Trakijos diecezija

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Pavadinimas::Trakijos diecezija{{#set:Vardininkas=Trakijos diecezija}}
DIOECESIS THRACIAE
Διοίκησις Θράκης
314 – VI a.

Blank.png

Roman Empire with dioceses in 400 AD.png
Valstybė: Rytų Romos imperija
Pretorinė prefektūra: [[Pretorinė prefektūra::Rytų pretorinė prefektūra]]
Administracinis centras: Filipopolis
Provincijos: 5 ()

[[Kategorija:Šablonas:Country data Rytų Romos imperija istoriniai administraciniai vienetai]] {{#set:Page has default form=Istorinis administracinis vienetas}} Trakijos diecezija (lot. Dioecesis Thraciae, gr. Διοίκησις Θράκης) – Senovės Romos (Rytų Romos imperijos) administracinis vienetas (diecezija) dabartinės Bulgarijos, Europinės Turkijos ir šiaurės rytų Graikijos teritorijose.

Balkanai VI a.

Diecezija buvo įkurta apie 314 m., ir tapo viena iš 15 imperijos diecezijų. IV a. viduryje įsteigus dar stambesnius teritorinius vienetus – pretorines prefektūras, ji priskirta Rytų prefektūrai.

Diecezijai priklausė 6 provincijos: Antroji Mezija, Trakija, Europa, Hemimontas, Rodopė ir Mažoji Skitija. Jos administracinis centras Filipopolis kartu buvo ir Trakijos provincijos centras.

Kadangi ši diecezija buvo nuolatinis barbarų genčių taikinys, nuo 535 m. jos vikarai gavo pretoriaus laipsnį ir sukaupė kartu karinę ir civilinę valdžias. 536 m. dvi šiauriausios provincijos Antroji Mezija ir Mažoji Skitija buvo paverstos specialia karine provincija Quaestura exercitus.

VI a. diecezijos teritorijas apgyvendinus slavams, ir Bizantijai praradus kontrolę, diecezija nunyko. Didžiąją diecezijos dalį VII a. nukariavo Pirmoji Bulgarijos imperija.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: