Vanilla Ninja

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Vanilla Ninja
VanillaNinja.jpg
Biografija
Kilmė Flag of Estonia.svg Estija
Žanras Sunkusis rokas
Poprokas
Gotikinis rokas
Užsiėmimas Muzikos grupė
Kūrinių kalba(-os) anglų, estų
Aktyvumo metai 2002-dabar
Įrašų kompanija buvusios: TopTen, Bros Records, EMI, Capitol Records. Dabartinės:Broken Records International
Svetainė Oficiali svetainė
Nariai
Lenna Kuurmaa
Piret Järvis
Katrin Siska
Buvę nariai
Maarja Kivi
Triinu Kivilaan

Vanilla NinjaEstijos merginų roko grupė.

Turinys

Grupės narės

Dabartinės

Anksčiau buvusios

Biografija

Sudėtis, Eurovizija, debiutas

Vanilla Ninja susikūrė 2002 metų vasarą. TopTen įrašų kompanija nutarė sukurti naują ir skirtingą merginų grupę. Pradžioje grupę sudarė Maarja Kivi (vokalas, bosinė gitara), Lenna Kuurmaa (vokalas, gitara, konkurso „Fizz Superstar“ nugalėtoja), Katrin Siska (vokalas, klavišai), Piret Jarvis (vokalas, gitara). Visos merginos – vokalistes ir kiekvienai dainai grupė skiria atskiras pagrindines dainų atlikėjas. Lenna ir Maarja buvo pagrindinės grupės vokalistės, kurios dainuodavo beveik visada, tačiau Maarja Kivi buvo pakeista Trinu Kivilaan. Grupės prodiuseris buvo gerai Estijoje žinomas Sven Lohmus.

Trečioji daina „Club Kung Fu” buvo tikras pasisekimas. Su šia daina Vanilla Ninja bandė patekti į Eurovizijos dainų konkursą. Ši daina tarp žiūrovų užėmė 1-ąją vietą, tačiau komisijos nariai joms davė tik 8 vietą iš 10 dalyvių. Taip pat ši daina buvo mėgiama ir kitose šalyse. Vanilla Ninja debiutinis albumas pasirodė 2003 metų gegužę ir pavadintas grupės vardu.

Kelias į Europą

2003 metų pabaigoje grupė išgarsėjo pasauliniu mastu, kai kartu su Vokietijos prodiuseriu David Brandes išleido singlą „Tough Enough“. Šis singlas pradėjo „suktis“ daugelyje Europos radijo stočių.

Tęsiantis pasisekimui Estijoje Vanilla Ninja pradėjo savo turus i vokiškai kalbančias šalis: Vokietiją, Šveicariją, Austriją. Merginos šiose šalyse oficialiai nepristatė savo debiutinio albumo ir dainos “Club Kung Fu“, tačiau pasirodė sėkmingiausias jų albumas “Tough Enough“. Ši daina buvo pop-rock stiliaus. Vokietijoje ši daina buvo išleista 2003 m. gruodžio 8 d. Vėliau ši daina pasirodė Šveicarijoje (2004 m. sausio 4 d.) ir Austrijoje (2004 m. sausio 4 d.).

Atstovavimas Šveicarijai 2005 m. Eurovizijos dainų konkurse

Nors grupė nebuvo tokia populiari Šveicarijoje, kaip Austrijoje ar Vokietijoje, grupę Vanilla Ninja Šveicarų publika greitai pamėgo. Jų dainos dar labiau išpopuliarėjo pasirodžius Vanilla Ninja albumui “Traces of Sadness“, tačiau niekas negalėjo net įsivaizduoti, kad Vanilla Ninja atstovaus Šveicarijai 2005-ųjų Eurovizijos dainų konkurse. Šveicarai keletą metų kentėjo Eurovizijoje neiškovodami aukštesnių vietų ir jie ieškojo tokios grupės, kuri būtų populiari tiek Šveicarijoje, tiek kitose Europos šalyse. Šis oficialus paskelbimas kai kuriuos papiktino, ypač estus, kurie tikėjosi, jog Vanilla Ninja atstovaus gimtajai šaliai, o ne šaliai, neturinčiai jokių ryšių su šia grupe. Kai kurie šveicarai nesutiko su tuo, kad grupėje nebuvo nei vienos atlikėjos iš Šveicarijos. Kai kas teigė, kad daina turės šveicariškų elementų, nes prie dainos kūrimo daugiausiai prisidėjo David Brandes. Nors ir gimęs Šveicarijoje ir lankęs joje mokyklą, Brandes yra vokietis.

Grupės pasirodymas Eurovizijoje greitai „pakibo ant plauko“, nes viena iš grupės dainininkių Maarja Kivi laukėsi pirmagimio. Ją pakeitė Trinu Kivilaan, kuriai tuo metu buvo tik 15 metų, ir tai grupei sukėlė tam tikrų nesklandumų, nes Eurovizijoje galėjo dalyvauti tik asmenys, vyresni nei 16 metų. Ši taisykle buvo panaikinta paskelbus, kad 1986-ųjų Eurovizijos nugalėtoja Sandra Kim konkurso metu buvo tik 13-os metų. Kivilaan buvo kaltinama tuo, kad ji iš tiesų yra 17-os metų, o ne 15-os metų, bet šveicarai pateikė tikrąją Trinu Kivilaan gimimo datą – 1989 m. sausio 13 d. Šveicarai baiminosi, kad Vanilla Ninja negalės atstovauti jų šaliai dėl nesklandumų susijusių su Trinu Kivilaan gimimo data, tačiau nebuvo ko bijoti, nes jos gimimo diena kaip tik atitiko konkurso dieną ir jai šiaip ar taip būtų leista dalyvauti Eurovizijos konkurse.

Tolimesnis hitų pasisekimas

Neblogai pasirodžiusios Eurovizijos dainų konkurse Vanilla Ninja tęsė savo pasisekimą Europoje ir išleido naują, itin sėkmingą singlą – “Liar“. Daina turėjo didžiulį pasisekimą Austrijoje ir Vokietijoje, tačiau Šveicarijoje šis singlas pasiekė tik 43-ią vietą topuose, nepaisant to, kad grupė atstovavo Šveicarijai. Pasirodžius vienam geriausių grupės hitų „When The Indians Cry“, Vokietijoje Vanilla Ninja papuolė į Top dešimtuką – tai buvo pirmasis kartas grupės istorijoje. Grupės narė Maarja Kivi buvo pakeista į Triinu Kivilaan dėl to, kad jų išvaizda buvo labai panaši.

Antrasis grupės albumas, skirtas vidurio Europos rinkai, buvo pavadintas „Traces Of Sadness“. Jame – lėtos, į balades panašios dainos. Dainai „When The Indians Cry“ sukurtas vaizdo klipas – pirmasis, kuriame nusifilmavo naujoji grupės narė Trinu Kivilaan, ir pirmasis, kuriame nebuvo Maarjos. Trinu puikiai tiko šiam vaizdo klipui, mat ji atrodo vyresnė nei 15-os. Abejonės, kad ji nepritaps grupėje dėl savo amžiaus, kai beveik visos merginos yra už ją 4-5 metais vyresnės, nepasitvirtino. Ji puikiai tiko Vanilla Ninja grupėje.

Eurolaul 2007 ir Eurovizijos dainų konkursas

2007 m. Vanilla Ninja bandė patekti į Eurovizijos dainų konkursą su daina „Birds Of Peace“. Pirma, jos turėjo praeiti atranką Estijoje į Eurovizijos dainų konkursą, kuris vadinasi Eurolaul 2007. Šio konkurso pusfinalis vyko sausio 27 dieną, o finalas vasario 3 dieną. Lenna (grupės lyderė) pasakojo, kad Vanilla Ninja daina bus „rocky“ kaip ir kitos jų dainos ir taip pat sakė, kad konkurencija bus gana didelė. Lenna pažadėjo, kad Vanilla Ninja stengsis iš visų jėgų. Deja, jos užėmė tik 4 vietą ir į Didžiąją Euroviziją nepateko.

Vanilla Ninja dalyvavimas Vine del Mar 2008 ir naujasis singlas

2008 metais Vanilla Ninja dalyvavo Vina del Mar festivalyje. Jame jos laimėjo geriausio pasirodymo titulą. Tai pastūmėjo Vanilla Ninja Lotynų Amerikoje surengti koncertinį turą ir išleisti naują singlą. Vanilla Ninja grįžta su dar viena nauja daina "Crashing Through The Doors". Ji buvo sukurta bendradarbiaujant su Per Gessle (49), kuris yra grupės "Roxette" narys. Dainos žodžių autorės: Lenna KUURMAA ir Piret JÄRVIS, muzika: Per Gessle. Nauja daina pasiekė aukštus reitingus Estijoje.

Vanilla Ninja pertrauka ir planuojamas naujas albumas

Vanilla Ninja šiuo metu nekoncertuoja ir neturi jokių projektų. Naujas albumas planuojamas išleisti 2012 metais grupės dešimties metų jubiliejaus proga.

Diskografija

Albumai

Vanilla Ninja naujausio albumo viršelis
Vanilla Ninja naujausio singlo viršelis
  • 2003 „Vanilla Ninja“
  • 2004 „Traces of Sadness“
  • 2005 „Blue Tattoo“
  • 2005 „Best Of“ (išleistas įrašų kompanijos "Bros Music" be jų sutikimo)
  • 2006 „Love Is War“

Singlai

Metai Pavadinimas Albumas
2003 „Club Kung Fu“ „Vanilla Ninja“
2003 „Tough Enough“ „Traces of Sadness“
2004 „Don't Go Too Fast“ „Traces of Sadness“
2004 „Liar“ „Traces of Sadness“
2004 „When the Indians Cry“ „Traces of Sadness“
2004 „Blue Tattoo“ „Blue Tattoo“
2005 „I Know“ „Blue Tattoo“
2005 „Cool Vibes“ „Blue Tattoo“
2005 „Megamix“ „Best Of“
2006 „Dangerzone“ „Love is War“
2006 „Rockstarz“ „Love is War“
2008 "Crashing Through The Doors" Greitai

Nuorodos

VikitekaLeidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: