Ukmergės technologijų ir verslo mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla
Gyvenvietė: [[Ukmergė]]
Įkurta: 1938 m.
Mokinių skaičius 966
Mokytojų skaičius 122
Mokyklos direktorė(-ius) Jonas Cesevičius

Ukmergės technologijų ir verslo mokykla – Ukmergėje veikianti technologijų ir verslo mokykla.

Istorija

Ukmergės technologijų ir verslo mokykla2.JPG

Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos istorija prasidėjo 1938 m., kai Ukmergės miesto pakraštyje, Šventosios upės pakrantėje, buvo pastatyta amatų mokykla. Pokario metais čia buvo įkurta žemės ūkio mechanizacijos mokykla, o 1960 m. – žemės ūkio mechanizacijos technikumas, ruošęs technikus mechanikus ir technikus elektrikus. Didelis mokyklos populiarumas pritraukė daug moksleivių. Keičiantis ekonominei situacijai ne kartą keistas profilis, pavadinimas.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę mokykla mezga ryšius su kitomis šalimis. Mokykloje svečiavosi ir skaitė paskaitas kanadiečių, lenkų, vokiečių, švedų delegacijos. Mokyklos populiarumą didina galimybė išvykti į užsienį padirbėti ir patobulinti užsienio kalbos žinias. Nemažai studentų jau yra pabuvoję Lenkijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Suomijoje, Danijoje, Šveicarijoje.

2000 m. LR Švietimo ir mokslo ministras pasirašė įsakymą, pagal kurį pradėta Lietuvos profesinių ir aukštesniųjų mokyklų reorganizacija-sujungimas. Prie tuometinės aukštesniosios žemės ūkio mokyklos buvo prijungtos Ukmergės politechnikos ir Veprių žemės ūkio mokyklos. Politechnikos mokykla buvo visiškai integruota į aukštesniąją mokyklą, o Veprių mokykla tapo filialu savoje mokymo bazėje. Po reorganizacijos-sujungimo Ukmergės aukštesnioji verslo mokykla tapo pavaldi Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijai ir pasivadina aukštesniąja verslo mokykla. Nuo 2005 m. liepos Lietuvoje vykdant švietimo reformą, mokykla tapo technologijų ir verslo mokykla.


Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+2463-57=2406 wiki spaudos ženklai).