis didžiausio privataus investuotojo UAB „NDX energija“ teisinis patarėjas rengiant ir vykdant nacionalinės elektros energetikos bendrovės AB „LEO LT“ steigimo sandorį[7].

2008 m. Advokatų kontora „Sutkienė, Pilkauskas ir partneriai“ tapo tinklo „TLS Alliance“ nare.

Nuo 2010 m. rugsėjo mėn. veikia kaip „Tark Grunte Sutkiene“ advokatų kontora.

Šaltiniai

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: