Kviečiame visus registruotis, įsijungti, dalyvauti iniciatyvose ir paremti ELIP.

Vaclovas Stapušaitis

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Vaclovas Stapušaitis
Linkuvos gimnazijos direktorius 15.jpg
Linkuvos vidurinės mokyklos direktorius nuo 2002 m., Linkuvos gimnazijos direktorius nuo 2005 m.

Gimė 1954 m. rugsėjo 24 d. (63 m.)
Šiauliai

Sutuoktinis(-ė) Rima Stapušaitienė
Vaikai

Gina


Veikla
pedagogas, Linkuvos gimnazijos direktorius, Lietuvos ir Pakruojo rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas
Partija 2004 m. LSDP

Išsilavinimas 1973 m. Šiaulių J. Janonio vidurinė mokykla
Alma mater 1977 m. Šiaulių pedagoginis institutas

Vaclovas Stapušaitis (g. 1954 m. rugsėjo 24 d., Šiauliai) – pedagogas, Linkuvos gimnazijos direktorius, Lietuvos ir Pakruojo rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas.

Turinys

Biografija

Vaclovas gimė Šiaulių mieste. 1973 m. baigė Šiaulių J. Janonio vidurinę mokyklą (122 laidą) ir nusprendė pasirinkti pedagogo kelią. 1977 m. baigė Šiaulių pedagoginį institutą ir įsigijo pradinio mokymo metodikos ir pedagogikos specialybę.

19771982 m. dirbo Pakruojo miesto vidurinėje mokykloje kariniu vadovu, o 19821989 m. kariniu vadovu Pakruojo 2-joje vidurinėje mokykloje. Gerai užsirekomendavusiam mokytojui buvo pasiūlyta tapti Pakruojo 2-osios vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoju ugdymui. Ugdymo darbui vadovavo 19891994 metais.

19941995 m. tapo Pakruojo rajono vaikų teisių tarnybos vadovu, o 19952000 m. Pakruojo rajono savivaldybės mero pavaduotojas, 2000 m. Pakruojo rajono savivaldybės švietimo skyriaus vyr. specialistas, nuo 2002 m. Linkuvos vidurinės mokyklos direktorius.

Nuo 1994 m. Lietuvos socialdemokratų partijos Pakruojo rajono skyriaus narys, nuo 1999 m. iki 2003 m. „Socialdemokratija – 2000“ narys, nuo 2004 m. LSDP narys

1995–1997 m. ir 19972000 m. Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys.

Sutuoktinė Rima Stapušaitienė, dukra Gina.

Linkuvos gimnazijos šimtmečio renginiai

Intensyviai šimtmečiui besiruošianti Linkuvos gimnazija vis aktyviau dėlioja renginių programą ir priiminėja iškilius svečius. Praėjusį penktadienį renovuotą gimnaziją, mokinius ir mokytojus šiltai pasveikino miestelyje apsilankęs Šiaulių vyskupijos vyskupas Eugenijus Bartulis. Linkuvos gimnazijos direktorius Vaclovas Stapušaitis sako, kad tokie susitikimai – malonūs visai bendruomenei, juk seniausia Šiaurės Lietuvos gimnazija išleidusi beveik 100 mokinių laidų, čia dirba profesionalūs pedagogai, ugdymo įstaiga modernėja, tačiau išsaugo tradicijas.

Vyskupas, pirmiausia, susižavėjo Linkuvos mokiniais. Pernai jie tapo laureatais Šiaulių Vyskupijos rengtame konkurse „Švč. Mergelė Marija – Gailestingumo Motina“. Modernizuota, mokytojos Vitos Vilimienės ruošta meninė kompozicija „Kad Jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“, įtraukusi gabius mokinius – Nidą Šimkūnaitę, Faustiną Juzėnaitę, Austėją Makarevičiūtę, Emiliją Pukevičiūtę, Mariją Kacilevičiūtę, Ignę Giedraitytę, Vakarį Balčiūną ir Irmantę Samuitytę, tąkart sujaudino visą Vyksupiją. „Vyskupas po konkurso kalbėjo, kad nori pas mus apsilankyti, mes labai apsidžiaugėme ir pasistengėme jam atvykus paruošti ne tik programą, bet ir aprodyti atnaujintą, išgražėjusią gimnaziją“,- sako V. Stapušaitis, pridurdamas, kad šis susitikimas tapo simboline įžanga į gimnazijos šimtmetį.

„Nors iki šimtmečio dar metai, esame numatę ne vieną renginį, muziejaus įrengimą, paminklinio akmens statymą“,- pasakoja direktorius, pristatydamas specialiai šimtmečiui suburtą patyrusių pedagogų komisiją, tai: Janina Balčiūnienė, Violeta Gelažienė, Roma Balnionienė, Lora Krikščiūnienė, Ligita Masilionienė, Nijolė Vengraitienė, Birutė Deveikienė, Virginija Ogintienė.

„Džiugu, kad Vyskupui galėjome pristatyti vieną pirmųjų savo atliktų darbų, tai vienos seniausios gimnazijos tradicijos – tradicinių spektaklių nuotraukų parodą“,- pasakoja direktorius, rodydamas ant sienos sukabintas istorines nuotraukas. „Tradicija neužmiršta. Spektaklių akimirkos.“ pavadinta ekspozicija atskleidė, kaip per dešimtmečius keitėsi kūriniai, scenografijos, abiturientai ir jų kartos... Tradicinių spektaklių idėja gimė dar 1917-aisiais, kai Linkuvoje įsikūrusiai „Vyturio“ draugijai priklausę mokytojai Ignas Brazdžiūnas, Povilas Spudas, Rožė Šomkaitė ir kiti rūpinosi ne vien švietimu, bet ir visuomenės bei jaunimo auklėjimu: vakarėliais, vaidinimais ir paskaitomis. Renginiai, kuriuose buvo rodomi ir spektakliai, sutraukdavo daug žmonių. Jau tais metais buvo suvaidinta „Genovaitė“, „Amerika pirtyje“, kiti kūriniai. Tokie vaidinimų vakarai tapo labai populiarūs. Pasakojama, kad žmonės į juos traukdavo iš visos apylinkės. O per dar kelis metus spektakliai tapo neatsiejama gimnazijos dalimi... „Seniai nešiojausi idėją, kad spektaklius reikia įamžinti. Nemažai nuotraukų buvo sukaupta archyve, dar šiek tiek radome pradėjus tuo domėtis, paroda, tikiuosi, bus pildoma, nes trūksta apie 30 nuotraukų iš senųjų spektaklių“,- sako direktorius, dėkojantis prie to svariai prisidėjusiam fotografui Vidmantui Pėželiui, jis nuotraukas didino, gerino jų kokybę, juk kai kurios išlikę tik fragmentais.

Šimtmetis prasidėjo ir visos gimnazijos bendruomenės susitikimu su Vyskupu aktų salėje, čia ne tik darkart parodyta jau minėta meninė kompozicija, bet ir pirmąkart parodytas gimnazijos pristatymo trumpametražis filmas. Prie profesionalus gimnaziją pristatančio kūrinio prisidėjo būrys bendruomenės žmonių: buvęs mokinys Darius Vengraitis, įamžinęs gimnaziją bepilote skraidykle, mokytoja Daiva Kacilevičienė, rūpinusis muzika, mokiniai Emilija Pukevičiūtė – rašiusi tekstą, Vakaris Balčiūnas – jį įgarsinęs, pats direktorius ir rajono ugniagesių tarnybos vadovas Alfredas Martūzas, kurie užsiėmė filmo montavimu. Video pristatyme glaustai pasakojama gimnazijos istorija, prisimenami direktoriai, bendruomenė.

Per metus gimnazijos bendruomenė tikisi naujai įsirengti muziejų, kuriame nugultų visą gimnazijos istorija, pastatyti paminklinį akmenį, žymintį šią išskirtinę datą, surengti ne vieną susitikimą su daug pasiekusiais buvusiais mokiniais. „Grįšime prie ištakų – šių metų abiturientai statys spektaklį „Amerika pirtyje“, o šis juk buvo vienas iš pirmųjų“,- sako direktorius.

Po iškilmingo renginio Vyskupas E. Bartulis pašventino naujai renovuotą gimnaziją ir palinkėjo sėkmės bendruomenei, ragindamas džiaugtis tokia sukaupta istorija ir išsaugotomis tradicijomis.

Simona Lipskytė

Akimirkos iš renginio

Fotografavo Vidmantas Pėželis

Cquote2.png

Susitikimai su buvusiais mokiniais „Mano sėkmės istorija“

Vakar nuoširdžiai bendravau su Linkuvos gimnazijos mokytojais ir mokiniais. Ačiū direktoriui Vaclovui Stapušaičiui, kad pakvietė į renginį. Visada malonu, net kiek nostalgiškai graudu sugrįžti į savo gimtinę, į savo pradžių pradžią - Linkuvą. Linkuvos gimnazija išskirtinė ir ori - įsteigta 1918 metais, tad skaičiuoja ir gražiai rengiasi ne tik Lietuvos atkurtos Valstybės, bet ir savo gimnazijos 100 -mečiui. Gražus, reikšmingas ir įpareigojantis sutapimas. Gerų jubiliejinių metų linkėdamas savo gimnazijos bendruomenei. Mūsų istorėj - mūsų torts, mūsų atmėn't's, mūsų pagarb jai.


Stasys Tumėnas

Cquote1.png
Cquote2.png

Lapkričio 10 d. Linkuvos gimnazijoje vyko susitikimas su 52 laidos abiturientu, Seimo nariu Stasiu Tumėnu. Tai vienas iš pirmų susitikimų iš ciklo „Mano sėkmės istorija“, skirtų mokyklos šimtmečiui. Valanda laiko neprailgo bendraujant su Seimo nariu. S. Tumėnas pasidžiaugė, kad salėje matė 4 savo klasiokus: B. Deveikienė, V. Gudonienę, D. Tamašaitienę ir B. Čepulionienę. Pasidalijo prisiminimais apie chemijos mokytoją B. Dičpetrienę. Seimo nariui, nepavykus įstoti į istorijos studijas, antras pasirinkimas buvo lituanistika. S. Tumėnui istorija buvo mįslė. Jo seneliai, tėvai turėjo mįslingas istorijas: karai, suirutės. Pasidalijo močiutės prisiminimais apie smetoninius laikus, tarpukario Lietuvą. Dvasios mokytojai buvo seneliai, klasės auklėtoja S. Lovčikaitė. Dirbdamas dėstytoju įkūrė leidyklėlę „Šiaurės Lietuva“. Pristatė savo išleistas knygas, kurios yra surištos su Linkuvos kraštu. S. Tumėno tikslas buvo ir yra „sugrąžinti“ užmirštus žmones. Daugybė nuostabių žmonių baigė šią nuostabią gimnaziją. Pasidžiaugė nuostabiais mokytojais, kurių prasmė atiduoti savo dalelę kitiems. Kur yra riba tarp būties ir buities klausė savęs, prisimindamas savo auklėtojos S. Lovčikaitės knygą. Parašė daktaro disertaciją apie mūsų krašto tarmes ir labai paprastai, bet įdomiai paaiškino savo disertacijos temą visiems susirinkusiems Linkuvos gimnazijos aktų salėje


Pavaduotoja ugdymui Violeta Gelažienė

Cquote1.png

Nuotr. mokytojos Violetos Gelažienės

Prisiminimai

Cquote2.png

Laiko tėkmėje prisiminimai apie mokyklą priverčia nusišypsoti ar nuliūsti. Vienaip ar kitaip jie pažadina kažkokias emocijas. Mokyklą prisiminti visada malonu, nors, kai joje mokiausi, nemaniau, kad ji taps tokia svarbi. Mokykloje vyksta ne tik pamokos, bet ir gyvenimas, tačiau tą supranti tik tada, kai ją baigi. Didžiuojuosi, jog mokiausi ir baigiau Linkuvos gimnaziją (tiesa, tuo metu ji dar buvo vidurinė mokykla). Mokyklą pradėjau lankyti 1990 m., o ją baigiau 2002 m. Buvau 78 laidos abiturientė – kaip tik tuo metu, kada buvome dvyliktokai, atėjo dirbti dabartinis Linkuvos gimnazijos direktorius V.Stapušaitis, tai ypač įstrigo atmintyje, nes tapome jam pirmoji abiturientų laida.

Įdomiausia tai, kad tik pabaigus mokyklą visi mokytojai tampa lyg geri draugai, ko seniau nepavykdavo pastebėti. Visi mano prisiminimai apie mokytojus tik geri. Dabar, kada pati čia dirbu, dažnai pamąstau, kodėl kai kurie mokytojai elgėsi vienaip ar kitaip


Justina Livanaitė-Eidukienė, LXXVIII laidos abiturientė, istorijos mokytoja

Cquote1.png


Šaltiniai


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: