Thomas Bangalter

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Thomas Bangalter
ThomasBangalter028.jpg
Biografija
Kilmė Prancūzija Prancūzija
Žanras House
Aktyvumo metai Nuo 1992 m.
Įrašų kompanija Roulé

Thomas Bangalter (g. 1975 m. sausio 3 d.) yra elektroninės muzikos kūrėjas ir vienas iš dviejų grupės Daft Punk narys (kartu su Guy-Manuel de Homem-Christo).

Jis taip pat dirbo su tokiais muzikiniais projektais kaip Stardust, Together. Dažnai jo muzika vadinama french house. Turi savo įrašų studiją. Gyvena Beverli Hilse su žmona ir dviem sūnumis.

Biografija

Būdamas šešerių Thomas jau grojo su pianinu. Tėvų spaudžiamas ir toliau grojo, už ką jis dabar jiems labai dėkingas. Su Guy-Manuel susipažino jis mokykloje 1987 m. ir atrado nemažai panašumų klausomoje muzikoje ar žiūrimuose filmuose. Pradžioje jie įkūrė Indie Rock grupę, pavadinimu Darlin, kurioje be jų dar grojo Laurent Brancowitz. Šioje grupėje Thomas grojo bosine gitara. Tačiau kaip pats sakė, tai tebuvo paauglių žaidimai, o ne rimtos muzikos kūrimas. Vienas britų žurnalistas išgirdęs jų muziką pavadino ją „Daft Punk". Sulaukę 18 metų, abu jaunuoliai susidomėjo elektronine muzika, dėl ko Laurent Brancowitz paliko grupę. pavadinimą jaunuoliai greitai susigalvojo. Jiems tiko to žurnalisto frazė. Kartu kurdamas su Guy-Manuel jis sukūrė 1997m. „Homework" albumą, 2001 m. „Discovery" ir 2005 m. „Human after all". Vėliau dirbo su su Dj Falcon, kartu sukūrė grupę Together, bei kartu su Benjamin Diamond ir Alan Braxe sukūrė garsųjį Stardust projektą, su daina „Music sound better with you". Sukūrė albumą, kurio pavadinimas buvo toks pat kaip ir filmo(filmo pavadinimas Irréversible, kuriame Thomo albumo dainos ir sudarė filmo garso takelį.

Diskografija

Albumai

  • Irréversible 2002

Singlai

  • Trax on Da Rocks 1995
  • Spinal Scratch 1996
  • Trax on Da Rocks Vol. 2 1998
  • Outrage 2003


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: