Vaivorykštės tiltas (Kėdainiai)

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Vaivorykštės tiltas
Vaivorykštės tiltas 1.JPG
Vieta Kėdainiai
Pastatytas 2008 m.
Ilgis 75 m
Plotis 3,2 m

Vaivorykštės tiltasarkinis pėsčiųjų tiltas per Nevėžį Kėdainiuose. Tiltas jungia miesto centrą su kairiajame Nevėžio krante esančia miesto dalimi, kurioje yra didžiausios Kėdainių kapinės.

75 metrų ilgio ir 3,2 metrų pločio tiltas kartu su 800 metrų pėsčiųjų taku, besidriekiančiu nuo Josvainių g. iki Kauno g., pastatytas per pusantrų metų. Statinys savo išraiškinga architektūra įsilieja į bendrą Kėdainių urbanistinį vaizdą ir puikiai tarnauja gyventojų poreikiams. Dėka originalių ir tik šiam tiltui būdingų arkų tiltas primena vaivorykštės lanką Nevėžio pievose. Atidarius tiltą, buvo paskelbtas konkursas tinkamiausiam tilto pavadinimui sugalvoti. Du mėnesius kėdainiškiai aktyviai rinko pavadinimą naujajam tiltui, konkurso organizatoriams parašydami per 150 elektroninių laiškų bei skambindami telefonu. Daugiausiai kėdainiškių pasiūlė tiltą pavadinti „Vaivorykštės“ vardu. Tarp siūlytų pavadinimų antroje vietoje pagal populiarumą buvo „Ramybės“, trečioje – „Svajonių“ pavadinimai.

Tilto statybas lydėjo projektuotojų klaidos ir savivaldybės darbuotojų neatidumas. Prasidėjus tilto statyboms iš savivaldybės biudžeto buvo skirta apie 2,27 mln. litų, o įpusėjus darbams paaiškėjo, kad dėl projektuotojų klaidų ir neteisingai numatytos objekto sąmatos, pritrūkta virš 280 tūkst. litų. Trūkstamus pinigus rajono taryba atriekė iš savivaldybės biudžeto.

Tiltą pastatė susisiekimo infrastruktūros bendrovės „Tiltra Group“ valdomos įmonės „Kauno tiltai“ ir „Kėdainių automobilių keliai“. Statinio architektūrinės idėjos autorius – Kėdainių rajono savivaldybės architektas Vytautas Kundrotas.

Artimiausi tiltai per Nevėžį
prieš srovę: Vaivorykštės tiltas (Kėdainiai) pasroviui:
Senamiesčio tiltas Aplinkkelio  144  JonavaKėdainiaiŠeduva tiltas

Šaltiniai


Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+2981-0=2981 wiki spaudos ženklai).